691884-2023 - Wettbewerb
Dänemark – Straßentransport/-beförderung – Rammeaftale vedrørende mindre samlingsflytninger på Det Kgl. Bibliotek
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rammeaftale vedrørende mindre samlingsflytninger på Det Kgl. Bibliotek
Beschreibung: Det Kgl. Bibliotek gennemfører årligt en række mindre flytninger af biblioteksmateriale. Ved mindre flytninger forstås flytning af mellem 20 og 2.000 hyldemeter biblioteksmateriale. Det Kgl. Bibliotek ønsker at indgå en rammeaftale for disse flytninger for en treårig periode med mulighed for forlængelse i yderligere 1 år. Rammeaftalen skal omhandle følgende 3 typer af flytninger: • Biblioteksflytning inden for samme bygning • Biblioteksflytning mellem to adresser i samme landsdel • Biblioteksflytning mellem landsdele
Interne Kennung: 23/00798
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport), 63712000 Hilfstätigkeiten für den Straßenverkehr
5. Los
Los: LOT-0000