691891-2025 - Ergebnis
Polen – Diverse Reparatur- und Wartungsdienste – WYKONYWANIE PRAC REMONTOWYCH, CZYNNOŚCI KONSERWACJI I USUWANIA AWARII W BRANŻY SANITARNEJ NA NIERUCHOMOŚCIACH STANOWIĄCYCH WŁASNOŚĆ GMINY WROCŁAW W REJONACH J,K,C,L,D,E,M,N – W PODZIALE NA 4 ZADANIA.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: WYKONYWANIE PRAC REMONTOWYCH, CZYNNOŚCI KONSERWACJI I USUWANIA AWARII W BRANŻY SANITARNEJ NA NIERUCHOMOŚCIACH STANOWIĄCYCH WŁASNOŚĆ GMINY WROCŁAW W REJONACH J,K,C,L,D,E,M,N – W PODZIALE NA 4 ZADANIA.
Beschreibung: 1. Rodzaj zamówienia: usługa. 2. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii w branży sanitarnej na nieruchomościach zabudowanych mieszkalnych i użytkowych, obiektach małej architektury oraz na terenach zewnętrznych stanowiących własność Gminy Wrocław oraz na nieruchomościach zabudowanych mieszkalnych i użytkowych będących własnością Gminy Wrocław w budynkach i obiektach będących w zarządzie Wspólnot Mieszkaniowych i innych osób prawnych, zwane dalej „pracami remontowymi” lub „czynnościami konserwacji” lub łącznie „pracami”, w tym w szczególności: prace rozbiórkowe i montażowe, naprawcze, konserwacyjne i serwisowe w zakresie instalacji i urządzeń wodno-kanalizacyjnych, c.o, gazowych – w rejonach J,K,C,L,D, E,M, N w podziale na 4 zadania: Zadanie 1 - wykonywanie prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii w branży sanitarnej w rejonach D,E. Zadanie 2 - wykonywanie prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii w branży sanitarnej w rejonach M,N. Zadanie 3 - wykonywanie prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii w branży sanitarnej w rejonach J,K. Zadanie 4 - wykonywanie prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii w branży sanitarnej w rejonach C,L. 3. Użyte w SWZ pojęcia oznaczają: a. prace remontowe, tj. prace budowlane, przeprowadzane w obrębie istniejącego budynku, lokalu, obiektu małej architektury oraz na terenie zewnętrznym mające na celu przywrócenie stanu pierwotnego, a niestanowiące bieżącej konserwacji, mogące nosić znamiona prac modernizacyjnych i budowlanych; b. czynności konserwacji, tj. czynności polegające na bieżącym utrzymaniu w należytym stanie budynku i jego części, lokalu, obiektu małej architektury oraz terenu zewnętrznego, tak aby nie ulegały pogorszeniu z powodu codziennej eksploatacji bez konieczności odtwarzania stanu pierwotnego. 4. W ramach wykonania usług remontowych, Wykonawca zobowiązany będzie do usuwania awarii, czyli wykonywania usług polegających na usuwaniu przyczyn i skutków nagłych, niezamierzonych uszkodzeń elementu budynku, instalacji lub urządzeń technicznych, mogących spowodować zagrożenie bezpieczeństwa użytkowników obiektu budowlanego (budynku, lokalu lub obiektu małej architektury) oraz narażenie właścicieli lub najemców na straty materialne. 5. Wymagany przez Zamawiającego wymagany okres gwarancji na wykonane czynności konserwacji wynosi 12 miesięcy, na wmontowane urządzenia - obowiązuje gwarancja producenta, nie krótsza jednak niż 12 miesięcy, na wykonane prace remontowe i modernizacyjne okres gwarancji wynosi nie mniej niż 36 miesięcy. Wykonawca zadeklaruje w ofercie okres gwarancji, co jest powiązane z kryterium oceny ofert – Rozdz. XVIII SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 415616-2025
Interne Kennung: WM/SZP/PN/21/2025/G
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. W związku z zastosowaniem przez Zamawiającego w niniejszym postępowaniu tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Oświadczenie z art. 125 ust. 1 ustawy Pzp wykonawca składa wraz z ofertą w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, zwanego dalej „JEDZ”, sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji Europejskiej wydanym na podstawie art. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE, którego wzór stanowi zał. 2 do SWZ. 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców (m.in. konsorcjum, spółka cywilna) oświadczenie w formie JEDZ, o którym mowa w pkt 1 powyżej, składa odrębnie każdy spośród wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnienie warunków udziału w postępowaniu. 4. Zamawiający nie żąda, aby Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, niebędącymi podmiotami na których zasoby powołuje się Wykonawca w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu składał JEDZ dotyczące tych podwykonawców. 5. Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia w części IV JEDZ jedynie sekcji , tym samym Wykonawca nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji części IV JEDZ dotyczącej kryteriów kwalifikacji, z wyjątkiem wiersza 10 w sekcji C. Właściwej (dowodowej) weryfikacji spełnienia warunków udziału w postępowaniu określonych przez Zamawiającego w rozdz. VII ust. 2 SWZ i ogłoszeniu o zamówieniu, Zamawiający dokona w oparciu o stosowne oświadczenia i dokumenty zgodnie z art. 126 ustawy Pzp. 6. ZAMÓWIENIA, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST. 1 PKT 7 USTAWY PZP Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Całkowita wartość tych zamówień została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości i wynosi do 50 % szacunkowej wartości zamówienia podstawowego dla każdego zadania oddzielnie. Ewentualny zakres powyższych zamówień może dotyczyć całego zakresu zamówienia podstawowego; wykonywanie prac remontowych i czynności konserwacji w branży sanitarnej na nieruchomościach zabudowanych mieszkalnych i użytkowych, obiektach małej architektury oraz na terenach zewnętrznych stanowiących własność Gminy Wrocław oraz na nieruchomościach zabudowanych mieszkalnych i użytkowych będących własnością Gminy Wrocław w budynkach i obiektach będących w zarządzie Wspólnot Mieszkaniowych i innych osób prawnych, zwane dalej „pracami remontowymi” lub „czynnościami konserwacji” lub łącznie „pracami”, w tym w szczególności: prace rozbiórkowe i montażowe, naprawcze, konserwacyjne i serwisowe w zakresie instalacji i urządzeń wodno-kanalizacyjnych, c.o, gazowych– w rejonach J, K,C,L, D,E,M,N. Zamówienia podobne, zostaną udzielone na warunkach określonych w umowie podstawowej. Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia do 20 % godzinowej stawki roboczogodziny. Wykonawca przed zawarciem umowy zobowiązany będzie złożyć oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp w zakresie nie szerszym niż wskazane w postępowaniu o udzielenie zamówienia podstawowego. 7. PODSTAWY WYKLUCZENIA Zamawiający wykluczy z postępowania wykonawców, wobec których zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp oraz na podstawie unijnego zakazu o którym mowa w art. 5 k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 8. Oferta winna być złożona, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej, tj. w postaci elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 9. Ze względu na ograniczoną ilość znaków które można wprowadzić do treści ogłoszenia szczegółowe wymagania dotyczące kryteriów kwalifikacji, kryteriów udzielenia zamówienia oraz oświadczenia i dokumenty jakie zobowiązani są dostarczyć Wykonawcy w celu wykazania braku podstaw wykluczenia oraz potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu zostały określone w SWZ dostępnej wraz z niniejszym ogłoszeniem na platformie przetargowej prowadzonego postepowania: https://wroclawskiemieszkania.ezamawiajacy.pl/pn/WROCMIE/demand/207028/notice/public/details.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden, 45330000 Installateurarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie 1 - wykonywanie prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii w branży sanitarnej w rejonach D,E.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii w branży sanitarnej na nieruchomościach zabudowanych mieszkalnych i użytkowych, obiektach małej architektury oraz na terenach zewnętrznych stanowiących własność Gminy Wrocław oraz na nieruchomościach zabudowanych mieszkalnych i użytkowych będących własnością Gminy Wrocław w budynkach i obiektach będących w zarządzie Wspólnot Mieszkaniowych i innych osób prawnych, zwane dalej „pracami remontowymi” lub „czynnościami konserwacji” lub łącznie „pracami”, w tym w szczególności: prace rozbiórkowe i montażowe, naprawcze, konserwacyjne i serwisowe w zakresie instalacji i urządzeń wodno-kanalizacyjnych, c.o, gazowych - rejony D,E. Zakres zamówienia i obowiązki stron określają: a) projektowane postanowienia umowy (zał.10 do SWZ), b) wykaz typowych prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii (branża sanitarna) - zał. 8 do SWZ/zał. 1 do umowy), c) Wykaz zasobu (zał. 9 do SWZ), We wskazanych rejonach znajduje się: Zadanie 1 - wykonywanie prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii w branży sanitarnej w rejonach D,E - ok. 73 budynków z 100% udziałem Gminy Wrocław, a w nich ok. 910 lokali mieszkalnych i ok. 60 lokali użytkowych oraz ok.2057 lokali mieszkalnych gminnych we wspólnotach i ok. 310 lokali użytkowych we wspólnotach oraz 14 garaży gminnych;
Interne Kennung: Zadanie 1
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie 2 - wykonywanie prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii w branży sanitarnej w rejonach M,N.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii w branży sanitarnej na nieruchomościach zabudowanych mieszkalnych i użytkowych, obiektach małej architektury oraz na terenach zewnętrznych stanowiących własność Gminy Wrocław oraz na nieruchomościach zabudowanych mieszkalnych i użytkowych będących własnością Gminy Wrocław w budynkach i obiektach będących w zarządzie Wspólnot Mieszkaniowych i innych osób prawnych, zwane dalej „pracami remontowymi” lub „czynnościami konserwacji” lub łącznie „pracami”, w tym w szczególności: prace rozbiórkowe i montażowe, naprawcze, konserwacyjne i serwisowe w zakresie instalacji i urządzeń wodno-kanalizacyjnych, c.o, gazowych - rejony M,N. Zakres zamówienia i obowiązki stron określają: a) projektowane postanowienia umowy (zał.10 do SWZ), b) wykaz typowych prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii (branża sanitarna) - zał. 8 do SWZ/zał. 1 do umowy), c) Wykaz zasobu (zał. 9 do SWZ), Zadanie 2 - wykonywanie prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii w branży sanitarnej w rejonach M,N – ok. 52 budynków z 100% udziałem Gminy Wrocław, a w nich ok. 627 lokali mieszkalnych i ok. 63 lokali użytkowych oraz ok. 1273 lokali mieszkalnych gminnych we wspólnotach i ok. 132 lokali użytkowych we wspólnotach oraz ok. 43 garaży gminnych.
Interne Kennung: Zadanie 2
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie 3 - wykonywanie prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii w branży sanitarnej w rejonach J,K.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii w branży sanitarnej na nieruchomościach zabudowanych mieszkalnych i użytkowych, obiektach małej architektury oraz na terenach zewnętrznych stanowiących własność Gminy Wrocław oraz na nieruchomościach zabudowanych mieszkalnych i użytkowych będących własnością Gminy Wrocław w budynkach i obiektach będących w zarządzie Wspólnot Mieszkaniowych i innych osób prawnych, zwane dalej „pracami remontowymi” lub „czynnościami konserwacji” lub łącznie „pracami”, w tym w szczególności: prace rozbiórkowe i montażowe, naprawcze, konserwacyjne i serwisowe w zakresie instalacji i urządzeń wodno-kanalizacyjnych, c.o, gazowych - rejony J,K. Zakres zamówienia i obowiązki stron określają: a) projektowane postanowienia umowy (zał.10 do SWZ), b) wykaz typowych prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii (branża sanitarna) - zał. 8 do SWZ/zał. 1 do umowy), c) Wykaz zasobu (zał. 9 do SWZ), Zadanie 3 - wykonywanie prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii w branży sanitarnej w rejonach J,K - ok. 279 budynków z 100% udziałem Gminy Wrocław, a w nich ok. 1690 lokali mieszkalnych i ok. 139 lokali użytkowych oraz ok.1321 lokali mieszkalnych gminnych we wspólnotach i ok. 23 lokali użytkowych we wspólnotach oraz ok. 9 garaży gminnych;
Interne Kennung: Zadanie 3
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie 4 - wykonywanie prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii w branży sanitarnej w rejonach C,L.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii w branży sanitarnej na nieruchomościach zabudowanych mieszkalnych i użytkowych, obiektach małej architektury oraz na terenach zewnętrznych stanowiących własność Gminy Wrocław oraz na nieruchomościach zabudowanych mieszkalnych i użytkowych będących własnością Gminy Wrocław w budynkach i obiektach będących w zarządzie Wspólnot Mieszkaniowych i innych osób prawnych, zwane dalej „pracami remontowymi” lub „czynnościami konserwacji” lub łącznie „pracami”, w tym w szczególności: prace rozbiórkowe i montażowe, naprawcze, konserwacyjne i serwisowe w zakresie instalacji i urządzeń wodno-kanalizacyjnych, c.o, gazowych - rejony C,L. Zakres zamówienia i obowiązki stron określają: a) projektowane postanowienia umowy (zał.10 do SWZ), b) wykaz typowych prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii (branża sanitarna) - zał. 8 do SWZ/zał. 1 do umowy), c) Wykaz zasobu (zał. 9 do SWZ), Zadanie 4 - wykonywanie prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii w branży sanitarnej w rejonach C,L - ok. 124 budynków z 100% udziałem Gminy Wrocław, a w nich ok.1282 lokali mieszkalnych i ok. 86 lokali użytkowych oraz ok. 1615 lokali mieszkalnych gminnych we wspólnotach i ok. 56 lokali użytkowych we wspólnotach oraz ok. 18 garaży gminnych.
Interne Kennung: Zadanie 4