2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bezpieczny Transport w Aglomeracji Opolskiej w zakresie rozbudowy systemu ITS Opole w formule zaprojektuj i wybuduj oraz kompleksowe utrzymanie istniejącego sytemu ITS Opole i elementów rozbudowanych
Beschreibung: Realizacja zadania pn.: Bezpieczny Transport w Aglomeracji Opolskiej w zakresie rozbudowy systemu ITS Opole w formule zaprojektuj i wybuduj oraz kompleksowe utrzymanie istniejącego sytemu ITS Opole i elementów rozbudowanych obejmuje: ZAKRES GWARANTOWANY ZADANIE I Rozbudowa systemu ITS Opole w formule zaprojektuj i wybuduj Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Rozbudowa systemu ITS Opole w formule zaprojektuj i wybuduj” dotyczy rozbudowy terytorialnej i funkcjonalnej istniejącego rozwiązania usprawniającego ruch zarówno w segmencie transportu publicznego jak i indywidualnego, w szerokim zakresie w obszarze miasta Opola. ZADANIE II Kompleksowe utrzymanie istniejącego systemu ITS Opole oraz elementów rozbudowanych w ramach ZADANIA I Zakres prac utrzymaniowych dotyczy całokształtu infrastruktury istniejącej i rozbudowanej systemu ITS Opole, gdzie infrastruktura Systemu to wszystkie składowe Inteligentnego Systemu Transportowego wdrożonego na terenie miasta Opola (zgodnie z dokumentacją powykonawczą – Załącznik nr 3.1. do SOPZ), wraz ze wszystkimi elementami podsystemów funkcyjnych, w tym całokształtem infrastruktury fizycznej, informatycznej, wirtualnej itd., a także wszystkimi elementami infrastruktury obiektów z sygnalizacją świetlną wybudowanymi w ramach innych zadań inwestycyjnych i włączonych do Systemu (zgodnie z wyliczeniem w ramach Załącznika nr 4 do SOPZ), całokształtem infrastruktury i konfiguracji obiektów/urządzeń podłączonych do Systemu w okresie jego eksploatacji/użytkowania oraz całokształtem wdrożonych konfiguracji i ustawień, w tym związanych z integracją zewnętrznych systemów oraz źródeł danych. ZAKRES OPCJONALNY ZADANIE III Rozbudowa/modernizacja systemu ITS Opole w formule zaprojektuj i wybuduj Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Rozbudowa systemu ITS Opole w formule zaprojektuj i wybuduj” dotyczy rozbudowy terytorialnej i funkcjonalnej istniejącego rozwiązania usprawniającego ruch zarówno w segmencie transportu publicznego jak i indywidualnego, w szerokim zakresie w obszarze miasta Opola. ZADANIE IV Kompleksowe utrzymanie rozbudowanych elementów systemu ITS Opole w ramach zakresu opcjonalnego Utrzymanie elementów systemu ITS Opole rozbudowanych/zmodernizowanych w ramach zakresu opcjonalnego przez maksymalny okres 30 miesięcy (słownie: trzydzieści miesięcy) od dnia odbioru danej części. Zamówienie realizowane będzie w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027 w ramach Projektu „Bezpieczny transport w Aglomeracji Opolskiej”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają zapisy SWZ wraz z załącznikami w tym zapisy umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 839866-2025
Interne Kennung: NP.260.36.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35120000 Überwachungs- und Sicherheitssysteme und -einrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32412100 Fernmeldenetz, 34928470 Beschilderung, 34942000 Signalgeräte, 34992100 Beleuchtete Verkehrsschilder, 34996000 Steuer- und Überwachungs-, Sicherheits- oder Signaleinrichtungen für den Straßenverkehr, 42961300 Fahrzeugortungssystem, 45233294 Installation von Straßenverkehrssignalen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71322500 Technische Planungsleistungen für Verkehrsanlagen, 50232200 Wartung von Straßenlichtsignalen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Realizacja zadania pn.: Bezpieczny Transport w Aglomeracji Opolskiej w zakresie rozbudowy systemu ITS Opole w formule zaprojektuj i wybuduj oraz kompleksowe utrzymanie istniejącego sytemu ITS Opole i elementów rozbudowanych obejmuje: ZAKRES GWARANTOWANY ZADANIE I Rozbudowa systemu ITS Opole w formule zaprojektuj i wybuduj Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Rozbudowa systemu ITS Opole w formule zaprojektuj i wybuduj” dotyczy rozbudowy terytorialnej i funkcjonalnej istniejącego rozwiązania usprawniającego ruch zarówno w segmencie transportu publicznego jak i indywidualnego, w szerokim zakresie w obszarze miasta Opola. ZADANIE II Kompleksowe utrzymanie istniejącego systemu ITS Opole oraz elementów rozbudowanych w ramach ZADANIA I Zakres prac utrzymaniowych dotyczy całokształtu infrastruktury istniejącej i rozbudowanej systemu ITS Opole, gdzie infrastruktura Systemu to wszystkie składowe Inteligentnego Systemu Transportowego wdrożonego na terenie miasta Opola (zgodnie z dokumentacją powykonawczą – Załącznik nr 3.1. do SOPZ), wraz ze wszystkimi elementami podsystemów funkcyjnych, w tym całokształtem infrastruktury fizycznej, informatycznej, wirtualnej itd., a także wszystkimi elementami infrastruktury obiektów z sygnalizacją świetlną wybudowanymi w ramach innych zadań inwestycyjnych i włączonych do Systemu (zgodnie z wyliczeniem w ramach Załącznika nr 4 do SOPZ), całokształtem infrastruktury i konfiguracji obiektów/urządzeń podłączonych do Systemu w okresie jego eksploatacji/użytkowania oraz całokształtem wdrożonych konfiguracji i ustawień, w tym związanych z integracją zewnętrznych systemów oraz źródeł danych. ZAKRES OPCJONALNY ZADANIE III Rozbudowa/modernizacja systemu ITS Opole w formule zaprojektuj i wybuduj Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Rozbudowa systemu ITS Opole w formule zaprojektuj i wybuduj” dotyczy rozbudowy terytorialnej i funkcjonalnej istniejącego rozwiązania usprawniającego ruch zarówno w segmencie transportu publicznego jak i indywidualnego, w szerokim zakresie w obszarze miasta Opola. ZADANIE IV Kompleksowe utrzymanie rozbudowanych elementów systemu ITS Opole w ramach zakresu opcjonalnego Utrzymanie elementów systemu ITS Opole rozbudowanych/zmodernizowanych w ramach zakresu opcjonalnego przez maksymalny okres 30 miesięcy (słownie: trzydzieści miesięcy) od dnia odbioru danej części. Zamówienie realizowane będzie w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027 w ramach Projektu „Bezpieczny transport w Aglomeracji Opolskiej”. Dokumentacja stanowiąca opis przedmiotu zamówienia znajduje się pod linkiem: 1) Załącznik nr 3 do SOPZ https://mzd.opole.pl/wp-content/uploads/zamowienia_publiczne/2025/zal_3_Dokumentacje.zip 2) Załącznik nr 7 PFU z załącznikami https://mzd.opole.pl/wp-content/uploads/zamowienia_publiczne/2025/zal_7_PFU_Systemu_ITS_Opole_Rozbudowa_systemu.zip Zamawiający informuje, iż stosownie do treści art. 133 ust. 3 u.p.z.p. w zw. z art. 18 ust. 4 u.z.p.z. nie może udostępnić części SWZ na stronie prowadzonego postępowania z powodu ochrony poufnego charakteru informacji zawartych w wyszczególnionej poniżej części SWZ. Zamawiający wskazuje, że za informacje poufne uznaje się wszelkie miejsca dokumentacji zaczernione w dokumentacji dostępnej pod ww. linkiem, które dotyczą: informacji prawnie chronionych, tj.: a) związanych z ochroną prywatności, tj. ochroną danych osobowych i nie podlegają udostępnieniu w ramach prowadzonego postępowania – dane te nie są potrzebne do należytego opisania przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego oraz do sporządzenia oferty przez Wykonawców, b) związanych z ochroną informacji niejawnych, objętych klauzulą „zastrzeżone” na podstawie art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 roku o ochronie informacji niejawnych (tekst jedn. Dz. U. z 2025, poz. 1209), bowiem nieuprawnione ujawnienie tych informacji może mieć szkodliwy wpływ na bezpieczeństwo publiczne. Dokumentacja w części objętej klauzulą „zastrzeżone” nie zostanie zamieszczona na stronie internetowej postępowania, a zostanie udostępniona Wykonawcom na następujących warunkach: 1) Dokumentacja będzie przekazana na podstawie podpisanego przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy wniosku wraz z przedłożeniem oświadczenia, stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ, na warunkach określonych w tym załączniku; 2) Wniosek, o którym mowa w pkt 1) zostanie złożony na adres poczty elektronicznej: zamowienia@mzd.opole.pl nie później niż do końca terminu składania ofert określonego w Rozdziale 19 SWZ; 3) Wykonawca otrzyma spakowaną dokumentację, na adres e-mail wskazany we wniosku, jako link do pobrania zawartości zabezpieczonej hasłem; 4) We wniosku Wykonawca wskaże nr telefonu, na który zostanie mu udostępnione hasło do otwarcia dokumentacji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają zapisy SWZ wraz z załącznikami w tym zapisy umowy.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: ZAKRES OPCJONALNY ZADANIE III Rozbudowa/modernizacja systemu ITS Opole w formule zaprojektuj i wybuduj Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Rozbudowa systemu ITS Opole w formule zaprojektuj i wybuduj” dotyczy rozbudowy terytorialnej i funkcjonalnej istniejącego rozwiązania usprawniającego ruch zarówno w segmencie transportu publicznego jak i indywidualnego, w szerokim zakresie w obszarze miasta Opola. Kompleksowe utrzymanie rozbudowanych elementów systemu ITS Opole w ramach zakresu opcjonalnego Utrzymanie elementów systemu ITS Opole rozbudowanych/zmodernizowanych w ramach zakresu opcjonalnego przez maksymalny okres 30 miesięcy (słownie: trzydzieści miesięcy) od dnia odbioru danej części. ZADANIE IV Kompleksowe utrzymanie rozbudowanych elementów systemu ITS Opole w ramach zakresu opcjonalnego Utrzymanie elementów systemu ITS Opole rozbudowanych/zmodernizowanych w ramach zakresu opcjonalnego przez maksymalny okres 30 miesięcy (słownie: trzydzieści miesięcy) od dnia odbioru danej części. Szczegółowy opis prawa opcji zawierają zapisy SWZ wraz z załącznikami w tym zapisy umowy.
2. Procedure
Procedure
Previous notice: 839866-2025
Internal identifier: NP.260.36.2025
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35120000 Surveillance and security systems and devices
Additional classification (cpv): 32412100 Telecommunications network, 34928470 Signage, 34942000 Signalling equipment, 34992100 Illuminated traffic signs, 34996000 Control, safety or signalling equipment for roads, 42961300 Vehicle location system, 45233294 Installation of road signals, 71320000 Engineering design services, 71322500 Engineering-design services for traffic installations, 50232200 Traffic-signal maintenance services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Options: