692114-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – „Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie miasta Leżajska w 2026 roku”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie miasta Leżajska w 2026 roku”
Beschreibung4.1 Przedmiotem zamówienia jest odbiór z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Leżajska odpadów komunalnych i ich transport do odpowiednich instalacji. Zmieszane odpady komunalne przekazywane będą do komunalnej instalacji przetwarzania odpadów w Sigiełkach zaś selektywnie zebrane odpady do uprawnionych odbiorców odpadów, w sposób zapewniający osiągnięcie wyznaczonych przepisami prawa poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie odpadów komunalnych ulegających biodegradacji. 4.2 Zakres zamówienia obejmuje w szczególności: 1) odbiór zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów ulegających biodegradacji od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Miasta Leżajska, 2) transport i przekazanie odebranych odpadów zmieszanych do instalacji przetwarzania odpadów komunalnych Sortownia odpadów zmieszanych i z selektywnej zbiórki, kompostowania m. Sigiełki, 37-418 Krzeszów – Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Krzeszów, ul. Biłgorajska 16, 37-418 Krzeszów, 3) transport i przekazanie odebranych odpadów ulegających biodegradacji do instalacji odpadów zielonych oraz innych bioodpadów tj. do Kompostowni osadów i biokomponentów KOMWITA ul. Siedlanka Boczna 2, 37-300 Leżajsk, 4) odbiór od właścicieli nieruchomości odpadów komunalnych segregowanych (zbieranych w sposób selektywny) ich transport oraz przekazanie do uprawnionej instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, 5) wszystkie pojazdy odbierające i transportujące odpady muszą spełniać co najmniej normy emisji spalin EURO 5 wg Europejskiego standardu emisji spalin, 6) dostawa pojemników oraz worków na odpady komunalne właścicielom nieruchomości oraz utrzymanie pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym i technicznym. 4.3 Minimalny zakres realizacji przedmiotu zamówienia wynosi 80%. 4.4 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawiera załącznik nr 1 do SWZ 4.5 Stosownie do treści art. 95 ust. 1 uPzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę i podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, tj. pracowników wykonujących następujące czynności: czynności bezpośrednio związane z odbiorem odpadów z nieruchomości (tj. kierowcy pojazdów i czynności pracowników obsługujących pojazdy służące do odbioru i transportu odpadów). Szczegółowe wymagania dotyczące sposobu weryfikacji zatrudnienia oraz uprawnień Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem, a także sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały określone we Projekcie Umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. 4.6 Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych
Interne KennungIM.271.1.5.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001