See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej oraz prac ochrony przeciwpożarowej na terenie Nadleśnictwa Kłobuck w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz prac na szkółce leśnej i zbiorze nasion, szyszek do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kłobuck w roku 2026. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacja warunków zamówienia wraz z załącznikami)
Interne Kennung: S.270.10.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Pełny opis procedury zawarty został w Specyfikacji Warunków Zamówienia
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1_2026 – leśnictwa: Gospodarstwo Nasienno–Szkółkarskie w Nowym Folwarku, Kuźnica, Lemańsk
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie leśnictwa: Gospodarstwo Nasienno–Szkółkarskie w Nowym Folwarku, Kuźnica, Lemańsk
Interne Kennung: Pakiet nr 1_2026
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2_2026 – leśnictwa: Popów, Osiniec, Wapiennik, Parzymiechy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie leśnictwa: Popów, Osiniec, Wapiennik, Parzymiechy
Interne Kennung: Pakiet nr 2_2026
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3_2026 – leśnictwa: Rębielice, Zagórze
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie leśnictwa: Rębielice, Zagórze
Interne Kennung: Pakiet nr 3_2026
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4_2026 – leśnictwa: Bartkówka, Pierzchno, Wręczyca
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie leśnictwa: Bartkówka, Pierzchno, Wręczyca
Interne Kennung: Pakiet nr 4_2026
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 5_2026 – leśnictwa: Zwierzyniec, Rybno
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie leśnictwa: Zwierzyniec, Rybno
Interne Kennung: Pakiet nr 5_2026
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 6_2026 – (orki i melioracje agrotechniczne – rębakiem) leśnictwa: Gospodarstwo Nasienno-Szkółkarskie w Nowym Folwarku, Kuźnica, Lemańsk, Popów, Osiniec, Wapiennik, Parzymiechy, Rębielice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu orki i melioracji agrotechnicznych do wykonania na terenie leśnictwa: Gospodarstwo Nasienno-Szkółkarskie w Nowym Folwarku, Kuźnica, Lemańsk, Popów, Osiniec, Wapiennik, Parzymiechy, Rębielice
Interne Kennung: Pakiet nr 6_2026
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet nr 7_2026 – (orki i melioracje agrotechniczne – rębakiem) leśnictwa: Zagórze, Bartkówka, Zwierzyniec, Rybno, Pierzchno, Wręczyca
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu orki i melioracji agrotechnicznych do wykonania na terenie leśnictwa: Zagórze, Bartkówka, Zwierzyniec, Rybno, Pierzchno, Wręczyca
Interne Kennung: Pakiet nr 7_2026
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet nr 8_2026 – prace na szkółce leśnej w Gospodarstwie Nasienno-Szkółkarskim w Nowym Folwarku oraz zbiór nasion, szyszek
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace w gospodarstwie szkółkarskim do wykonania w Gospodarstwie Nasienno–Szkółkarskim w Nowym Folwarku oraz zbiór nasion, szyszek
Interne Kennung: Pakiet nr 8_2026