2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie chodników i ścieżek rowerowych gminnych oraz przystanków autobusowych na terenie miasta Kędzierzyn-Koźle w sezonie zimowym 2025 - 2026
Beschreibung: 1 Zakres zamówienia obejmuje wykonanie usługi zimowego odśnieżania na chodnikach, ścieżkach rowerowych i przystankach autobusowych, określonych w następujących załącznikach: Załącznik A – wykaz dróg gminnych objętych zimowym utrzymaniem; Załącznik B – wykaz ścieżek rowerowych objętych zimowym utrzymaniem; Załącznik C – wykaz przystanków autobusowych objętych zimowym utrzymaniem. 2 Zasady zimowego utrzymania chodników , ścieżek rowerowych i przystanków autobusowych: 2.1 Śliskość na chodnikach stanowiących wydzieloną część dróg gminnych służących do ruchu pieszego z wyłączeniem chodników położonych bezpośrednio przy granicy nieruchomości niebędącej drogą (nie dotyczy chodników: na których dopuszczony jest płatny postój, parkowanie pojazdów samochodowych, zlokalizowany jest przystanek autobusowy oraz chodników znajdujących się w ciągach dróg wewnętrznych) i ścieżkach rowerowych należy usunąć niezwłocznie po jej wystąpieniu poprzez: a) odśnieżanie chodników i ścieżek rowerowych (czas przystąpienia: natychmiast po ustaniu opadów śniegu, a w przypadku opadów ciągłych, w ciągu 4 godzin od chwili ich wystąpienia), b) usuwanie luźnego śniegu i błota pośniegowego do nawierzchni chodnika i ścieżki rowerowej, c) posypywanie środkiem chemicznym (solą) lub piaskiem. 2.2 Odgarnianie muld – na przejściach dla pieszych, oznakowanych znakiem D-6 oraz w obrębie skrzyżowań – powstałych w wyniku prowadzenia prac zimowych na jezdniach, natychmiast po ich stwierdzeniu. 2.3 Zwalczanie śliskości na chodnikach stanowiących wydzieloną część drogi gminnej służącą do ruchu pieszego powinno odbywać się na szerokości min. 1,5 m. 2.4 Zwalczanie śliskości na przystankach autobusowych powinno odbywać się na całej szerokości chodnika na długości zatoki przystankowej lub w przypadku braku zatoki przystankowej na całej szerokości chodnika na obszarze wzdłuż krawędzi jezdni do 6 m po każdej stronie wiaty przystankowej, a w przypadku braku zatoki parkingowej i wiaty przystankowej na całej szerokości chodnika na obszarze do 6 m po każdej stronie znaku D-15 wzdłuż osi jezdni. 2.5 Zapewnienie gotowości do zimowego utrzymania w okresie niewystępowania opadów i gołoledzi /całodobowe dyżury/. 2.6 Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany wykazu i długości chodników, wyodrębnionych ścieżek rowerowych oraz przystanków autobusowych objętych zimowym utrzymaniem, podanych w załącznikach do umowy. Zmiany te nie wymagają zmiany Umowy. 2.7 Wszelkie koszty wynikające z opisu przedmiotu zamówienia, projektowanych postanowień umowy ponosi Wykonawca. 3 Prawo opcji. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zakresu zamówienia do max 50% wartości zakresu podstawowego na poniższych zasadach. 4 Na przedmiot zamówienia składa się ponadto: 4.1 Zapewnienie gotowości do zimowego utrzymania chodników, ścieżek rowerowych oraz przystanków autobusowych (Nominalna cena za gotowość do zimowego utrzymania). Zamawiający przez „Nominalną cenę za gotowość do zimowego utrzymania” rozumie gotowość sprzętu do zimowego utrzymania, operatorów sprzętu, zabezpieczenie niezbędnych materiałów oraz środków łączności, w tym pełnienie dyżuru zimowego utrzymania. 4.2 Zapewnienie, zakupienie, składowanie, dysponowanie i stosowanie materiałów chemicznych koniecznych do zwalczania śliskości zimowej i uszarstniania powierzchni chodników, ścieżek rowerowych i przystanków autobusowych, zg. z Rozporządzeniem Ministra Środowiska zw sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach 4.3 Odpowiedzialność cywilna w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej oraz za wszelkie szkody osób trzecich powstałe w wyniku prowadzenia prac przez Wykonawcę. 4.4 Organizacja ruchu i oznakowanie miejsca wykonywania prac w czasie ich trwania w przypadku wystąpienia takiej okoliczności. 4.5 Przerzut sprzętu z bazy na miejsce prowadzenia prac. 4.6 Całodobowe dyżury osób kierujących pracami. 4.7 Odpowiedzialność Wykonawcy za skutki nieprawidłowego prowadzenia akcji zimowego utrzymania. 4.8 Uczestniczenie Wykonawcy wraz z Zamawiającym w kontroli stanu zimowego utrzymania, na każde żądanie Zamawiającego. 4.9 Wykonywanie wszelkich czynności koniecznych do wykonania przedmiotu umowy. 4.10 W przypadku nie podjęcia obowiązków ciążących na Wykonawcy, a wynikających z ustalonego standardu zimowego utrzymania, Zamawiający, w trybie awaryjnym, zleci wykonanie prac innej firmie, a kosztami obciąży Wykonawcę. 4.11 W przypadku stwierdzenia niepodjęcia akcji zimowego utrzymania w wyznaczonych terminach, Zamawiający nie zapłaci Wykonawcy należności za dni, w których akcja nie była prowadzona, a także za gotowość do zimowego utrzymania. 4.12 Wykonawca musi dysponować środkami łączności bezprzewodowej umożliwiającymi uzyskiwanie połączenia z siecią telekomunikacji stacjonarnej lub, co najmniej 2 telefonami komórkowymi. 4.13 Wykonawca ma obowiązek posługiwania się systemem informacji przestrzennej pozwalającej na ustalenie granic oraz numerów ewidencyjnych działek na terenie Gminy Kędzierzyn-Koźle. 4.14 Prowadzenie dziennika dot. „Akcji zima”. Wszelkie koszty wynikające z podanego zakresu oraz postanowień umowy ponosi Wykonawca. 5 Wymóg zatrudnienia na umowę o pracę. Na podstawie art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących następujące czynności niezbędne do realizacji zamówienia: a) pełnienie dyżuru, b) odśnieżanie, c) usuwanie oblodzenia. Sposób weryfikacji zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tytułu niespełnienia wymagań zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy. 7 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają m.in.: opis przedmiotu zamówienia, Projektowane postanowienia umowy i załączniki zamieszczone na stronie internetowej prowadzonego postępowania. 7 Termin wykonania zamówienia. 1) Termin obow.umowy: od daty zawarcia do 31.03.2026r. 2) Termin sezonu zimowego od dnia 15.11.2025r. do 15.03.2026r.
Interne Kennung: ZP.271.1.90.2025.DM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 3 Prawo opcji. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zakresu zamówienia do max 50% wartości zakresu podstawowego na poniższych zasadach. 3.1 Opcja może zostać wykorzystana w przypadku powstania nowych ścieżek rowerowych, chodników, przystanków oraz w przypadku przekroczenia wskazanej w ofercie przewidywanej ilości dni prowadzenia akcji zimowego utrzymania. 3.2 Wykorzystanie wskazanej opcji nastąpić może w terminie obowiązywania umowy, a zamówienie objęte opcją będzie rozliczane w oparciu o ceny jednostkowe podane w ofercie. 3.3 Wykonanie prawa opcji nastąpi poprzez pisemne oświadczenie Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. 3.4 W przypadku skorzystania z prawa opcji, Wykonawca zobowiązany jest do jego wykonania na warunkach określonych w umowie dla zamówienia podstawowego. 3.5 Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub części. W przypadku skorzystania z prawa opcji w części, Zamawiający może realizować prawo opcji wielokrotnie, do wyczerpania kwoty. 3.6 Prawo opcji nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego wykorzystania, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zakresu zamówienia. 3.7 Gwarantowana wysokość świadczonej usługi wynosi min. 50% wartości określonej za gotowość do zimowego utrzymania obliczonej zgodnie z SWZ.