2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wdrożenie systemu kolejkowego dla potrzeb Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia przy ul. Szwajcarskiej 3 w Poznaniu
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i oprogramowania oraz wykonanie usług instalacyjnych i konfiguracyjnych koniecznych do wdrożenie systemu kolejkowego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym SPZOZ w Poznaniu wraz z integracją z systemem medycznym posiadanym przez Zamawiającego. Efektem wdrożenia systemu będzie uporządkowanie obsługi pacjentów poprzez rejestrację, przydzielenie do odpowiedniej kolejki oraz kierowanie pacjenta do odpowiednich stanowisk z zachowaniem pobranego numeru kolejkowego. System będzie wspomagać personel placówki w obsłudze pacjenta, uwzględniając w tym pacjentów ze szczególnymi potrzebami (np. osoby na wózkach inwalidzkich, osoby słabowidzące, osoby słabosłyszące) oraz kierować ruchem w sposób możliwie najbardziej przyjazny pacjentom. W ramach zamówienia przewidziana jest realizacja następujących zadań: 1) Automat biletowy/Infokiosk z klawiaturą (ekran poziomy) – 5 szt. 2) Automat biletowy/Infokiosk (ekran pionowy) – 2 szt. 3) Monitor gabinetowy/stanowiskowy 10” – 22 szt. 4) Monitor gabinetowy/stanowiskowy 15” – 31 szt. 5) Przełącznik sieciowy - 2 szt. 6) Pętla stanowiskowa indukcyjna w rejestracji – 8 szt. 7) Licencja systemu kolejkowego z aplikacją mobilną zintegrowanego z systemem medycznym posiadanym przez Zamawiającego 8) Licencja modułu elektronicznej mapy szpitala 9) Świadczenia opieki serwisowej wraz z nadzorem autorskim 10) Wykonanie okablowania zasilające i LAN do miejsc instalacji urządzeń systemu kolejkowego 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 9 (Opis przedmiotu zamówienia) do SWZ, stanowiący jego integralną część.
Interne Kennung: WSM/DZP/381-447/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Szpital, planuje ogłosić postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest "Wdrożenie systemu kolejkowego dla potrzeb Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia przy ul. Szwajcarskiej 3 w Poznaniu". Zamawiający niezwłocznie po uzyskaniu informacji o otrzymaniu dofinansowania przystąpił do przygotowania stosownych dokumentów w celu przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia. Jednocześnie zgodnie z warunkiem uznania poniesionych wydatków jako koszty kwalifikowane jest wykonanie oraz rozliczenie wskazanego powyżej zadania do końca bieżącego roku, tj. do 30 czerwca 2026 roku. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie wspomnianego zadania jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. Zgodnie z art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, tym nie mniej, zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Skrócenie terminu nie naruszy zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. W żaden sposób nie wpłynie również na zachwianie konkurencji, albowiem przygotowanie oferty jest procesem krótkotrwałym, niewymagającym długotrwałej i złożonej analizy dokumentacji przetargowej. W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu składnia ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione. Tym samym, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie ww. zadań. Mając powyższe na uwadze, wskazane okoliczności należy zakwalifikować jako względy organizacyjne oraz ważny interes Zamawiającego, które to mieszczą się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp. Okoliczności te przy tym mają walor czynników o charakterze obiektywnym, co oznacza, że nie zależą w żaden sposób od Zamawiającego, a stwierdzenie ich istnienia i ich weryfikacja są możliwe. Jednocześnie, skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców bowiem, jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia, przygotowanie przez wykonawców oferty nie powinno być problemem, wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. Niezależnie od powyższego, nawet, gdyby uznać, że rozpatrywane skrócenie terminu składania ofert wynika z przyczyn zależnych od Zamawiającego, to i tak pozostaje to bez żadnego wpływu na istnienie takiego uprawnienia po stronie Zamawiającego. Przepis zawarty w art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp służy jedynie skróceniu terminu składania ofert w postepowaniu konkurencyjnym, a nie udzieleniu zamówienia w trybie niekonkurencyjnym.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48517000 IT-Softwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30144200 Kartenautomaten, 30231100 Computerterminals, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72263000 Software-Implementierung
5. Los
Los: LOT-0001