See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Barwice w 2025 roku
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Barwice oraz odbiór odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w roku 2025 i transport tych odpadów do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Wardyniu Górnym dla Regionu Wschodniego (zarządca Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o., Wardyń Górny 35, 78-320 Połczyn - Zdrój), zgodnie z: Uchwałą Nr XVIII/322/16 Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z dnia 27 grudnia 2016 r. w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2016-2022 z uwzględnieniem perspektywy na lata 2023-2028, zmienionej Uchwałą Nr XXIV/393/17 Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z dnia 06 czerwca 2017 r. w sprawie zmiany uchwały Nr XVIII/322/16 Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z dnia 27 grudnia 2016 r. w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2016-2022 z uwzględnieniem perspektywy na lata 2023-2028, zmienionej Uchwałą Nr XXXII/508/18 Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie zmiany uchwały Nr XVIII/322/16 Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z dnia 27 grudnia 2016 r. w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2016-2022 z uwzględnieniem perspektywy na lata 2023-2028 z dnia 29 maja 2018 r.; Uchwałą Nr XLVII/264/2018 Rady Miejskiej w Barwicach z dnia 26 września 2018 r. w sprawie powierzenia Spółce Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Spółce z o.o. z siedzibą w Wardyniu Górnym zadań własnych Gminy w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi oraz wyrażenia zgody na zawarcie przez Gminę Barwice umowy wykonawczej. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 1) odbiór odpadów komunalnych zmieszanych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i transport do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Wardyniu Górnym, 2) odbiór odpadów komunalnych zbieranych i gromadzonych selektywnie pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i transport do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Wardyniu Górnym, z podziałem na następujące frakcje (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów Dz.U. z 2021 r. poz.906).: a) papier, b) szkło, c) metale i tworzywa sztuczne, d) bioodpady; 3) Odbiór odpadów z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów komunalnych zlokalizowany jest w miejscowości Barwice przy ul. Bolesława Chrobrego 44, gdzie należy odbierać odpady zgodnie z poniższym podziałem na frakcje; a) papier, b) metal, c) tworzywa sztuczne, d) szkło i odpady opakowaniowe ze szkła, e) odpady opakowaniowe wielomateriałowe, f) bioodpady, g) odpady niebezpieczne, h) przeterminowane leki i chemikalia, i) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki, j) zużyte baterie i akumulatory, k) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, l) meble i inne odpady wielkogabarytowe, m) zużyte opony, n) odpady budowlane i rozbiórkowe, o) odzież i tekstylia, p) opakowania zawierające resztki farb, lakierów, rozpuszczalników, środków do impregnacji drewna, środków owadobójczych, środków ochrony roślin i nawozów, benzyn, olejów mineralnych i syntetycznych, q) materiały i odczynniki fotograficzne, taśmy barwiące, tusze do drukarek i tonery, taśmy wideo, kasety magnetofonowe i inne odpady chemiczne, pojemniki po aerozolach, r) świetlówki i żarówki zawierające rtęć, s) materiały izolacyjne niż wymienione w 17 06 01 i 17 06 03. Usuwanie pełnych kontenerów i pojemników - po zgłoszeniu przez pracownika Urzędu Miejskiego w Barwicach konieczności opróżnienia pełnego pojemnika czy też kontenera. Wykonawca będzie miał 2 dni robocze na zabranie pełnego pojemnika lub kontenera od momentu zgłoszenia takiej konieczności. W trakcie odbioru Wykonawca odpowiada za zachowanie na terenie PSZOK i wokół niego czystości i porządku. 4) odbiór przeterminowanych lekarstw w pojemnikach ustawionych w aptekach i placówkach ZOZ oraz baterii zebranych w pojemnikach ustawionych w obiektach użyteczności publicznej i transport do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Wardyniu Górnym. Pojemniki do ww. zbiórek zapewnia Wykonawca. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: IN.271.10.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001