2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zakup i dostawa agregatów prądotwórczych o mocy od 28 kW do 250 kW”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 11 sztuk agregatów prądotwórczych o mocy od 28 kW do 25 kW , w ramach realizacji Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025/2026 – zadanie obejmuje uzupełnienie zasobów i infrastruktury niezbędnej do realizacji zadań OLiOC. Szczegółowy zakres zamówienia zawarty jest w Załącznikach od nr 1 do nr 1d do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. 2. Postępowanie zostało podzielone na 5 części. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje m.in: 1) dostarczenie i rozładunek tych urządzeń w miejscach wskazanych przez Zamawiającego, 2) próbne uruchomienie urządzeń, 3) całkowite napełnienie zbiorników agregatów paliwem, 4) przeprowadzenie szkolenia osób wskazanych przez Zamawiającego w zakresie obsługi urządzeń, 5) dostarczenie dokumentacji (Instrukcji eksploatacji, schematy urządzenia, Dokumentacja Techniczna Rozruchu, warunków gwarancji oraz karty gwarancyjnej, Certyfikaty dotyczące norm 2006/42/CE, 214/30/UE). 4. Wymagania ogólne agregatów prądotwórczych dotyczące wszystkich części zamówienia: 1) Dostarczone agregaty muszą być fabrycznie nowe, pełnowartościowe, wolne od wad, wykonane zgodnie z normami branżowymi, w stanie kompletnym i zdatnym do używania, tj.: gwarantującym stosowanie ich zgodnie z przeznaczeniem bez dokonywania dodatkowych zakupów elementów i akcesoriów; 2) Dostarczone agregaty muszą być wyprodukowane nie wcześniej niż w 2024 roku; 3) Dostarczone agregaty muszą być dopuszczone do pracy na terenie Polski oraz pochodzić z oficjalnego kanału dystrybucyjnego na terenie Unii Europejskiej, EFTA (Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu) lub EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego); 4) Dostarczone agregaty muszą spełniać zapisy dyrektywy 2006/42/CE – Bezpieczeństwo Maszyn; 5) Dostarczone agregaty muszą spełniać zapisy dyrektywy 2014/30/UE – Kompatybilność Elektromagnetyczna; 6) Dostarczone agregaty powinny spełniać wymagania pod względem BHP, były zgodne z obowiązującymi przepisami w tym zakresie; 7) Na moment dostawy agregaty powinny być zatankowane paliwem na minimum 10% pojemności zbiornika, po wykonanych testach rozruchowych w celu dokonania odbioru agregat powinien zostać wypełniony w pełni dedykowanym paliwem; 8) Wskazane wymagania w ramach niniejszego zamówienia stanowią minimalne parametry. Sprzęt dostarczony przez Wykonawcę może posiadać parametry lepsze niż wskazane. 5. Wykonawca zobowiązany jest do: 1) Przestrzegania zarządzeń wewnętrznych i instrukcji dotyczących zasad wchodzenia i przebywania na terenie obiektów podmiotu, do którego dostarczone zostaną urządzenia, oraz stosowania się do poleceń ochrony obiektów i pracowników obiektów; 2) Przeprowadzenia testów rozruchowych przed dokonaniem odbioru urządzeń; 3) Dostarczenia dokumentacji (w tym: Instrukcji eksploatacji, schematy urządzenia, Dokumentacja Techniczna Rozruchu, warunków gwarancji oraz karty gwarancyjnej, Certyfikaty dotyczące norm 2006/42/CE, 214/30/UE); 4) Wykonawca w okresie gwarancji zobowiązany jest w ramach wynagrodzenia wykonywać przeglądy okresowe i gwarancji w terminach wskazanych w instrukcji obsługi, książce eksploatacji lub warunkach gwarancji producenta z uwzględnieniem dojazdu, robocizny oraz niezbędnych materiałów eksploatacyjnych zgodnie z zaleceniami producenta. 5) Rozpoczęcie napraw gwarancyjnych lub serwisowych powinno rozpocząć się w ciągu max. 12 godzin od chwili przyjęcia zgłoszenia usterki bądź awarii lub ewentualnie pierwszego dnia roboczego, o ile zgłoszenie nastąpi w dniu poprzedzającym dzień ustawowo wolny od pracy. Naprawa lub dostarczenie sprzętu zastępczego o tych samych parametrach powinno nastąpić w terminie do 14 dni od daty przyjęcia zgłoszenia o usterce lub awarii sprzętu. 6) Należy podać dane punktu serwisowego lub firmy zajmującej się serwisem dostarczanego sprzętu. Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny musi być na terenie Polski. 7) Przedmiot zamówienia dot. wszystkich części musi być dostarczony na koszt Wykonawcy w miejsca wskazane przez Zamawiającego na terenie miasta Augustowa. Szczegółowe informacje znajdują się w SWZ oraz w załącznikach do SWZ
Interne Kennung: ZP.271.28.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy Pzp, w niniejszym postępowaniu skraca termin składania ofert z uwagi na spełnienie przesłanki pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, przy jednoczesnym spełnieniu wymogu uzasadnienia takiego działania. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego dotyczy dostaw w zakresie środków obrony cywilnej objętych finansowaniem w ramach rządowego „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”, zatwierdzonego uchwałą nr 72 Rady Ministrów z dnia 27 maja 2025 r. w sprawie zatwierdzenia Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 (M. P. z 2025 r. poz. 541). Program stanowi o finansowaniu zadań wynikających z ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej (Dz.U. z 2024 r. poz. 1907), określa zakres, rodzaj i wysokość finansowania ze środków budżetu państwa oraz mechanizmy wsparcia organów administracji i podmiotów wykonujących zadania z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej (OLiOC). Realizacja programu ma doprowadzić do wzmocnienia zdolności do współpracy w podnoszeniu gotowości i odporności na zagrożenia, budowania odporności społecznej w sytuacjach kryzysowych, poprawy wytrzymałości infrastruktury i zasobów poprzez zapewnienie ciągłości funkcjonalności i ustalenia sposobów jej przywracania w razie uszkodzenia lub zniszczenia. Z uwagi na ostateczny termin wydatkowania środków pochodzących z dotacji, który upływa 31 grudnia 2025r. Zamawiający dysponuje zbyt krótkim czasem na przeprowadzenie postępowania w trybie przetargu nieograniczonego z ustawowym 30 dniowym terminem składania ofert, udzielenie zamówienia i jego realizację w terminie i zakresie pozwalającym na ostateczne rozliczenie dotacji w wymaganym terminie. Zachodzi więc pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia, która wynika przede wszystkim z konieczności realizacji polityki rządu dotyczącej ochrony ludności i obrony cywilnej wyrażonej w ww. programie, w zakresie objętym przyznaną zamawiającemu dotacją i narzuconym terminie. Pilność udzielenia zamówienia, tj. jak najszybsze doprowadzenie do zawarcia umów z wykonawcami by uprawdopodobnić realizacje zamówienia maksymalnie do dnia 15 grudnia 2025r. wynika również z zagrożenia utratą dofinansowania w przypadku nierozliczenia dotacji do 31 grudnia 2025r. Zgodnie z treścią art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy, ale nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W niniejszym postępowaniu i opisanych powyżej okolicznościach zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i w związku z tym konieczność skrócenia terminu składania ofert, bowiem tylko w taki sposób zamawiający ma szansę zrealizować zamówienie w terminie i nie utracić środków z dotacji. Obiektywnie więc, istnieje pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu składania ofert jest niezbędnym i w tym przypadku dopuszczalnym narzędziem służącym zaspokojeniu tej potrzeby. Nadto, zamawiający ustalił warunki zamówienia w taki sposób, aby przygotowanie oferty było możliwie proste, a przebieg postępowania sprawny: - Zamawiający nie opisał warunków udziału w postępowaniu - nie ustanowił wadium, ani zabezpieczenia należytego wykonania umowy - mając do tego podstawy (ponieważ opis przedmiotu zamówienia odnosi się do co najmniej głównych elementów) nie ustanowił pozacenowych kryteriów oceny ofert - komunikacja w postępowaniu w całości odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, co wyjściowo już pozwalało skrócić termin 35 dni na składanie ofert do 30 dni - strona prowadzonego postępowania mieści się na platformie zakupowej, która umożliwia złożenie oferty bardzo sprawnie. Szczegółowe uzasadnienie znajduje się w SWZ.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. INFORMACJE O ŚRODKACH KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ. 2.1 Zamawiający podaje wymagania techniczne związane z korzystaniem z Platformy zakupowej: 2.1.1. stały dostęp do sieci Internet i o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; 2.1.2. komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 10, Mac Os x 10.4, Linux, ub ich nowsze wersje; 2.1.3. zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa najlepiej najnowszej dostępnej wersji obsługująca TLS 1.2 z wyjątkiem Internet Explorer; 2.1.4. włączona obsługa JavaScript; 2.1.5. zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf; 2.1.6. podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez wystawcę certyfikatu używanego przez Wykonawcę; 2.1.7. informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: - plik załączony przez Wykonawcę na Platformie zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu składania ofert; 2.1.8. oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu platformy zakupowej, który jest synchronizowany ze znacznikiem czasu UTC; 2.1.9. pozostałe wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Regulaminie korzystania z Platformy zakupowej zamieszczonym na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/1-regulamin. 2.2. Za datę przekazania oświadczeń, wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich doręczenia za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie profilu nabywcy https://platformazakupowa.pl/pn/augustow, w zakładce dedykowanej postępowaniu. 2.3. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 poz. 2452) oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (tj. Dz. U. z 2020 poz. 2415 ze zm.). 3. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera Rozdział 11 SWZ. 4. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 1557 z późn. zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Zamawiający dopuszcza dodatkowo format RAR. 5. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera Rozdział 22 SWZ. 6. Zamawiający nie wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 7. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. 8. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. 9. Numeracja przywołana w pkt 2.1.4 ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31122000 Stromerzeugungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I: „Zakup i dostawa 2 sztuk zespołu prądotwórczego o mocy nie mniejszej niż 250 kVA, 200 kW”.
Beschreibung: Zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa opis przedmiotu zamówienia (OPZ) - załącznik nr 1 do SWZ oraz Istotne postanowienia umowy - Załącznik nr 2a do SWZ
Menge: 2 Stück
Los: LOT-0002
Titel: Część II: „Zakup i dostawa 4 sztuk zespołu prądotwórczego o mocy nie mniejszej niż 200 kVA, 160 kW ”.
Beschreibung: Zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa opis przedmiotu zamówienia (OPZ) - załącznik nr 1a do SWZ oraz Istotne postanowienia umowy - Załącznik nr 2b do SWZ
Menge: 4 Stück
Los: LOT-0007
Titel: Część III: „Zakup i dostawa 2 sztuk zespołu prądotwórczego o mocy nie mniejszej niż 300 kVA, 240 kW”.
Beschreibung: Zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa opis przedmiotu zamówienia (OPZ) - załącznik nr 1b do SWZ oraz Istotne postanowienia umowy - Załącznik nr 2c do SWZ
Los: LOT-0009
Titel: Część IV: „Zakup i dostawa 1 sztuki zespołu prądotwórczego o mocy nie mniejszej niż 60 kVA, 48 kW”.
Beschreibung: Zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa opis przedmiotu zamówienia (OPZ) - załącznik nr 1c do SWZ oraz Istotne postanowienia umowy - Załącznik nr 2d do SWZ
Menge: 1 Stück
Los: LOT-0010
Titel: Część V: „Zakup i dostawa 2 sztuk zespołu prądotwórczego o mocy nie mniejszej niż 35 kVA, 28 kW”.
Beschreibung: Zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa opis przedmiotu zamówienia (OPZ) - załącznik nr 1d do SWZ oraz Istotne postanowienia umowy - Załącznik nr 2e do SWZ