See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Olkusz w 2026 roku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (teks jedn.: Dz.U. z 2025 r. poz. 567 - "Ustawa o Lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarki szkółkarskiej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Olkusz w roku 2026. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji warunków zamówienia i jej załącznikach).
Interne Kennung: ZG.270.13.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251110 Brandverhütung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I - Leśnictwo Żarnowiec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust.1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U. z 2025 r. poz. 567 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Olkusz w Leśnictwie Żarnowiec w 2026 roku. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji warunków zamówienia i jej załącznikach).
Interne Kennung: Pakiet I - Leśnictwo Żarnowiec
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II - Leśnictwo Smoleń
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust.1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U. z 2025 r. poz. 567 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Olkusz w Leśnictwie Smoleń w 2026 roku. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji warunków zamówienia i jej załącznikach).
Interne Kennung: Pakiet II - Leśnictwo Smoleń
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III - Leśnictwa Pazurek i Rabsztyn
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust.1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U. z 2025 r. poz. 567 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Olkusz w Leśnictwie Pazurek i Leśnictwie Rabsztyn w 2026 roku. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji warunków zamówienia i jej załącznikach).
Interne Kennung: Pakiet III - Leśnictwa Pazurek i Rabsztyn
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV - Leśnictwo Golczowice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust.1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U. z 2025 r. poz. 567 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Olkusz w Leśnictwie Golczowice w 2026 roku. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji warunków zamówienia i jej załącznikach).
Interne Kennung: Pakiet IV - Leśnictwo Golczowice
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V - Leśnictwa Pomorzany i Szkółkarskie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust.1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U. z 2025 r. poz. 567 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, pozostałe prace związane z gospodarką leśną do wykonania na terenie Nadleśnictwa Olkusz w Leśnictwie Pomorzany w 2026 roku oraz prace z zakresu gospodarki szkółkarskiej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Olkusz w Leśnictwie Szkółkarskim (na szkółce leśnej) w 2026 roku. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji warunków zamówienia i jej załącznikach).
Interne Kennung: Pakiet V - Leśnictwa Pomorzany i Szkółkarskie
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet VI - Leśnictwo Gorenice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust.1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U. z 2025 r. poz. 567 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Olkusz w Leśnictwie Gorenice w 2026 roku. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji warunków zamówienia i jej załącznikach).
Interne Kennung: Pakiet VI - Leśnictwo Gorenice
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet VII - Leśnictwa Żurada i Podlesie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust.1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U. z 2025 r. poz. 567 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Olkusz w Leśnictwie Żurada i Leśnictwie Podlesie w 2026 roku. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji warunków zamówienia i jej załącznikach).
Interne Kennung: Pakiet VII - Leśnictwa Żurada i Podlesie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet VIII - przygotowanie gleby w leśnictwach 01-06 i 08-12
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust.1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U. z 2025 r. poz. 567 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu przygotowania gleby do wykonania na terenie Nadleśnictwa Olkusz w Leśnictwie Żarnowiec, Sierbowice, Poręba, Smoleń, Pazurek, Golczowice, Pomorzany, Rabsztyn, Gorenice, Żurada i Podlesie w 2026 roku. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji warunków zamówienia i jej załącznikach).
Interne Kennung: Pakiet VIII - przygotowanie gleby w leśnictwach 01-06 i 08-12
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet IX - PAD i 3 wieże obserwacyjne
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust.1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U. z 2025 r. poz. 567 - "Ustawa o lasach") obejmujące prace z ochrony przeciwpożarowej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Olkusz w 2026 roku. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji warunków zamówienia i jej załącznikach).
Interne Kennung: Pakiet IX - PAD i 3 wieże obserwacyjne
Haupteinstufung (cpv): 75251120 Waldbrandbekämpfung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75251110 Brandverhütung