693436-2025 - Wettbewerb
Polen – Bauaufsicht – Świadczenie usługi w zakresie pełnienia funkcji Inwestora Zastępczego w ramach inwestycji pn. „Kompleksowe wykonanie kompletnych pod każdym względem robót budowlano-instalacyjnych w budynku Centrali Banku Gospodarstwa Krajowego przy Alejach Jerozolimskich 7 w Warszawie”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usługi w zakresie pełnienia funkcji Inwestora Zastępczego w ramach inwestycji pn. „Kompleksowe wykonanie kompletnych pod każdym względem robót budowlano-instalacyjnych w budynku Centrali Banku Gospodarstwa Krajowego przy Alejach Jerozolimskich 7 w Warszawie”
BeschreibungI Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi w zakresie pełnienia funkcji Inwestora Zastępczego w ramach inwestycji pn. „Kompleksowe wykonanie kompletnych pod każdym względem robót budowlano-instalacyjnych w budynku Centrali Banku Gospodarstwa Krajowego przy Alejach Jerozolimskich 7 w Warszawie”. Roboty budowlano-instalacyjne w Gmachu Centrali BGK zostały rozpoczęte w 2022 r. i do dnia wszczęcia niniejszego postępowania nie zostały zakończone. Od dnia rozpoczęcia wykonywania robót budowlanych świadczony był nadzór inwestorski przez wykonawcę, z którym w 2025 r. rozwiązano umowę zamówienia publicznego. Aktualnie nadzór inwestorski realizowany jest przez inny podmiot w okresie przejściowym (od rozwiązania umowy z poprzednim wykonawcą). Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, będzie odpowiedzialny za kontynuowanie nadzoru inwestorskiego, a także za czynności ściśle związane z kompleksowym zarządzaniem inwestycją. Szczegółowy zakres zobowiązania Wykonawcy został określony w załączniku nr 2 do SWZ/UMOWY „Opis przedmiotu zamówienia”. II Informacje dotyczące Inwestycji: Inwestycja jest realizowana na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej przez JEMS ARCHITEKCI Spółka z o.o., z siedzibą w Warszawie, przy ul. Gagarina 28a, świadczącą obecnie nadzór autorski. Umowa o roboty budowlane została zawarta w dniu 30 sierpnia 2022 r. z Korporacją Budowlaną DORACO sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku przy ulicy Opackiej 12. Aktualnie (na dzień wszczęcia postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia) inwestycja jest na etapie 37 miesiąca realizacji Umowy o Roboty Budowlane, zgodnie z harmonogramem stanowiącym element załącznika nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia opublikowanej pod adresem https://pierog.ezamawiajacy.pl (dalej "SWZ"). Szczegółowy opis przebiegu inwestycji został określony w załączniku nr 1 do SWZ „Opis przebiegu inwestycji”. Załącznik zawiera materiał poglądowy, celem wstępnego poinformowania wykonawców o stopniu zaawansowania robót budowlanych. III Adres strony internetowej prowadzonego postępowania, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia związane z postępowaniem: https://pierog.ezamawiajacy.pl IV Zamawiający informuje, że ze względu na rozmiar udostępnianych dokumentów załączniki nr 8-11 do „Wzoru Umowy” (załącznik nr 12 do SWZ) zostały opublikowane pod następującym odnośnikiem: https://pierog-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/kancelaria_pierog_onmicrosoft_com/Ej0VgnqW-KdNr1jtMnxT-gkB48rAHHsXEZmBe-aWgHdW6A?e=GrgghT
Interne KennungDZPU/54/DLA/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71541000 Projektmanagement im Bauwesen, 71540000 Bauverwaltungsleistungen, 71244000 Kalkulation und Überwachung der Kosten, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi w zakresie pełnienia funkcji Inwestora Zastępczego w ramach inwestycji pn. „Kompleksowe wykonanie kompletnych pod każdym względem robót budowlano-instalacyjnych w budynku Centrali Banku Gospodarstwa Krajowego przy Alejach Jerozolimskich 7 w Warszawie”. Roboty budowlano-instalacyjne w Gmachu Centrali BGK zostały rozpoczęte w 2022 r. i do dnia wszczęcia niniejszego postępowania nie zostały zakończone. Od dnia rozpoczęcia wykonywania robót budowlanych świadczony był nadzór inwestorski przez wykonawcę, z którym w 2025 r. rozwiązano umowę zamówienia publicznego. Aktualnie nadzór inwestorski realizowany jest przez inny podmiot w okresie przejściowym (od rozwiązania umowy z poprzednim wykonawcą). Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, będzie odpowiedzialny za kontynuowanie nadzoru inwestorskiego, a także za czynności ściśle związane z kompleksowym zarządzaniem inwestycją. Szczegółowy zakres zobowiązania Wykonawcy został określony w załączniku nr 2 do SWZ/UMOWY „Opis przedmiotu zamówienia”. 2. Informacje dotyczące Inwestycji: Inwestycja jest realizowana na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej przez JEMS ARCHITEKCI Spółka z o.o., z siedzibą w Warszawie, przy ul. Gagarina 28a, świadczącą obecnie nadzór autorski. Umowa o roboty budowlane została zawarta w dniu 30 sierpnia 2022 r. z Korporacją Budowlaną DORACO sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku przy ulicy Opackiej 12. Aktualnie (na dzień wszczęcia postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia) inwestycja jest na etapie 37 miesiąca realizacji Umowy o Roboty Budowlane, zgodnie z harmonogramem stanowiącym element załącznika nr 1 do SWZ. Szczegółowy opis przebiegu inwestycji został określony w załączniku nr 1 do SWZ „Opis przebiegu inwestycji”. Załącznik zawiera materiał poglądowy, celem wstępnego poinformowania wykonawców o stopniu zaawansowania robót budowlanych.