2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup sprzętu do diagnostyki patomorfologicznej w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2- Opis Przedmiotu Zamówienia Pakiet nr :1, 2, 3, 4, 5, 6.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie art. 137 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 177 z późn. zm.), Zamawiający uznaje za zasadne skrócenie terminu składania ofert w postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym na zakup sprzętu do diagnostyki patomorfologicznej. Skrócenie terminu podyktowane jest koniecznością zapewnienia terminowej realizacji zadania Narodowej Strategii Onkologicznej pn. „Zakup sprzętu do diagnostyki patomorfologicznej” przewidzianego do wykonania w 2025 roku, do którego realizacji Wnioskodawca został wybrany w drodze rozstrzygnięcia konkursu. Zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym projektu, postępowanie musi zostać zakończone i umowa zawarta w terminie umożliwiającym dokonanie wydatków kwalifikowalnych w bieżącym okresie rozliczeniowym. Opóźnienie w przeprowadzeniu postępowania mogłoby skutkować przesunięciem dostaw i instalacji urządzeń, co zagrażałoby terminowemu rozliczeniu projektu oraz wykorzystaniu przyznanego dofinansowania. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób jednoznaczny, a rynek dostawców specjalistycznego sprzętu patomorfologicznego jest wyspecjalizowany i dobrze rozpoznany, co umożliwia przygotowanie ofert w skróconym terminie. Skrócenie okresu składania ofert nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: pakiet nr 1
Beschreibung: Procesor tkankowy
Los: LOT-0002
Titel: pakiet nr 2
Beschreibung: Zatapiarka
Los: LOT-0003
Titel: pakiet nr 3
Beschreibung: Barwiarka i Nakrywarka
Los: LOT-0004
Titel: pakiet nr 4
Beschreibung: Mikrotom
Los: LOT-0005
Titel: pakiet nr 5
Beschreibung: drukarka
Los: LOT-0006
Titel: pakiet nr 6
Beschreibung: Skaner