694009-2025 - Wettbewerb
Polen – Polizeifahrzeuge – Dostawa pojazdów typu furgon towarowy w policyjnej wersji nieoznakowanej.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa pojazdów typu furgon towarowy w policyjnej wersji nieoznakowanej.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa pojazdów typu furgon towarowy w policyjnej wersji nieoznakowanej. 2. Dostawa obejmuje pojazdy nowe, wyprod. w 2025 r. spełniające wszystkie minimalne wymagania opisane w zał. 1, 1.1, 1.2 do SWZ. W ramach przedmiotu zamówienia Zamawiający zastosuje prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Zam. gwarantuje zakup 3 sztuk pojazdów. Dostawa pozostałych pojazdów, maksymalnie dodatkowo do 2 sztuk, uzależniona będzie od faktycznych potrzeb Zamawiającego oraz jego możliwości finansowych. 3. Zam. nie zostało podzielone na części – Wyk. zobowiązany jest złożyć ofertę na całkowitą liczbę pojazdów obejmującą zarówno zamówienie gwarantowane, jak i zamówienie opcjonalne. 4. Wymag. w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych. W odniesieniu do warunku określ. o w art. 100 ustawy Pzp dotyczącego dostępności dla osób niepełnosprawnych, o których mowa w Dyrektywie PE i Rady 2014/24/UE z dnia 26.02.2014 r. w sprawie zamówień publicznych, realizacja przewozu tych osób realizowana będzie innymi pojazdami przystosowanymi do takich przewozów w ramach posiadanego w Policji sprzętu lub poprzez uprawnioną do transportu osób niepełnosprawnych pomoc medyczną. Zam. uwzględnił w opisie przedmiotu zamówienia wymagane cechy produktu (pojazdu), w tym dostosowanie do potrzeb wszystkich użytkowników. Pracownicy Zam., którzy będą użytkować pojazd nie są osobami niepełnosprawnymi. 5. Informacja dotycząca wymagań w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy. Brak jest czynności związanych z realizacją zamówienia, polegających na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974 roku – Kodeks pracy – dostawa jednorazowa. 6. Miejsce dostawy: Wyk. zobowiązany jest pojazdy do Wydz. Transportu KWP we Wrocławiu, 54-151 Wrocław, ul. Połbina 1. 7. Wyk. ubiegający się o udziel. zam. zobowiązani są dołączyć do składanej oferty niżej wskazane przedmiotowe środki dowodowe potwierdzające że oferowana dostawa spełnia określone przez Zam. wymagania, cechy i kryteria. 7.1. Wyciąg ze świadectwa homologacji typu pojazdu dla pojazdu bazowego lub świadectwo zgodności WE dla kompletnych pojazdów, potwierdzające parametry pojazdu stanowiące podstawę do obliczenia punktów w kryteriach pozacenowych. Zam. wymagając załączenia do oferty: "Dok. potwierdzającego spełnienie wymogu (świadectwo zgodności WE pojazdu bazowego) (.......) rozumie pod tym pojęciem przedstawienie wzoru takiego dokumentu dla pojazdu, który jest taki sam (ta sama marka i typ oraz posiadający te same parametry techniczne, w tym te podlegające ocenie w ramach kryteriów pozacenowych) jak oferowany. Dok. stanowi przedmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że zaoferowane pojazdy spełniają minimalne wymagania Zam. dotyczące: - Rodzaju silnika, - Dopuszczalnej masy całkowitej - Szerokości pojazdu - Pojemności skokowej silnika - Długości całkowitej pojazdu, - Wysokości pojazdu, - maksymalnej mocy netto silnika, - Prędkości maksymalnej czyli parametrów opisanych w pkt 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 zał. nr 1.1 do SWZ oraz będzie podstawą do przyznania punktów w pozacenowych kryteriach oceny ofert dotyczących mocy silnika, pojemności skokowej silnika i wysokości emisji spalin. Wyciąg ze świadectwa homologacji typu pojazdu dla pojazdu bazowego lub świadectwo zgodności WE stanowi potwierdzenie, że oferowany pojazd spełnia minimalne parametry opisane w SWZ (zał. nr 1.1 do SWZ), oraz jest podstawą do przyznania punktów w pozacenowych kryteriach oceny ofert - dokument ten nie podlega uzupełnieniu (jest treścią oferty), a oferta złożona bez tego dokumentu podlega odrzuceniu. 7.2. Oświadczenie potwierdzające spełnianie przez oferowane dostawy wymagań określonych w załącznikach nr 1, 1.1, 1.2 do SWZ wykonane poprzez wypełnienie i podpisanie załączników numer 1.1, 1.2 do SWZ. 8. Forma przedmiotowych środków dowod. - Rozdział VI pkt 2 SWZ. 9. Uzup. i wyjaśnianie treści przedmiotowych środków dowodowych: - Wyciąg ze świadectwa homologacji typu pojazdu dla pojazdu bazowego lub świadectwo zgodności WE dla kompletnych pojazdów – nie podlega uzupełnieniu. - Jeżeli Wyk. nie złoży oświadczeń stanowiących przedmiotowe środki dowodowe lub złożone przed środki dowodowe będą niekompletne, Zam. wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 10. Klauzula informacyjna RODO-Rozdział II SWZ. 11. Zam. przewiduje zastosowanie procedury, z art. 139 ustawy Pzp, tzw. „procedury odwróconej”, tzn. Zam. może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wyk., którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykl. 12. Zam. nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zam. wyłącznie przez Wyk., o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 13. Zam. przewiduje możliwość udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia – informacje dot. udzielania zaliczek zawarto w §6 PPU. 14. Dopuszczalne zmiany umowy- Rozdział XXIII pkt 2 SWZ. 15. Termin dostawy zamówienia gwarantowanego wynosi: 20 dni kalendarzowych licząc od daty podpisania umowy. Termin dostawy zamówienia opcjonalnego 20 dni kalendarzowych licząc od daty przesłania zawiadomienia o skorzystaniu z prawa opcji. O skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający zawiadomi pisemnie Wykonawcę w terminie 20 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy. 16. zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. 17. Termin związania ofertą: 25.01.2026 r.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający informuje, że na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp skrócił termin składania ofert, z uwagi na fakt, że środki finansowe na zakup pojazdów zostały mu przyznane w IV kwartale b.r. i konieczne stało się ich wydatkowanie do końca roku budżetowego, co biorąc pod uwagę możliwy termin dostawy pojazdów generuje konieczność skrócenia terminu składania ofert.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114200 Polizeifahrzeuge
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Dokumenty składane wraz z ofertą. 1.1. Wypełniony i podpisany formularz ofertowy zawierający informacje określone w załączniku nr 2 do SWZ. 1.2. Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w Rozdziale VI SWZ, tj. Świadectwo homologacji bądź świadectwo zgodności WE dla kompletnych pojazdów oraz wypełnione i podpisane oświadczenia stanowiące przedmiotowy środek dowodowy (załączniki nr 1.1, 1.2 do SWZ). 1.3. Wypełnione, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego, aktualne na dzień składania ofert i podpisane oświadczenia, o których mowa w art. 125 ustawy Pzp (JEDZ – załącznik nr 3 do SWZ oraz oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu wynikające z rozporządzenia UE i związanej z tym ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – załącznik nr 3.1 do SWZ). W JEDZ należy wypełnić wskazane niewykreślone części: - wskazane niewykreślone pola w część II - wskazane niewykreślone pola w część III - w części IV należy wypełnić tylko pole alfa (ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji) - część VI oświadczenia końcowe (należy wypełnić wykropkowane pola oraz podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym) W przypadku wspólnego ubiegania się przez Wyk. o zamówienie (konsorcja, spółki cywilne), oświadczenie JEDZ oraz oświadczenie, że nie zachodzą wobec niego podstawy wykluczenia przewidziane w: art. 5k rozp. (UE) 833/2014 w brzmieniu nadanym rozp. 2022/576 (UE) oraz w art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13.04.2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, składa każdy z Wyk. wspólnie ubiegający się o zamówienie (każdy konsorcjant, każdy wspólnik spółki cywilnej). Oświadczenia te, odpowiednio, mają potwierdzać niepodleganie wykluczeniu w zakresie, w którym każdy z Wyk. wykazuje niepodleganie wykluczeniu. 1.4. W przypadku, gdy ofertę (lub jakiekolwiek dokumenty dołączone do oferty) podpisuje osoba nie wymieniona w dokumentach rejestrowych Wykonawcy, do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo. Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta (tj. w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Pełnomocnictwo w postaci elektronicznej, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym należy dołączyć do oferty. W przypadku, gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, wykonawca przekazuje cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym potwierdzającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Potwierdzenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej dokonuje notariusz lub mocodawca. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa (jego cyfrowe odwzorowanie) nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego. 1.5. Dodatkowo Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia (np. spółki cywilne, konsorcja): - zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy Pzp, Wyk. ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia zobowiązani są ustanowić pełnomocnika. Do oferty należy dołączyć to pełnomocnictwo. Z treści pełnomocnictwa winno jednoznacznie wynikać prawo pełnomocnika do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w imieniu Wykonawcy. Dokument ten winien być podpisany przez osobę/osoby uprawnioną(-e) do jego udzielenia tj. zgodnie z formą reprezentacji każdego z Wykonawców (UWAGA!!! Pełnomocnictwo podpisuje wyłącznie mocodawca kwalifikowanym podpisem elektronicznym). W przypadku wspólników spółki cywilnej dopuszczalne jest przedłożenie umowy spółki cywilnej, z której wynika zakres i sposób reprezentacji, a w przypadku konsorcjum przedłożenie umowy konsorcjum (oryginał - forma elektroniczna z kwalifikowanymi podpisami elektronicznymi lub cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifik. podpisem elektronicznym poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej podpisane przez mocodawców lub notariusza)
Optionen
Beschreibung der OptionenW ramach przedmiotu zamówienia Zamawiający zastosuje prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający gwarantuje zakup 3 sztuk pojazdów. Dostawa pozostałych pojazdów, maksymalnie dodatkowo do 2 sztuk, uzależniona będzie od faktycznych potrzeb Zamawiającego oraz jego możliwości finansowych. Okoliczności skorzystania z prawa opcji: - skorzystanie z prawa opcji uzależnione będzie od potrzeb Zamawiającego oraz otrzymania przez Zamawiającego dodatkowych środków finansowych, - termin, w ciągu którego Zamawiający skorzysta z prawa opcji - decyzję o rezygnacji z prawa opcji lub decyzję o realizacji prawa opcji i jego zakresie Zamawiający podejmie w terminie 20 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy, o czym zawiadomi pisemnie Wykonawcę, - Wykonawcy zobowiązani są do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i w projektowanych postanowieniach umowy, - skorzystanie z prawa opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, a brak złożenia zamówienia na dostawę samochodów objętych opcją nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego, - Wykonawcy zobowiązani są złożyć oferty obejmujące cały zakres przedmiotu zamówienia (zamówienie gwarantowane i opcjonalne), niedopełnienie tego wymogu będzie skutkować odrzuceniem oferty.