See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa produktów żywnościowych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa żywności, zwanej dalej „towarem” dla JW 4724 w 2024 roku, w ramach piętnastu części: 1.1. Część nr 1 – Dostawa ziemniaków i warzyw gr. I; 1.2. Cześć nr 2 – Dostawa owoców gr. I; 1.3. Część nr 3 – Dostawa owoców gr. II; 1.4. Cześć nr 4 – Dostawa jaj; 1.5. Część nr 5 – Dostawa mięsa czerwonego, wędlin czerwonych oraz tłuszczy zwierzęcych; 1.6. Cześć nr 6 – Dostawa produktów głęboko mrożonych przygotowywanych metodą Sous-Vide; 1.7. Część nr 7 – Dostawa produktów głęboko mrożonych; 1.8. Cześć nr 8 – Dostawa mięsa drobiowego; 1.9. Część nr 9 – Dostawa ryb; 1.10. Cześć nr 10 – Dostawa olei i tłuszczów roślinnych, sosów, zup, przypraw przetworzonych i miodu; 1.11. Część nr 11 – Dostawa kawy i herbaty; 1.12. Cześć nr 12 – Dostawa mleka i przetworów mleczarskich; 1.13. Część nr 13 – Dostawa napojów bezalkoholowych; 1.14. Cześć nr 14 – Dostawa pieczywa i wyrobów cukierniczych; 1.15. Cześć nr 15 – Dostawa wędlin drobiowych. 2. Standardy jakościowe szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia przedstawiają: a) zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”; b) zał. nr 4 A – O do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa część nr 1 - 15”; c) zał. nr 5 A – O do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia część nr 1 - 15”.
Interne Kennung: ZP/30/2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa ziemniaków i warzyw gr. I
Beschreibung: Standardy jakościowe szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia przedstawiają: a) zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”; b) zał. nr 4 A do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa część nr 1”; c) zał. nr 5 A do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia część nr 1”.
Interne Kennung: Część nr 1
Haupteinstufung (cpv): 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje zamówienie podstawowe oraz zamówienie w ramach opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 Ustawy. 2. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Prawo opcji w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach każdej z części oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych dla każdej części w zał. nr 4 A do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 1” w kolumnie „j” „Zamówienie w ramach opcji”. 3. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość towaru zakupionego w ramach opcji będzie uzależniona od bieżących potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego na ten cel środków finansowych. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 4. Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości określonej w zał. nr 4 A do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 1” w całym okresie obowiązywania umowy. 5. Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu ilości towaru w zamówieniu podstawowym w zakresie poszczególnych asortymentów lub w szczególnie uzasadnionych przypadkach, o których mowa w pkt. 4.28 SWZ, poprzez zamówienia składane na zasadach przewidzianych w umowie. 6. Zamawiający o zamiarze skorzystania z opcji, jego zakresie i terminach dostarczenia dostaw opcjonalnych powiadomi pisemnie Wykonawcę. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. 7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. 8. Zamówienie w ramach opcji będzie realizowane w okolicznościach przewidzianych we wzorze umowy stanowiącym zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”. 9. Towar zakupiony w ramach opcji musi spełniać wszystkie wymogi jak dla zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa owoców gr. I
Beschreibung: Standardy jakościowe szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia przedstawiają: a) zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”; b) zał. nr 4 B do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa część nr 2”; c) zał. nr 5 B do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia część nr 2”.
Interne Kennung: Część nr 2
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje zamówienie podstawowe oraz zamówienie w ramach opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 Ustawy. 2. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Prawo opcji w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach każdej z części oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych dla każdej części w zał. nr 4 B do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 2” w kolumnie „j” „Zamówienie w ramach opcji”. 3. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość towaru zakupionego w ramach opcji będzie uzależniona od bieżących potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego na ten cel środków finansowych. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 4. Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości określonej w zał. nr 4 B do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 2” w całym okresie obowiązywania umowy. 5. Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu ilości towaru w zamówieniu podstawowym w zakresie poszczególnych asortymentów lub w szczególnie uzasadnionych przypadkach, o których mowa w pkt. 4.28 SWZ, poprzez zamówienia składane na zasadach przewidzianych w umowie. 6. Zamawiający o zamiarze skorzystania z opcji, jego zakresie i terminach dostarczenia dostaw opcjonalnych powiadomi pisemnie Wykonawcę. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. 7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. 8. Zamówienie w ramach opcji będzie realizowane w okolicznościach przewidzianych we wzorze umowy stanowiącym zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”. 9. Towar zakupiony w ramach opcji musi spełniać wszystkie wymogi jak dla zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa owoców gr. II
Beschreibung: Standardy jakościowe szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia przedstawiają: a) zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”; b) zał. nr 4 C do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa część nr 3”; c) zał. nr 5 C do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia część nr 3”.
Interne Kennung: Część nr 3
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje zamówienie podstawowe oraz zamówienie w ramach opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 Ustawy. 2. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Prawo opcji w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach każdej z części oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych dla każdej części w zał. nr 4 C do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 3” w kolumnie „j” „Zamówienie w ramach opcji”. 3. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość towaru zakupionego w ramach opcji będzie uzależniona od bieżących potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego na ten cel środków finansowych. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 4. Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości określonej w zał. nr 4 C do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 3” w całym okresie obowiązywania umowy. 5. Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu ilości towaru w zamówieniu podstawowym w zakresie poszczególnych asortymentów lub w szczególnie uzasadnionych przypadkach, o których mowa w pkt. 4.28 SWZ, poprzez zamówienia składane na zasadach przewidzianych w umowie. 6. Zamawiający o zamiarze skorzystania z opcji, jego zakresie i terminach dostarczenia dostaw opcjonalnych powiadomi pisemnie Wykonawcę. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. 7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. 8. Zamówienie w ramach opcji będzie realizowane w okolicznościach przewidzianych we wzorze umowy stanowiącym zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”. 9. Towar zakupiony w ramach opcji musi spełniać wszystkie wymogi jak dla zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0004
Titel: Dostawa jaj
Beschreibung: Standardy jakościowe szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia przedstawiają: a) zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”; b) zał. nr 4 C do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa część nr 4”; c) zał. nr 5 C do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia część nr 4”.
Interne Kennung: Cześć nr 4
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje zamówienie podstawowe oraz zamówienie w ramach opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 Ustawy. 2. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Prawo opcji w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach każdej z części oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych dla każdej części w zał. nr 4 D do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 4” w kolumnie „j” „Zamówienie w ramach opcji”. 3. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość towaru zakupionego w ramach opcji będzie uzależniona od bieżących potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego na ten cel środków finansowych. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 4. Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości określonej w zał. nr 4 D do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 4” w całym okresie obowiązywania umowy. 5. Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu ilości towaru w zamówieniu podstawowym w zakresie poszczególnych asortymentów lub w szczególnie uzasadnionych przypadkach, o których mowa w pkt. 4.28 SWZ, poprzez zamówienia składane na zasadach przewidzianych w umowie. 6. Zamawiający o zamiarze skorzystania z opcji, jego zakresie i terminach dostarczenia dostaw opcjonalnych powiadomi pisemnie Wykonawcę. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. 7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. 8. Zamówienie w ramach opcji będzie realizowane w okolicznościach przewidzianych we wzorze umowy stanowiącym zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”. 9. Towar zakupiony w ramach opcji musi spełniać wszystkie wymogi jak dla zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0005
Titel: Dostawa mięsa czerwonego, wędlin czerwonych oraz tłuszczy zwierzęcych
Beschreibung: Standardy jakościowe szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia przedstawiają: a) zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”; b) zał. nr 4 E – O do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa część nr 5”; c) zał. nr 5 E – O do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia część nr 5”.
Interne Kennung: Część nr 5
Haupteinstufung (cpv): 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje zamówienie podstawowe oraz zamówienie w ramach opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 Ustawy. 2. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Prawo opcji w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach każdej z części oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych dla każdej części w zał. nr 4 E do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 5” w kolumnie „j” „Zamówienie w ramach opcji”. 3. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość towaru zakupionego w ramach opcji będzie uzależniona od bieżących potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego na ten cel środków finansowych. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 4. Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości określonej w zał. nr 4 E do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 5” w całym okresie obowiązywania umowy. 5. Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu ilości towaru w zamówieniu podstawowym w zakresie poszczególnych asortymentów lub w szczególnie uzasadnionych przypadkach, o których mowa w pkt. 4.28 SWZ, poprzez zamówienia składane na zasadach przewidzianych w umowie. 6. Zamawiający o zamiarze skorzystania z opcji, jego zakresie i terminach dostarczenia dostaw opcjonalnych powiadomi pisemnie Wykonawcę. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. 7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. 8. Zamówienie w ramach opcji będzie realizowane w okolicznościach przewidzianych we wzorze umowy stanowiącym zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”. 9. Towar zakupiony w ramach opcji musi spełniać wszystkie wymogi jak dla zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0006
Titel: Dostawa produktów głęboko mrożonych przygotowywanych metodą Sous-Vide
Beschreibung: Standardy jakościowe szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia przedstawiają: a) zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”; b) zał. nr 4 F do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa część nr 6”; c) zał. nr 5 F do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia część nr 6”.
Interne Kennung: Część nr 6
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje zamówienie podstawowe oraz zamówienie w ramach opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 Ustawy. 2. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Prawo opcji w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach każdej z części oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych dla każdej części w zał. nr 4 F do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 6” w kolumnie „j” „Zamówienie w ramach opcji”. 3. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość towaru zakupionego w ramach opcji będzie uzależniona od bieżących potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego na ten cel środków finansowych. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 4. Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości określonej w zał. nr 4 F do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 6” w całym okresie obowiązywania umowy. 5. Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu ilości towaru w zamówieniu podstawowym w zakresie poszczególnych asortymentów lub w szczególnie uzasadnionych przypadkach, o których mowa w pkt. 4.28 SWZ, poprzez zamówienia składane na zasadach przewidzianych w umowie. 6. Zamawiający o zamiarze skorzystania z opcji, jego zakresie i terminach dostarczenia dostaw opcjonalnych powiadomi pisemnie Wykonawcę. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. 7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. 8. Zamówienie w ramach opcji będzie realizowane w okolicznościach przewidzianych we wzorze umowy stanowiącym zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”. 9. Towar zakupiony w ramach opcji musi spełniać wszystkie wymogi jak dla zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0007
Titel: Dostawa produktów głęboko mrożonych
Beschreibung: Standardy jakościowe szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia przedstawiają: a) zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”; b) zał. nr 4 G do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa część nr 7”; c) zał. nr 5 G do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia część nr 7”.
Interne Kennung: Część nr 7
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje zamówienie podstawowe oraz zamówienie w ramach opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 Ustawy. 2. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Prawo opcji w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach każdej z części oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych dla każdej części w zał. nr 4 G do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 7” w kolumnie „j” „Zamówienie w ramach opcji”. 3. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość towaru zakupionego w ramach opcji będzie uzależniona od bieżących potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego na ten cel środków finansowych. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 4. Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości określonej w zał. nr 4 G do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 7” w całym okresie obowiązywania umowy. 5. Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu ilości towaru w zamówieniu podstawowym w zakresie poszczególnych asortymentów lub w szczególnie uzasadnionych przypadkach, o których mowa w pkt. 4.28 SWZ, poprzez zamówienia składane na zasadach przewidzianych w umowie. 6. Zamawiający o zamiarze skorzystania z opcji, jego zakresie i terminach dostarczenia dostaw opcjonalnych powiadomi pisemnie Wykonawcę. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. 7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. 8. Zamówienie w ramach opcji będzie realizowane w okolicznościach przewidzianych we wzorze umowy stanowiącym zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”. 9. Towar zakupiony w ramach opcji musi spełniać wszystkie wymogi jak dla zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0008
Titel: Dostawa mięsa drobiowego
Beschreibung: Standardy jakościowe szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia przedstawiają: a) zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”; b) zał. nr 4 H do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa część nr 8”; c) zał. nr 5 H do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia część nr 8”.
Interne Kennung: Część nr 8
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje zamówienie podstawowe oraz zamówienie w ramach opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 Ustawy. 2. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Prawo opcji w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach każdej z części oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych dla każdej części w zał. nr 4 H do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 8” w kolumnie „j” „Zamówienie w ramach opcji”. 3. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość towaru zakupionego w ramach opcji będzie uzależniona od bieżących potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego na ten cel środków finansowych. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 4. Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości określonej w zał. nr 4 H do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 8” w całym okresie obowiązywania umowy. 5. Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu ilości towaru w zamówieniu podstawowym w zakresie poszczególnych asortymentów lub w szczególnie uzasadnionych przypadkach, o których mowa w pkt. 4.28 SWZ, poprzez zamówienia składane na zasadach przewidzianych w umowie. 6. Zamawiający o zamiarze skorzystania z opcji, jego zakresie i terminach dostarczenia dostaw opcjonalnych powiadomi pisemnie Wykonawcę. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. 7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. 8. Zamówienie w ramach opcji będzie realizowane w okolicznościach przewidzianych we wzorze umowy stanowiącym zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”. 9. Towar zakupiony w ramach opcji musi spełniać wszystkie wymogi jak dla zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0009
Titel: Dostawa ryb
Beschreibung: Standardy jakościowe szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia przedstawiają: a) zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”; b) zał. nr 4 I do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa część nr 9”; c) zał. nr 5 I do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia część nr 9”.
Interne Kennung: Część nr 9
Haupteinstufung (cpv): 15200000 Zubereiteter Fisch und Fischkonserven
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje zamówienie podstawowe oraz zamówienie w ramach opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 Ustawy. 2. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Prawo opcji w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach każdej z części oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych dla każdej części w zał. nr 4 I do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 9” w kolumnie „j” „Zamówienie w ramach opcji”. 3. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość towaru zakupionego w ramach opcji będzie uzależniona od bieżących potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego na ten cel środków finansowych. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 4. Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości określonej w zał. nr 4 I do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 9” w całym okresie obowiązywania umowy. 5. Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu ilości towaru w zamówieniu podstawowym w zakresie poszczególnych asortymentów lub w szczególnie uzasadnionych przypadkach, o których mowa w pkt. 4.28 SWZ, poprzez zamówienia składane na zasadach przewidzianych w umowie. 6. Zamawiający o zamiarze skorzystania z opcji, jego zakresie i terminach dostarczenia dostaw opcjonalnych powiadomi pisemnie Wykonawcę. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. 7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. 8. Zamówienie w ramach opcji będzie realizowane w okolicznościach przewidzianych we wzorze umowy stanowiącym zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”. 9. Towar zakupiony w ramach opcji musi spełniać wszystkie wymogi jak dla zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0010
Titel: Dostawa olei i tłuszczów roślinnych, sosów, zup, przypraw przetworzonych i miodu
Beschreibung: Standardy jakościowe szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia przedstawiają: a) zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”; b) zał. nr 4 J do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa część nr 10”; c) zał. nr 5 J do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia część nr 10”.
Interne Kennung: Część nr 10
Haupteinstufung (cpv): 15400000 Tierische oder pflanzliche Öle und Fette
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15870000 Würzmittel, 15890000 Verschiedene Lebensmittel und Trockenerzeugnisse
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje zamówienie podstawowe oraz zamówienie w ramach opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 Ustawy. 2. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Prawo opcji w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach każdej z części oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych dla każdej części w zał. nr 4 J do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 10” w kolumnie „j” „Zamówienie w ramach opcji”. 3. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość towaru zakupionego w ramach opcji będzie uzależniona od bieżących potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego na ten cel środków finansowych. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 4. Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości określonej w zał. nr 4 J do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 10” w całym okresie obowiązywania umowy. 5. Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu ilości towaru w zamówieniu podstawowym w zakresie poszczególnych asortymentów lub w szczególnie uzasadnionych przypadkach, o których mowa w pkt. 4.28 SWZ, poprzez zamówienia składane na zasadach przewidzianych w umowie. 6. Zamawiający o zamiarze skorzystania z opcji, jego zakresie i terminach dostarczenia dostaw opcjonalnych powiadomi pisemnie Wykonawcę. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. 7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. 8. Zamówienie w ramach opcji będzie realizowane w okolicznościach przewidzianych we wzorze umowy stanowiącym zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”. 9. Towar zakupiony w ramach opcji musi spełniać wszystkie wymogi jak dla zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0011
Titel: Dostawa kawy i herbaty
Beschreibung: Standardy jakościowe szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia przedstawiają: a) zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”; b) zał. nr 4 K do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa część nr 11”; c) zał. nr 5 K do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia część nr 11”.
Interne Kennung: Część nr 11
Haupteinstufung (cpv): 15860000 Kaffee, Tee und zugehörige Produkte
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje zamówienie podstawowe oraz zamówienie w ramach opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 Ustawy. 2. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Prawo opcji w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach każdej z części oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych dla każdej części w zał. nr 4 K do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 11” w kolumnie „j” „Zamówienie w ramach opcji”. 3. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość towaru zakupionego w ramach opcji będzie uzależniona od bieżących potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego na ten cel środków finansowych. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 4. Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości określonej w zał. nr 4 K do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 11” w całym okresie obowiązywania umowy. 5. Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu ilości towaru w zamówieniu podstawowym w zakresie poszczególnych asortymentów lub w szczególnie uzasadnionych przypadkach, o których mowa w pkt. 4.28 SWZ, poprzez zamówienia składane na zasadach przewidzianych w umowie. 6. Zamawiający o zamiarze skorzystania z opcji, jego zakresie i terminach dostarczenia dostaw opcjonalnych powiadomi pisemnie Wykonawcę. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. 7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. 8. Zamówienie w ramach opcji będzie realizowane w okolicznościach przewidzianych we wzorze umowy stanowiącym zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”. 9. Towar zakupiony w ramach opcji musi spełniać wszystkie wymogi jak dla zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0012
Titel: Dostawa mleka i przetworów mleczarskich
Beschreibung: Standardy jakościowe szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia przedstawiają: a) zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”; b) zał. nr 4 L do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa część nr 12”; c) zał. nr 5 L do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia część nr 12”.
Interne Kennung: Część nr 12
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje zamówienie podstawowe oraz zamówienie w ramach opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 Ustawy. 2. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Prawo opcji w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach każdej z części oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych dla każdej części w zał. nr 4 L do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 12” w kolumnie „j” „Zamówienie w ramach opcji”. 3. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość towaru zakupionego w ramach opcji będzie uzależniona od bieżących potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego na ten cel środków finansowych. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 4. Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości określonej w zał. nr 4 L do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 12” w całym okresie obowiązywania umowy. 5. Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu ilości towaru w zamówieniu podstawowym w zakresie poszczególnych asortymentów lub w szczególnie uzasadnionych przypadkach, o których mowa w pkt. 4.28 SWZ, poprzez zamówienia składane na zasadach przewidzianych w umowie. 6. Zamawiający o zamiarze skorzystania z opcji, jego zakresie i terminach dostarczenia dostaw opcjonalnych powiadomi pisemnie Wykonawcę. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. 7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. 8. Zamówienie w ramach opcji będzie realizowane w okolicznościach przewidzianych we wzorze umowy stanowiącym zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”. 9. Towar zakupiony w ramach opcji musi spełniać wszystkie wymogi jak dla zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0013
Titel: Dostawa napojów bezalkoholowych
Beschreibung: Standardy jakościowe szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia przedstawiają: a) zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”; b) zał. nr 4 M do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa część nr 13”; c) zał. nr 5 M do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia część nr 13”.
Interne Kennung: Część nr 13
Haupteinstufung (cpv): 15980000 Alkoholfreie Getränke
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje zamówienie podstawowe oraz zamówienie w ramach opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 Ustawy. 2. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Prawo opcji w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach każdej z części oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych dla każdej części w zał. nr 4 M do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 13” w kolumnie „j” „Zamówienie w ramach opcji”. 3. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość towaru zakupionego w ramach opcji będzie uzależniona od bieżących potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego na ten cel środków finansowych. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 4. Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości określonej w zał. nr 4 M do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 13” w całym okresie obowiązywania umowy. 5. Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu ilości towaru w zamówieniu podstawowym w zakresie poszczególnych asortymentów lub w szczególnie uzasadnionych przypadkach, o których mowa w pkt. 4.28 SWZ, poprzez zamówienia składane na zasadach przewidzianych w umowie. 6. Zamawiający o zamiarze skorzystania z opcji, jego zakresie i terminach dostarczenia dostaw opcjonalnych powiadomi pisemnie Wykonawcę. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. 7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. 8. Zamówienie w ramach opcji będzie realizowane w okolicznościach przewidzianych we wzorze umowy stanowiącym zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”. 9. Towar zakupiony w ramach opcji musi spełniać wszystkie wymogi jak dla zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0014
Titel: Dostawa pieczywa i wyrobów cukierniczych
Beschreibung: Standardy jakościowe szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia przedstawiają: a) zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”; b) zał. nr 4 N do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa część nr 14”; c) zał. nr 5 N do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia część nr 14”.
Interne Kennung: Część nr 14
Haupteinstufung (cpv): 15810000 Brotwaren, zubereitete Brotwaren und Gebäck
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje zamówienie podstawowe oraz zamówienie w ramach opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 Ustawy. 2. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Prawo opcji w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach każdej z części oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych dla każdej części w zał. nr 4 N do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 14” w kolumnie „j” „Zamówienie w ramach opcji”. 3. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość towaru zakupionego w ramach opcji będzie uzależniona od bieżących potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego na ten cel środków finansowych. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 4. Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości określonej w zał. nr 4 N do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 14” w całym okresie obowiązywania umowy. 5. Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu ilości towaru w zamówieniu podstawowym w zakresie poszczególnych asortymentów lub w szczególnie uzasadnionych przypadkach, o których mowa w pkt. 4.28 SWZ, poprzez zamówienia składane na zasadach przewidzianych w umowie. 6. Zamawiający o zamiarze skorzystania z opcji, jego zakresie i terminach dostarczenia dostaw opcjonalnych powiadomi pisemnie Wykonawcę. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. 7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. 8. Zamówienie w ramach opcji będzie realizowane w okolicznościach przewidzianych we wzorze umowy stanowiącym zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”. 9. Towar zakupiony w ramach opcji musi spełniać wszystkie wymogi jak dla zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0015
Titel: Dostawa wędlin drobiowych
Beschreibung: Standardy jakościowe szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia przedstawiają: a) zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”; b) zał. nr 4 O do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa część nr 15”; c) zał. nr 5 O do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia część nr 15”.
Interne Kennung: Część nr 15
Haupteinstufung (cpv): 15131135 Geflügelwürste
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje zamówienie podstawowe oraz zamówienie w ramach opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 Ustawy. 2. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych w umowie. Prawo opcji w niniejszym postępowaniu polega na możliwości zakupu w ramach każdej z części oprócz ilości podstawowych, także dodatkowych ilości towaru określonych dla każdej części w zał. nr 4 O do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 15” w kolumnie „j” „Zamówienie w ramach opcji”. 3. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość towaru zakupionego w ramach opcji będzie uzależniona od bieżących potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego na ten cel środków finansowych. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 4. Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości określonej w zał. nr 4 O do SWZ – „Szczegółowa oferta cenowa – część nr 15” w całym okresie obowiązywania umowy. 5. Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu ilości towaru w zamówieniu podstawowym w zakresie poszczególnych asortymentów lub w szczególnie uzasadnionych przypadkach, o których mowa w pkt. 4.28 SWZ, poprzez zamówienia składane na zasadach przewidzianych w umowie. 6. Zamawiający o zamiarze skorzystania z opcji, jego zakresie i terminach dostarczenia dostaw opcjonalnych powiadomi pisemnie Wykonawcę. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. 7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. 8. Zamówienie w ramach opcji będzie realizowane w okolicznościach przewidzianych we wzorze umowy stanowiącym zał. nr 3 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”. 9. Towar zakupiony w ramach opcji musi spełniać wszystkie wymogi jak dla zamówienia podstawowego.