694260-2025 - Wettbewerb
Polen – Gasförmige Brennstoffe – Dostawa paliwa gazowego wysokometanowego typu E w ramach umowy kompleksowej na potrzeby ogrzewania obiektów w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku na lata 2026 - 2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa paliwa gazowego wysokometanowego typu E w ramach umowy kompleksowej na potrzeby ogrzewania obiektów w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku na lata 2026 - 2027
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego kompleksowej dostawy paliwa gazowego w postaci gazu ziemnego wysokometanowego typu E o ciśnieniu do 0,5 MPa włącznie do dwóch punktów poboru mieszczących się na lotnisku w Królewie Malborskim na potrzeby eksploatacji budynków administrowanych przez 22. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Malborku na zasadach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo Energetyczne (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1303) oraz w wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych, o określonych standardach jakościowych i prognozowanym wolumenie: a) W roku 2026 zamówienie podstawowe: • Lotnisko Królewo Malborskie 6010/1 - punkt poboru o mocy umownej 2 150 kWh/h – 5 125 000 kWh • Lotnisko Królewo Malborskie 6010/2 - punkt poboru o mocy umownej 950 kWh/h – 2 335 000 kWh Łącznie obiekt 7 460 000 b) W roku 2027 zamówienie podstawowe: • Lotnisko Królewo Malborskie 6010/1 - punkt poboru o mocy umownej 2 150 kWh/h – 5 125 000 kWh • Lotnisko Królewo Malborskie 6010/2 - punkt poboru o mocy umownej 950 kWh/h – 2 335 000 kWh Łącznie obiekt 7 460 000 kWh c) Zamówienie podstawowe 2026 – 2027 Razem 14 920 000 d) Zamówienie z uwzględnieniem prawa opcji na rok 2027 • Lotnisko Królewo Malborskie 6010/1 - punkt poboru o mocy umownej 2 150 kWh/h – 256 250 kWh • Lotnisko Królewo Malborskie 6010/2 - punkt poboru o mocy umownej 950 kWh/h – 116 750 kWh Łącznie obiekt 373 000 kWh
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09120000 Gasförmige Brennstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09123000 Erdgas
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenPrawo opcji: • Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen jednostkowych określonych przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym– załącznik nr 1 do SWZ. • Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako opcja jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. • Ostateczna ilość dostaw w ramach opcji będzie uzależniona od bieżących potrzeb Zamawiającego. Zamawiające może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. • Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości określonej w Formularzu ofertowym – załącznik nr 1 do SWZ dla opcji w całym okresie obowiązywania umowy. • Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu ilości dostaw w zamówieniu podstawowym. • Zamawiający o zamiarze skorzystania z opcji, jego zakresie i terminach dostaw opcjonalnych powiadomi pisemnie Wykonawcę. Oświadczenie o zamiarze skorzystania z prawa opcji zostanie złożone nie później niż w okresie trwania umowy. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania umowy. • Dostawy realizowane w ramach opcji muszą spełniać wszystkie wymogi jakościowe jak dla zamówienia podstawowego • Prawo opcji wynosi 373 000 kWh.