694338-2023 - Wettbewerb
Dänemark – Leerung von Klärgruben oder Faulbecken – Tømning af bundfældningstanke Vesthimmerlands Vand A/S
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tømning af bundfældningstanke Vesthimmerlands Vand A/S
Beschreibung: Udbuddet omfatter kontrakt på tømning af bundfældningstanke iht. Vesthimmerlands kommunes regulativ for tømning af bundfældningstanke. Derudover omhandler udbuddet startregistrering af nye tanke, registrering af tankenes tilstand samt håndtering / transport og bortskaffelse af det septiske slam.
Interne Kennung: 216002496
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Offentligt udbud af tjenesteydelseskontrakt med én leverandør.Udbuddet omfatter kontrakt på tømning af bundfældningstanke iht. Vesthimmerlands kommunes regulativ for tømning af bundfældningstanke. Derudover omhandler udbuddet startregistrering af nye tanke, registrering af tankenes tilstand samt håndtering / transport og bortskaffelse af det septiske slam.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90460000 Leerung von Klärgruben oder Faulbecken
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144410 Schlammsaugwagen, 42996800 Absetzbecken, 44611420 Schlammlagertanks, 90513700 Schlammtransport
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Kontrakten er gældende fra den 01.04.2024 til den 31.03.2026. Der vil være option på forlængelse af Kontrakten. Ordregiver kan således forlænge Kontrakten med op til 2 x 12 måneder på uændrede vilkår. Kontrakten kan derfor maksimalt løbe til 31.03.2028.