694538-2025 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität – Kompleksowa dostawa energii elektrycznej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKompleksowa dostawa energii elektrycznej
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 266 tj.) zwanej dalej „ustawą – Prawo energetyczne”, na potrzeby obiektów Gdańskich Wodociągów Sp. z o.o. wymienionych w załącznikach nr 1, 2, 3, 4 do umowy, w ilości ok. 47 560 MWh/rok.
Interne KennungZP – SAP/5/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensNa podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późn.zm.), zamawiający skraca termin składania ofert ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia, której nie można było wcześniej przewidzieć. Pilna potrzeba wynika z unieważnienia poprzedniego postępowaniu w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Kompleksowa dostawa energii elektrycznej” postępowanie nr: ZP – SAP/2/2025, w którym złożono tylko jedną ofertę po upływie terminu składania ofert. Zaistniała sytuacja znacząco ograniczyła czas niezbędny na przeprowadzenie nowego postępowania w standardowym terminie określonym w art. 138 ust. 1 pkt.1 Pzp. Skrócenie terminu składania ofert jest podyktowane koniecznością zapewnienia ciągłości dostaw energii elektrycznej od dnia 01.01.2026 r.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65310000 Stromversorgung