2. Verfahren
Verfahren
Titel: Realizacja i opracowanie badań i ekspertyz dotyczących sytuacji na regionalnym i lokalnym rynku pracy (LORP) – 4 części
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na realizacji i opracowaniu badań i ekspertyz dla Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie w ramach projektu pt. „Lubelskie Obserwatorium Rynku Pracy I” w ramach Działania 9.3. Wsparcie instytucji rynku pracy, (Typ 3) Prowadzenie, publikowanie i upowszechnianie badań i analiz dotyczących sytuacji na regionalnym i lokalnym rynku pracy, Priorytetu IX Zaspokajanie potrzeb rynku pracy w ramach regionalnego obserwatorium rynku pracy, programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021 -2027 – 4 części. 2. Zamawiający podzielił zamówienie na 4 części (zadania). 3. Opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 2.1 – 2.4 do SWZ.
Interne Kennung: ZP.262.26.2025.MPS
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: W przedmiotowym postępowaniu zostanie zastosowana procedura określona w art. 139 ustawy Pzp. PODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE składane na wezwanie: Zgodnie z art. 126 ust. 1 Pzp Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, 2) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej (Załącznik nr 5 do SWZ) w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 1616, z późn. zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej; 3) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego (Załącznik nr 6 do SWZ), o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, e) art. 109 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, 4) wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie (wzór – Załącznik nr 10 do SWZ). 4.1. dowodami, o których mowa w pkt. 4) są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz, którego usługi zostały/są wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy; 4.2. w przypadku, gdy wartość usługi została wyrażona w umowie w walucie obcej -Wykonawca zobowiązany jest, na potrzeby niniejszego postępowania, dokonać przeliczenia jego wartości na PLN wg średniego kursu NBP z dnia wszczęcia niniejszego postępowania (zgodnie z tabelą A – tabela kursów średnich walut obcych, www.nbp.pl); 4.3. dopuszcza się uwzględnienie w „Wykazie usług” nadal realizowanych usług, jednak wówczas wskazywana wartość usługi musi dotyczyć już wykonanych usług a nie planowanej łącznej ceny takiej usługi; 4.4. w przypadku świadczeń nadal wykonywanych - referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy. 5) wykazu osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez te osoby czynności oraz informacja o podstawie do dysponowania tymi osobami - sporządzony według wzoru stanowiącego Załącznik nr 11 do SWZ. 6) jeżeli Wykonawca polega na zasobach podmiotu udostępniającego zasoby- dokumenty dotyczące podmiotu udostępniającego zasoby – w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia (w zakresie analogicznym jak Wykonawca) oraz spełnienia (w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby) warunków udziału w postępowaniu. Dokumenty składane w przypadku wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza RP 1. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej zamiast: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w lit. B pkt 1) - składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy dokument, w zakresie, o którym mowa lit. B pkt 1); 2. Dokument, o którym mowa w pkt 1, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. 3. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy dokument, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 1, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 Pzp, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy, lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79315000 Sozialforschung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Realizacja badania i opracowanie badania „Rzemiosło w województwie lubelskim – przyszłość tradycyjnych zawodów w kontekście zmian pokoleniowych i rynku pracy”
Beschreibung: Realizacja badania i opracowanie badania „Rzemiosło w województwie lubelskim – przyszłość tradycyjnych zawodów w kontekście zmian pokoleniowych i rynku pracy” Opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 2.1 do SWZ.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Realizacja badania i opracowanie badania „Praca sezonowa w województwie lubelskim: Możliwości, ryzyka i wpływ na rynek pracy”.
Beschreibung: Realizacja badania i opracowanie badania „Praca sezonowa w województwie lubelskim: Możliwości, ryzyka i wpływ na rynek pracy”. Opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 2.2 do SWZ.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Realizacja i opracowanie badania „Od niszowej działalności do tradycyjnego rynku pracy: Jak alternatywne formy zarobkowania wpływają na zatrudnienie w województwie lubelskim?”
Beschreibung: Realizacja i opracowanie badania „Od niszowej działalności do tradycyjnego rynku pracy: Jak alternatywne formy zarobkowania wpływają na zatrudnienie w województwie lubelskim?” Opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 2.3 do SWZ.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Realizacja i opracowanie badania „Zapotrzebowanie wśród pracodawców województwa lubelskiego na studia podyplomowe jako kwalifikacji osób zatrudnionych i poszukujących zatrudnienia”
Beschreibung: Realizacja i opracowanie badania „Zapotrzebowanie wśród pracodawców województwa lubelskiego na studia podyplomowe jako kwalifikacji osób zatrudnionych i poszukujących zatrudnienia” Opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 2.4 do SWZ.
Interne Kennung: 4