See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Mundur wyjściowy 2
Beschreibung: Mundur wyjściowy w podziale na 4 części: Część I - obuwie damskie i męskie Część II - czapka i kurtki Cześć III- swetry, paski oraz skarpety Część IV-trzewiki
Vorherige Bekanntmachung: 736683-2024
Interne Kennung: HP.270.34.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Zastosowanie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy prawo zamówień publicznych, który daje możliwość skrócenia terminu składania ofert do minimum 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Uzasadnienie: Artykuł ten umożliwia szybkie udzielenie zamówienia, a jego zastosowanie w przetargu nieograniczonym jest zgodne z zasadami równego traktowania i przejrzystości oraz zapewnia konkurencję nawet w przypadku pilnej konieczności. ZPUH LP realizuje zadania w zakresie zaopatrzenia pracowników Służby Leśnej oraz Administracji Lasów Państwowych w umundurowanie. Pod koniec grudnia 2023 roku opublikowano Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 12 grudnia 2023 roku w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia, które uniemożliwiło sprzedaż mundurów z „Wzorca 2007”, na które ZPUH LP miał podpisane umowy przetargowe. Do momentu wejścia w życie zarządzenia numer 107 (tj. do dnia 23 sierpnia 2024 roku) dokumentacja technicznotechnologiczna „Wzorca 2017” stanowiła tajemnicę przedsiębiorstwa. ZPUH LP czekał na udostępnienie dokumentacji z „Wzorca 2023”, jednak do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy jej. Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych zarządzeniem numer 107 udostępniła dokumentację technicznotechnologiczną „Wzorca 2017”, który obowiązuje do 31 grudnia 2025 r. W sytuacji braku handlu sortami mundurowymi nastąpił ogromny spadek zysku dla firmy (spadek na poziomie około 30%), dlatego chcąc zapewnić ochronę interesu zarówno zakładu, jak i nadleśnictw (głównie pracowników Służby Leśnej) skorzystano z art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy PZP, ponieważ zamawiający może doznać uszczerbku w postaci utraty dochodów, w przypadku zbyt długiego oczekiwania na wyłonienie wykonawcy w trybie art. 132 tj. przetargu nieograniczonego z 30 dniowym terminem składania ofert, jaki jest przewidziany dla postępowań zelektronizowanych
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18100000 Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18800000 Schuhwerk
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Mundur wyjściowy2 -część I
Beschreibung: Obuwie damskie i męskie
Interne Kennung: HP.270.34.1.2024
Haupteinstufung (cpv): 18800000 Schuhwerk
Los: LOT-0002
Titel: Mundur wyjściowy2 -część II
Beschreibung: Czapki i kurtki
Interne Kennung: HP.270.34.2.2024
Los: LOT-0003
Titel: Mundur wyjściowy2 -część III
Beschreibung: Swetry, paski i skarpety
Interne Kennung: HP.270.34.3.2024
Los: LOT-0004
Titel: Mundur wyjściowy2 -część IV
Beschreibung: Trzewiki
Interne Kennung: HP.270.34.4.2024