See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i transport odpadów komunalnych na terenie Miasta i Gminy Syców w 2026 roku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na: 1) odbiorze odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, które w części stanowią nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne w zakresie części niezamieszkałej położonych w granicach administracyjnych Miasta i Gminy Syców, 2) transporcie do zagospodarowania odpadów komunalnych opisanych w pkt 2 OPZ do instalacji przetwarzania odpadów komunalnych w Olszowej, 3) wyposażaniu na czas trwania umowy właścicieli nieruchomości i miejsc gromadzenia odpadów w worki oraz pojemniki (o poj. 1100) na odpady segregowane, 4) odbiorze przeterminowanych leków z punktów zbiórki tych odpadów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do zaproszenia do negocjacji, wraz z zestawieniem nieruchomości stanowi załącznik nr 1.1 do zaproszenia, wykaz miejsc do selektywnej zbiórki odpadów stanowi załącznik nr 1.2 do zaproszenia oraz wykaz Ilość pojemników stanowi załącznik nr 1.3 do zaproszenia. Realizacja przedmiotu zamówienia winna odbywać się w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2023 r., poz. 1469 ze zm.) oraz ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023 r., poz.1587 ze zm.). Zamawiający, mając na uwadze fakt, że wybór Wykonawcy w niniejszym postępowaniu następuje w trybie art. 214 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych tj. 2024 poz. 1320 ze zm.), informuje, że Wykonawca obowiązany jest spełniać wymogi, o których mowa w art. 68a w zw. z art. 68b ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz.U. z 2021 r. poz. 110), w terminach określonych w art. 68a ust. 2. W przypadku niespełnienia powyższych kryteriów, Wykonawca ponosi pełną i nieograniczoną odpowiedzialność względem Zamawiającego, w tym także związaną z ewentualnym nałożeniem na Zamawiającego kar pieniężnych (jeżeli dotyczy).
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia udzielanym z wolnej ręki jest: Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, które w części stanowią nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne w zakresie części niezamieszkałej położonych na terenie miasta i gminy Syców 2. Kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami 90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów 90512000-9 - Usługi transportu odpadów 3. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na: 1) odbiorze odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, które w części stanowią nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne w zakresie części niezamieszkałej położonych w granicach administracyjnych Miasta i Gminy Syców, 2) transporcie do zagospodarowania odpadów komunalnych opisanych w pkt 2 OPZ do instalacji przetwarzania odpadów komunalnych w Olszowej, 3) wyposażaniu na czas trwania umowy właścicieli nieruchomości i miejsc gromadzenia odpadów w worki oraz pojemniki (o poj. 1100) na odpady segregowane, 4) odbiorze przeterminowanych leków z punktów zbiórki tych odpadów. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do zaproszenia do negocjacji, wraz z zestawieniem nieruchomości stanowi załącznik nr 1.1 do zaproszenia, wykaz miejsc do selektywnej zbiórki odpadów stanowi załącznik nr 1.2 do zaproszenia oraz wykaz Ilość pojemników stanowi załącznik nr 1.3 do zaproszenia. 5. Realizacja przedmiotu zamówienia winna odbywać się w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2023 r., poz. 1469 ze zm.) oraz ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023 r., poz.1587 ze zm.). 6. Zamawiający, mając na uwadze fakt, że wybór Wykonawcy w niniejszym postępowaniu następuje w trybie art. 214 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych tj. 2024 poz. 1320 ze zm.), informuje, że Wykonawca obowiązany jest spełniać wymogi, o których mowa w art. 68a w zw. z art. 68b ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz.U. z 2021 r. poz. 110), w terminach określonych w art. 68a ust. 2. W przypadku niespełnienia powyższych kryteriów, Wykonawca ponosi pełną i nieograniczoną odpowiedzialność względem Zamawiającego, w tym także związaną z ewentualnym nałożeniem na Zamawiającego kar pieniężnych (jeżeli dotyczy).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen