2. Verfahren
Verfahren
Titel: Service og reparation af AIA (automatisk indbrudsalarm) og ADK (adgangskontrol) til Frederikssund Kommune
Beschreibung: Kontrakten forventes at træde i kraft den 16. januar 2026 og løber i 4 år med mulighed for at forlænge aftalen i op til 2 år.Ydelsen omfatterløbende service og reparation af AIA- og ADK-anlæg,vedligeholdelse og support i ATS8500/ATS8550 og Managementsoftware ATS8600.service og reparation af de få AIA-anlæg af typen SPC, som styrer overfaldsalarmer på enkelte lokaliteter i kommunen, oglåsearbejde i forbindelse med ADK i grænsefladen.
Interne Kennung: 88.12.00-P20-28-25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som offentligt udbud vedrørende Kontrakt om indkøb af varer og tjenesteydelser, jf. udbudsloven, LBK nr. 116 af 03/02/2025, hvilket betyder, at enhver kan afgive tilbud.Ordregiver har i henhold til udbudslovens § 49, vurderet muligheden for at udbyde aftalen i delaftaler. Ordregiver har vurderet, at det er mest hensigtsmæssigt at samle aftalens opgaver hos én leverandør med henvisning til drift, opgavens kompleksitet og økonomi.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31625000 Einbruchs- und Feuermelder, 31625300 Einbruchmeldeanlagen, 45312200 Installation von Einbruchmeldeanlagen, 50324100 Systemwartung, 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste, 51100000 Installation von elektrischen und mechanischen Einrichtungen, 51900000 Installation von Lenk- und Steuersystemen
5. Los
Los: LOT-0000