2. Verfahren
Verfahren
Titel: Realizacja dostaw soli drogowej do zimowego utrzymania dróg administrowanych wraz z wyładunkiem i prawem opcji, w latach 2026-2027 z podziałem na zadania
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Realizacja dostaw soli drogowej do zimowego utrzymania dróg administrowanych przez ZDW w Łodzi w latach 2026-2027 z podziałem na zadania i prawem opcji. Zadanie 1: Dostawy soli drogowej do zimowego utrzymania dróg administrowanych wraz z wyładunkiem i prawem opcji, w latach 2026-2027 dla RDW Poddębice; Zadanie 2: Dostawy soli drogowej do zimowego utrzymania dróg administrowanych wraz z wyładunkiem i prawem opcji, w latach 2026-2027 dla RDW Łowicz; Zadanie 3: Dostawy soli drogowej do zimowego utrzymania dróg administrowanych wraz z wyładunkiem i prawem opcji, w latach 2026-2027 dla RDW Piotrków Trybunalski; Zadanie 4: Dostawy soli drogowej do zimowego utrzymania dróg administrowanych wraz z wyładunkiem i prawem opcji, w latach 2026-2027 dla RDW Bełchatów; Zadanie 5: Dostawy soli drogowej do zimowego utrzymania dróg administrowanych wraz z wyładunkiem i prawem opcji, w latach 2026-2027 dla RDW Sieradz; W ramach każdego zadania przewiduje się podejmowanie działań polegających na: 1. Realizacji dostaw zamówionych partii soli drogowej w uzgodnionym uprzednio terminie do wskazanego Obwodu Dróg; 2. Rozładunku dostarczonej soli drogowej w miejscu i w sposób wskazany przez Kierownika Obwodu Dróg; 3. Przekazaniu dokumentów potwierdzających jakość dostarczonej partii soli drogowej; Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 Prawa zamówień publicznych przewiduje prawo opcji. Zamawiający przewiduje prawo opcji dla zadań 1 – 5. Opcja obejmuje: 50% zakresu rzeczowego zamówienia podstawowego. Realizacja opcji będzie następowała wyłącznie w przypadku złożenia przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli o realizacji opcjonalnej części zamówienia. Uruchomienie prawa opcji nastąpi po wyczerpaniu ilości zamówienia podstawowego. Ceny jednostkowe w opcji w 2026 roku będą takie same jak ceny jednostkowe w zamówieniu podstawowym w 2026 roku. Ceny jednostkowe w opcji w 2027 roku będą takie same jak ceny jednostkowe w zamówieniu podstawowym w 2027 roku. W przeciwnym razie Zamawiający poprawi ofertę wykonawcy na podstawie art. 223 ust. 2 pkt.3) ustawy Pzp. Zakończenie opcji nastąpi do dnia 28.04.2028r. lub z dniem zrealizowania zakresu rzeczowego opcji, w zależności co nastąpi wcześniej. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się w Tomie III SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia i w Części II SWZ - wzór umowy.
Interne Kennung: DZ.2611.34.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: [1] Zgodnie z art. 257 pkt. 1 Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. [2] Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą). [3] Podmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, o których mowa w pkt 19 SWZ, składa się w formie elektronicznej. [4] Pozostałe informacje dot. postępowania, których ze względu na ograniczoną liczbę znaków poszczególnych sekcji niniejszego formularza, nie można było w nim umieścić, znajdują się w Specyfikacji Warunków Zamówienia wraz z załącznikami udostępnianej na stronie https:zdwlodz.eb2b.com.pl do której prowadzi przekierowanie ze strony http://bip.zdw.lodz.pl/przetargi.html. [6]. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 61 ustawy, za pośrednictwem elektronicznej platformy zakupowej (dalej: „Platforma”) pod adresem: https://platforma.eb2b.com.pl lub https://zdwlodz.eb2b.com.pl., która spełnia wymagania opisane w art. 64 ustawy. [7]. Wykonawca zamierzający wziąć udział w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto na Platformie Zakupowej. Zarejestrowanie i utrzymywanie konta na Platformie Zakupowej oraz korzystanie z niej jest bezpłatne. [8]. Termin związania ofertą - 90 dni, t.j. do 31.01.2026 r. [9]. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany jest do wniesienia przed zawarciem umowy zabezpieczenia należytego wykonania umowy na kwotę stanowiącą 3 % zaoferowanej ceny oferty. [10]. W przypadku, gdy zostanie wybrana jako najkorzystniejsza oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Wykonawca przed zawarciem umowy na wezwanie Zamawiającego przedłoży umowę regulującą współpracę Wykonawców, w której m. in. zostanie określony pełnomocnik uprawniony do kontaktów z Zamawiającym oraz do wystawiania dokumentów związanych z płatnościami. [11]. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Zamówienie zostało podzielone na 5 zadań. [12]. Wykonawca może złożyć ofertę na każde z zadań.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34927100 Auftausalz
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie 1: Dostawy soli drogowej do zimowego utrzymania dróg administrowanych wraz z wyładunkiem i prawem opcji, w latach 2026-2027 dla RDW Poddębice
Beschreibung: W ramach każdego zadania przewiduje się podejmowanie działań polegających na: 1. Realizacji dostaw zamówionych partii soli drogowej w uzgodnionym uprzednio terminie do wskazanego Obwodu Dróg; 2. Rozładunku dostarczonej soli drogowej w miejscu i w sposób wskazany przez Kierownika Obwodu Dróg; 3. Przekazaniu dokumentów potwierdzających jakość dostarczonej partii soli drogowej;
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 Prawa zamówień publicznych przewiduje prawo opcji. Zamawiający przewiduje prawo opcji dla zadań 1 – 5. Opcja obejmuje: 50% zakresu rzeczowego zamówienia podstawowego. Realizacja opcji będzie następowała wyłącznie w przypadku złożenia przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli o realizacji opcjonalnej części zamówienia. Uruchomienie prawa opcji nastąpi po wyczerpaniu ilości zamówienia podstawowego. Ceny jednostkowe w opcji w 2026 roku będą takie same jak ceny jednostkowe w zamówieniu podstawowym w 2026 roku. Ceny jednostkowe w opcji w 2027 roku będą takie same jak ceny jednostkowe w zamówieniu podstawowym w 2027 roku. W przeciwnym razie Zamawiający poprawi ofertę wykonawcy na podstawie art. 223 ust. 2 pkt.3) ustawy Pzp. Zakończenie opcji nastąpi do dnia 28.04.2028r. lub z dniem zrealizowania zakresu rzeczowego opcji, w zależności co nastąpi wcześniej.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie 2: Dostawy soli drogowej do zimowego utrzymania dróg administrowanych wraz z wyładunkiem i prawem opcji, w latach 2026-2027 dla RDW Łowicz;
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie 3: Dostawy soli drogowej do zimowego utrzymania dróg administrowanych wraz z wyładunkiem i prawem opcji, w latach 2026-2027 dla RDW Piotrków Trybunalski
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie 4: Dostawy soli drogowej do zimowego utrzymania dróg administrowanych wraz z wyładunkiem i prawem opcji, w latach 2026-2027 dla RDW Bełchatów
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie 5: Dostawy soli drogowej do zimowego utrzymania dróg administrowanych wraz z wyładunkiem i prawem opcji, w latach 2026-2027 dla RDW Sieradz