2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu medycznego V
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu medycznego - mammograf
Interne Kennung: ZP-M-261-30/23
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie art. 138 ust 2 pkt 2 Ustawy Pzp zamawiający wyznacza termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 128 ust. 1 Ustawy pzp, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej , gdyż zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Uzasadnienie: obecnie użytkowany mammograf uległ awarii, zgodnie z oceną autoryzowanego serwisu awarii nie da się naprawić, a części zamienne nie są dostępne. Mammograf wykorzystywany jest do świadczenia jednego z statutowych działań Zamawiającego – rentgenodiagnostyki, uzasadnionym jest zakupienie go w możliwie jak najkrótszym czasie dla ratowania życia i zdrowia pacjentów. Dodatkowo Zamawiający otrzymać może dofinansowanie do jego zakupu, lecz wydatkowane ono musi być do końca 2023 roku. Wyznaczenie terminu zgodnie z art. 138 ust 1 Ustawy Pzp, uniemożliwiłoby skuteczne wykorzystanie dofinansowania. Jest to obiektywna przyczyna, niezależna od Zamawiającego, której nie może wcześniej uwzględnić.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111650 Mammografie-Ausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa mammografu
Interne Kennung: 1