2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozwój usług cyfrowych, poprawa bezpieczeństwa danych i integracja systemów szpitalnych w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa polegająca na zakupie i wdrożeniu oprogramowania komputerowego, w tym wdrożenie i integracja systemu HIS oraz rozbudowa SSI, infrastruktura serwerowa i systemy cyberbezpieczeństwa, dotycząca realizacji projektu „Rozwój usług cyfrowych, poprawa bezpieczeństwa danych i integracja systemów szpitalnych w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie”, z możliwością składania ofert częściowych 2. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. 3. Zamówienie zostało podzielone na 2 części, tj.: 4.1. Część nr 1 - wdrożenie i integracja systemu HIS Przedmiotem zamówienia w zakresie tej części jest kompleksowa realizacja, polegająca na wdrożeniu i integracji systemu HIS. Przedmiot zamówienia, zawierający informację o wymaganych parametrach technicznych został szczegółowo opisany w załączniku nr 2.1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. 4.2. Część nr 2 - rozbudowa SSI, infrastruktura serwerowa i systemy cyberbezpieczeństwa Przedmiotem zamówienia w zakresie tej części jest kompleksowa realizacja, polegająca na rozbudowie SSI, infrastrukturze serwerowej i systemów cyberbezpieczeństwa. Przedmiot zamówienia, zawierający informację o wymaganych parametrach technicznych został szczegółowo opisany w załączniku nr 2.2 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. 4. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty na jedną, kilka lub wszystkie części. 5. Przedmiot Zamówienia powinien być fabrycznie nowy i gotowy do pracy bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji. 6. Przedmiot Zamówienia dostarczony będzie na koszt, ryzyko i transportem Wykonawcy wraz z dokumentacją w języku polskim, warunkami gwarancji i kartą gwarancyjną. 7. Miejsce dostawy: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie, ul. Armii Krajowej 2/4, 05-800 Pruszków. 8. Przedmiot zamówienia obejmuje również wszystkie prace i obowiązki Wykonawcy wymienione w Projektowanych Postanowieniach Umowy. 9. Przedstawione w szczegółowym opisie parametry przedmiotu zamówienia, stanowią minimum techniczne i jakościowe oczekiwane przez Zamawiającego. Ewentualne wskazane nazwy produktów oraz ich producentów mają na celu jedynie przybliżenie wymagań, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. 10. Zamawiający dopuszcza dostawę sprzętu równoważnego w odniesieniu do opisu przedmiotu zamówienia tzn., że zaoferowany przedmiot zamówienia będzie o takich samych lub wyższych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych. 11. Wskazane w opisie przedmiotu zamówienia znaki towarowe, nazwy własne, itp. (jeśli takie się pojawiły) – stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy dotyczący przedmiotu zamówienia. We wszystkich przypadkach, w których ze względu na specyfikację przedmiotu zamówienia wskazano nazwy materiałów, dopuszcza się stosowanie materiałów równoważnych, tj. wszelkie wymienione z nazwy materiały użyte w opisie przedmiotu zamówienia, służą wyłącznie określeniu standardu i mogą być zastąpione innymi o nie gorszych parametrach użytkowych i jakościowych. Zamawiający w przypadku ofert zawierających rozwiązania równoważne będzie je weryfikować pod względem spełniania wymogów poszczególnych pozycji wymagań technicznych zawartych w załącznikach do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie równoważność zaoferowanego asortymentu. Ciężar udowodnienia równoważności jest obowiązkiem Wykonawcy. Zamawiający nie uzna rozwiązań równoważnych, jeśli będą o gorszych niż wskazane w załącznikach do SWZ minimalnych wymaganiach jakościowych. 12. Ewentualne zamieszczone w opisie przedmiotu zamówienia nazwy producentów użyto jedynie w celu przykładowym. Ewentualnie wskazane nazwy produktów oraz ich producentów nie mają na celu naruszenie zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Wszędzie, gdzie są one wskazane, należy czytać w ten sposób, że towarzyszy im określenie „lub równoważne”. Przez pojęcie „lub równoważne” Zamawiający rozumie oferowanie materiałów gwarantujących realizację zamówienia zgodnie z oczekiwaniami Zamawiającego. Zastosowanie rozwiązań równoważnych nie może prowadzić do pogorszenia właściwości przedmiotu zamówienia ani do zmiany ceny, ani do naruszenia przepisów prawa. 13. Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Ustawy Pzp., Zamawiający wskazuje, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. 14. Przedmiot zamówienia jest realizowany w ramach projektu pn. „Rozwój usług cyfrowych, poprawa bezpieczeństwa danych i integracja systemów szpitalnych w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie” w ramach Inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będącej elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” KPO. 15. Celem projektu jest kompleksowa cyfryzacja procesów medycznych i administracyjnych oraz usprawnienie funkcjonowania i poprawa jakości opieki medycznej świadczonej przez Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie (PSZ I stopnia) poprzez wdrożenie i integrację systemu informatycznego świadczeniodawcy (HIS) oraz wdrożenie rozwiązań podnoszących poziom cyberbezpieczeństwa. 16. Warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zawarte zostały również w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: ZP.272.35.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48780000 Softwarepaket für die System-, Speicher- und Inhaltsverwaltung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete, 48820000 Server, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72263000 Software-Implementierung, 32420000 Netzausrüstung, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: wdrożenie i integracja systemu HIS
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa polegająca na zakupie i wdrożeniu oprogramowania komputerowego, w tym wdrożenie i integracja systemu HIS oraz rozbudowa SSI, infrastruktura serwerowa i systemy cyberbezpieczeństwa, dotycząca realizacji projektu „Rozwój usług cyfrowych, poprawa bezpieczeństwa danych i integracja systemów szpitalnych w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie”: Część nr 1 - wdrożenie i integracja systemu HIS Przedmiotem zamówienia w zakresie tej części jest kompleksowa realizacja, polegająca na wdrożeniu i integracji systemu HIS. Przedmiot zamówienia, zawierający informację o wymaganych parametrach technicznych został szczegółowo opisany w załączniku nr 2.1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Część nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48780000 Softwarepaket für die System-, Speicher- und Inhaltsverwaltung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete, 48820000 Server, 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72263000 Software-Implementierung, 32420000 Netzausrüstung
Los: LOT-0002
Titel: rozbudowa SSI, infrastruktura serwerowa i systemy cyberbezpieczeństwa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa polegająca na zakupie i wdrożeniu oprogramowania komputerowego, w tym wdrożenie i integracja systemu HIS oraz rozbudowa SSI, infrastruktura serwerowa i systemy cyberbezpieczeństwa, dotycząca realizacji projektu „Rozwój usług cyfrowych, poprawa bezpieczeństwa danych i integracja systemów szpitalnych w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie”:Część nr 2 - rozbudowa SSI, infrastruktura serwerowa i systemy cyberbezpieczeństwa Przedmiotem zamówienia w zakresie tej części jest kompleksowa realizacja, polegająca na rozbudowie SSI, infrastrukturze serwerowej i systemów cyberbezpieczeństwa. Przedmiot zamówienia, zawierający informację o wymaganych parametrach technicznych został szczegółowo opisany w załączniku nr 2.2 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Część nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48780000 Softwarepaket für die System-, Speicher- und Inhaltsverwaltung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete, 72263000 Software-Implementierung, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 32420000 Netzausrüstung