697246-2025 - Ergebnis
Tschechien – Dolmetscherdienste – Část 4: Tlumočnické služby z a do AJ, NJ a FrJ – odborný jazyk
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelČást 4: Tlumočnické služby z a do AJ, NJ a FrJ – odborný jazyk
BeschreibungPředmětem plnění je zajištění dostatečné a kvalitativně odpovídající kapacity pro tlumočení v českém, anglickém, německém a francouzském jazyce při jednáních se zahraničními účastníky a zahraničními partnery, na mezinárodních konferencích, seminářích a workshopech a dalších akcích pořádaných zadavatelem, včetně překladů prezentací a jiných dokumentů potřebných pro jednání. Předmětem veřejné zakázky je zajištění konsekutivního i simultánního tlumočení. Konsekutivním (následným) tlumočením se pro účely této VZ rozumí tlumočení ústního projevu řečníka po částech. Řečník vysloví část svých myšlenek, odmlčí se a poskytne tlumočníkovi čas k převodu projevu do druhého jazyka. Simultánním (kabinovým) tlumočením se pro účely této veřejné zakázky rozumí tlumočení projevu současně s projevem řečníka. Při menším počtu posluchačů lze tímto způsobem tlumočit i bez technických pomůcek (tzv. šušotáž). Požadovaná úroveň tlumočení předpokládá vysokou odbornou erudici (důraz bude kladen na soulad odborné terminologie v české a cizojazyčné verzi, věcnou správnost a srozumitelnost tlumočení).
Vorherige Bekanntmachung471017-2023
Interne Kennung7080/2020-UVCR
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79540000 Dolmetscherdienste
5. Los
LosLOT-0001