69749-2026 - Wettbewerb
Polen – Öffentlicher Verkehr (Straße) – "Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie działalności Związku Powiatowo-Gminnego "Jedźmy razem!" z siedzibą w Myszkowie"
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel"Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie działalności Związku Powiatowo-Gminnego "Jedźmy razem!" z siedzibą w Myszkowie"
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przewozowych w zakresie publicznego transportu zbiorowego w powiatowo-gminnych przewozach pasażerskich, szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 – projekt umowy. Łączna szacunkowa praca eksploatacyjna wynosi: 3 210 879,40 wozokm/rok w ramach zamówienia. dla części 1 – 1 232 838,20 wozokm/rok; dla części 2 – 781 081,55 wozokm/rok; dla części 3 – 727 965,95 wozokm/rok; dla części 4 – 468 993,70 wozokm/rok. Opis przedmiotu zamówienia – warunki realizacji 1) Obsługa linii odbywać się będzie według rozkładów jazdy, które stanowią załącznik "Rozkład jazdy.zip" Załączony rozkład jazdy ma charakter orientacyjny to znaczy, że jego ostateczny kształt może ulec nieznacznym zmianom. 2) Dystrybucja, sprzedaż i kontrola biletów jest po stronie Wykonawcy usługi i uzyskane z tytułu sprzedaży biletów środki finansowe stanowią w całości dochód Wykonawcy. Wykonawca będzie pobierał opłaty od pasażerów za świadczenie usług przewozowych w zakresie regularnego przewozu osób, zgodnie ze stawkami stanowiącymi załącznik nr.. oraz honorował uprawnienia do nabycia biletów ulgowych wynikające z właściwych ustaw. 3) Urządzenia fiskalne powinny umożliwiać wyodrębnienie wszystkich sprzedanych biletów, na kursach realizowanych w powiatowych przewozach osób o charakterze użyteczności publicznej. Wykonawca będzie sprzedawał bilety w autobusach oraz w innych wyznaczonych miejscach, ewidencjonując sprzedaż w kasach rejestrujących posiadających pozytywną opinię ministra właściwego do spraw finansów publicznych, które umożliwiają określenie kwoty dopłat do przewozów, w podziale na poszczególne kategorie ulg ustawowych. 4) Wykonawca prowadzi ewidencję każdorazowego skorzystania z przejazdu pasażerów posiadających bilety miesięczne (karty indywidulane wydawane przy sprzedaży biletu miesięcznego lub bramki automatycznego zliczania wejścia i wyjścia pasażerów). 5) Bilety miesięczne sprzedawane będą za pośrednictwem uzgodnionego z Zamawiającym Biura Sprzedaży Biletów. 6) Wykonawca zobowiązany jest do umieszczania i aktualizowania w imieniu Zamawiającego rozkładów jazdy na przystankach, z których korzysta oraz utrzymywania tabliczek przystankowych w należytym stanie technicznym i estetycznym. Wymaganie to dotyczy każdej zmiany rozkładu jazdy oraz przypadków zniszczenia tabliczki przystankowej. 7) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność wobec pasażerów i osób trzecich za szkody wyrządzone podczas wykonywania przewozów, w szczególności odpowiada za szkody komunikacyjne, wynikające z uczestniczenia pojazdów w ruchu drogowym oraz szkody rzeczowe w odniesieniu do rzeczy przewożonych pozostających we władaniu pasażerów, a także inne wszelkie szkody. 8) Wykonawca zapewni obsługę poszczególnych linii przez kierowców: a) posiadających uprawnienia do prowadzenia danego autobusu; b) spełniających warunki określone w art. 39a ust 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym; c) wobec których nie został orzeczony zakaz wykonywania zawodu kierowcy; d) posiadających identyfikator wydany przez Wykonawcę (zawierający nr służbowy, nazwę lub logo Wykonawcy); e) ubranych schludnie i estetycznie; 9) Kierowcom zabrania się: a) palenia w pojeździe tytoniu i papierosów w każdej postaci (także elektronicznych); b) pozostawiania otwartych drzwi podczas jazdy; c) prowadzenia przez kierowcę podczas jazdy długotrwałych rozmów bezpośrednio lub przez telefon, przez długotrwałe rozmowy rozumie się rozmowy dłuższe niż czas przejazdu do kolejnego przystanku, rozmowy przez telefon komórkowy mogą odbywać się tylko przy wykorzystaniu zestawu słuchawkowego lub głośnomówiącego; d) prowadzenia autobusu z dwiema słuchawkami na uszach; e) przewożenia pasażerów w kabinie kierowcy lub obok kabiny kierowcy, w części autobusu pomiędzy szybą czołową, a barierką oddzielającą od przedziału pasażerskiego, nie dotyczy kontrolerów biletów i dyspozytorów podczas dokonywania czynności służbowych w czasie jazdy autobusu; 10) Kierowcy zobowiązani są do świadczenia usług o wysokim standardzie i udzielania klientom wszelkich informacji na temat świadczonych przewozów. 11) Obsługa pasażerów przez kierowców i innych pracowników Wykonawcy powinna odbywać się w sposób kulturalny i kompetentny, z respektowaniem wszystkich praw pasażerów. 12) Kierowcy w szczególności zobowiązani są do udzielania wszelkiej pomocy osobom niepełnosprawnym, o zaawansowanym wieku a także kobietom w ciąży.
Interne KennungZPG.272.1.2.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1:Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przewozowych w zakresie publicznego transportu zbiorowego w powiatowo-gminnych przewozach pasażerskich, z czasem realizacji od dnia podpisania umowy do 31.12.2029 r. Szacunkowa praca eksploatacyjna dla części 1 wynosi: 1 232 838,20 wozokm/rok
BeschreibungOrientacyjne trasy dla części I: Nr linii Trasa Liczba autobusów 201 Zawiercie, Sikorskiego I (PKP) – Szczekociny, Parkowa 3 202 Zawiercie, Sikorskiego I (PKP) – Szczekociny, Parkowa 4 206 Łazy, Okólna – Podzamcze, Skałka 1 263/264 Łazy, Okólna – Rokitno Szlacheckie, Górna 1 211 Szczekociny, Jana Pawła II – Przyłęk 1 212 Szczekociny, Jana Pawła II – Goleniowy, Kobylanka 1 213 Szczekociny, Parkowa – Pradła, kościół 1 231 Szczekociny, Konopnickiej – Żarnowiec, Rynek 1 261 Zawiercie, Sikorskiego I (PKP) – Chruszczobród-Piaski, las 4 262 Zawiercie, Sikorskiego I (PKP) – Grabowa, pętla 4 Opis przedmiotu zamówienia – warunki realizacji 1) Obsługa linii odbywać się będzie według rozkładów jazdy, które stanowią załącznik nr 11 do SWZ. Załączony rozkład jazdy ma charakter orientacyjny to znaczy, że jego ostateczny kształt może ulec nieznacznym zmianom. 2) Dystrybucja, sprzedaż i kontrola biletów jest po stronie Wykonawcy usługi i uzyskane z tytułu sprzedaży biletów środki finansowe stanowią w całości dochód Wykonawcy. Wykonawca będzie pobierał opłaty od pasażerów za świadczenie usług przewozowych w zakresie regularnego przewozu osób, zgodnie ze stawkami stanowiącymi załącznik nr.. oraz honorował uprawnienia do nabycia biletów ulgowych wynikające z właściwych ustaw. 3) Urządzenia fiskalne powinny umożliwiać wyodrębnienie wszystkich sprzedanych biletów, na kursach realizowanych w powiatowych przewozach osób o charakterze użyteczności publicznej. Wykonawca będzie sprzedawał bilety w autobusach oraz w innych wyznaczonych miejscach, ewidencjonując sprzedaż w kasach rejestrujących posiadających pozytywną opinię ministra właściwego do spraw finansów publicznych, które umożliwiają określenie kwoty dopłat do przewozów, w podziale na poszczególne kategorie ulg ustawowych. 4) Wykonawca prowadzi ewidencję każdorazowego skorzystania z przejazdu pasażerów posiadających bilety miesięczne (karty indywidulane wydawane przy sprzedaży biletu miesięcznego lub bramki automatycznego zliczania wejścia i wyjścia pasażerów). 5) Bilety miesięczne sprzedawane będą za pośrednictwem Uzgodnionego z Zamawiającym Biura Sprzedaży Biletów prowadzonego przez Wyłonionego Operatora 6) Wykonawca zobowiązany jest do umieszczania i aktualizowania w imieniu Zamawiającego rozkładów jazdy na przystankach, z których korzysta oraz utrzymywania tabliczek przystankowych w należytym stanie technicznym i estetycznym. Wymaganie to dotyczy każdej zmiany rozkładu jazdy oraz przypadków zniszczenia tabliczki przystankowej. 7) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność wobec pasażerów i osób trzecich za szkody wyrządzone podczas wykonywania przewozów, w szczególności odpowiada za szkody komunikacyjne, wynikające z uczestniczenia pojazdów w ruchu drogowym oraz szkody rzeczowe w odniesieniu do rzeczy przewożonych pozostających we władaniu pasażerów, a także inne wszelkie szkody. 8) Wykonawca zapewni obsługę poszczególnych linii przez kierowców: a) posiadających uprawnienia do prowadzenia danego autobusu; b) spełniających warunki określone w art. 39a ust 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym; c) wobec których nie został orzeczony zakaz wykonywania zawodu kierowcy; d) posiadających identyfikator wydany przez Wykonawcę (zawierający nr służbowy, nazwę lub logo Wykonawcy); e) ubranych schludnie i estetycznie; 9) Kierowcom zabrania się: a) palenia w pojeździe tytoniu i papierosów w każdej postaci (także elektronicznych); b) pozostawiania otwartych drzwi podczas jazdy; c) prowadzenia przez kierowcę podczas jazdy długotrwałych rozmów bezpośrednio lub przez telefon, przez długotrwałe rozmowy rozumie się rozmowy dłuższe niż czas przejazdu do kolejnego przystanku, rozmowy przez telefon komórkowy mogą odbywać się tylko przy wykorzystaniu zestawu słuchawkowego lub głośnomówiącego; d) prowadzenia autobusu z dwiema słuchawkami na uszach; e) przewożenia pasażerów w kabinie kierowcy lub obok kabiny kierowcy, w części autobusu pomiędzy szybą czołową, a barierką oddzielającą od przedziału pasażerskiego, nie dotyczy kontrolerów biletów i dyspozytorów podczas dokonywania czynności służbowych w czasie jazdy autobusu; 10) Kierowcy zobowiązani są do świadczenia usług o wysokim standardzie i udzielania klientom wszelkich informacji na temat świadczonych przewozów. 11) Obsługa pasażerów przez kierowców i innych pracowników Wykonawcy powinna odbywać się w sposób kulturalny i kompetentny, z respektowaniem wszystkich praw pasażerów. 12) Kierowcy w szczególności zobowiązani są do udzielania wszelkiej pomocy osobom niepełnosprawnym, o zaawansowanym wieku a także kobietom w ciąży. Zamawiający informuje, że w ramach realizacji zamówienia obliguje Wykonawcę wyłonionego w postępowaniu do wydzierżawienia od Zamawiającego autobusów dla wskazanych części zamówienia, na warunkach określonych poniżej.: (linia komunikacyjna nr 261) Wykonawca zobowiązany jest do wydzierżawienia od Zamawiającego 1autobusu o następujących parametrach: – rodzaj paliwa: diesel, – rok produkcji: 2024, – marka/model: Mercus 70C21, – numer VIN: ZCFC872F40D748090, – numer rejestracyjny: SMY 4333. Koszt dzierżawy każdego z ww. autobusów został ustalony na poziomie 2 500,00 zł netto miesięcznie, powiększony o należny podatek VAT. Dzierżawa autobusów nastąpi na podstawie odrębnej umowy dzierżawy, zawartej po wyborze najkorzystniejszej oferty. Koszt dzierżawy autobusów Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w kalkulacji ceny oferty.
Interne KennungCzęść 1
LosLOT-0002
TitelCzęść 2: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przewozowych w zakresie publicznego transportu zbiorowego w powiatowo-gminnych przewozach pasażerskich, z czasem realizacji od dnia podpisania umowy do 31.12.2029 r. Szacunkowa praca eksploatacyjna dla części 2 wynosi: 781 081,55 wozokm/rok
BeschreibungOrientacyjne trasy dla części II: Nr linii Trasa Liczba autobusów 221 Zawiercie, Sikorskiego I (PKP) – Siedliszowice, Górna Wieś 2 222 Kroczyce, szkoła – Dobrogoszczyce, pętla 3 223 Kroczyce, szkoła – Szypowice, posesja 7 3 224 Pradła, szkoła – Huta Szklana 3 281 Zawiercie, Sikorskiego I (PKP) – Myszków, Plac Dworcowy II 2 282 Zawiercie, Sikorskiego I (PKP) – Dobrogoszczyce, pętla 1 284 Zawiercie, Sikorskiego I (PKP) – Dzibice, pętla 2 285 Zawiercie, Sikorskiego I (PKP) – Morsko, remiza 1 287 Włodowice, szkoła – Góra Włodowska, Kolonia 3 288 Włodowice, szkoła – Zdów, Młyny 3 289 Włodowice, szkoła – Morsko, remiza 3 Opis przedmiotu zamówienia – warunki realizacji 1) Obsługa linii odbywać się będzie według rozkładów jazdy, które stanowią załącznik nr 11 do SWZ. Załączony rozkład jazdy ma charakter orientacyjny to znaczy, że jego ostateczny kształt może ulec nieznacznym zmianom. 2) Dystrybucja, sprzedaż i kontrola biletów jest po stronie Wykonawcy usługi i uzyskane z tytułu sprzedaży biletów środki finansowe stanowią w całości dochód Wykonawcy. Wykonawca będzie pobierał opłaty od pasażerów za świadczenie usług przewozowych w zakresie regularnego przewozu osób, zgodnie ze stawkami stanowiącymi załącznik nr.. oraz honorował uprawnienia do nabycia biletów ulgowych wynikające z właściwych ustaw. 3) Urządzenia fiskalne powinny umożliwiać wyodrębnienie wszystkich sprzedanych biletów, na kursach realizowanych w powiatowych przewozach osób o charakterze użyteczności publicznej. Wykonawca będzie sprzedawał bilety w autobusach oraz w innych wyznaczonych miejscach, ewidencjonując sprzedaż w kasach rejestrujących posiadających pozytywną opinię ministra właściwego do spraw finansów publicznych, które umożliwiają określenie kwoty dopłat do przewozów, w podziale na poszczególne kategorie ulg ustawowych. 4) Wykonawca prowadzi ewidencję każdorazowego skorzystania z przejazdu pasażerów posiadających bilety miesięczne (karty indywidulane wydawane przy sprzedaży biletu miesięcznego lub bramki automatycznego zliczania wejścia i wyjścia pasażerów). 5) Bilety miesięczne sprzedawane będą za pośrednictwem Uzgodnionego z Zamawiającym Biura Sprzedaży Biletów prowadzonego przez Wyłonionego Operatora 6) Wykonawca zobowiązany jest do umieszczania i aktualizowania w imieniu Zamawiającego rozkładów jazdy na przystankach, z których korzysta oraz utrzymywania tabliczek przystankowych w należytym stanie technicznym i estetycznym. Wymaganie to dotyczy każdej zmiany rozkładu jazdy oraz przypadków zniszczenia tabliczki przystankowej. 7) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność wobec pasażerów i osób trzecich za szkody wyrządzone podczas wykonywania przewozów, w szczególności odpowiada za szkody komunikacyjne, wynikające z uczestniczenia pojazdów w ruchu drogowym oraz szkody rzeczowe w odniesieniu do rzeczy przewożonych pozostających we władaniu pasażerów, a także inne wszelkie szkody. 8) Wykonawca zapewni obsługę poszczególnych linii przez kierowców: a) posiadających uprawnienia do prowadzenia danego autobusu; b) spełniających warunki określone w art. 39a ust 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym; c) wobec których nie został orzeczony zakaz wykonywania zawodu kierowcy; d) posiadających identyfikator wydany przez Wykonawcę (zawierający nr służbowy, nazwę lub logo Wykonawcy); e) ubranych schludnie i estetycznie; 9) Kierowcom zabrania się: a) palenia w pojeździe tytoniu i papierosów w każdej postaci (także elektronicznych); b) pozostawiania otwartych drzwi podczas jazdy; c) prowadzenia przez kierowcę podczas jazdy długotrwałych rozmów bezpośrednio lub przez telefon, przez długotrwałe rozmowy rozumie się rozmowy dłuższe niż czas przejazdu do kolejnego przystanku, rozmowy przez telefon komórkowy mogą odbywać się tylko przy wykorzystaniu zestawu słuchawkowego lub głośnomówiącego; d) prowadzenia autobusu z dwiema słuchawkami na uszach; e) przewożenia pasażerów w kabinie kierowcy lub obok kabiny kierowcy, w części autobusu pomiędzy szybą czołową, a barierką oddzielającą od przedziału pasażerskiego, nie dotyczy kontrolerów biletów i dyspozytorów podczas dokonywania czynności służbowych w czasie jazdy autobusu; 10) Kierowcy zobowiązani są do świadczenia usług o wysokim standardzie i udzielania klientom wszelkich informacji na temat świadczonych przewozów. 11) Obsługa pasażerów przez kierowców i innych pracowników Wykonawcy powinna odbywać się w sposób kulturalny i kompetentny, z respektowaniem wszystkich praw pasażerów. 12) Kierowcy w szczególności zobowiązani są do udzielania wszelkiej pomocy osobom niepełnosprawnym, o zaawansowanym wieku a także kobietom w ciąży.
Interne KennungCzęść 2
LosLOT-0003
TitelCzęść 3: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przewozowych w zakresie publicznego transportu zbiorowego w powiatowo-gminnych przewozach pasażerskich, z czasem realizacji od dnia podpisania umowy do 31.12.2029 r. Szacunkowa praca eksploatacyjna dla części 3 wynosi: 727 965,95 wozokm/rok;
BeschreibungOrientacyjne trasy dla części II: Nr linii Trasa Liczba autobusów 203 Zawiercie, Sikorskiego I (PKP) – Żarnowiec, Rynek 2 204 Zawiercie, Sikorskiego I (PKP) – Dzwono-Sierbowice, szkoła 1 232 Żarnowiec, Rynek – Koryczany 1 233 Żarnowiec, Rynek – Udórz 1 241 Pilica, pl. Mickiewicza – Szczekociny, Konopnickiej 1 242 Pilica, pl. Mickiewicza – Złożeniec, remiza 1 243 Zawiercie, Sikorskiego I (PKP) – Rokitno, Stara Wieś 1 244 Pilica, szkoła – Smoleń, pętla 5 245 Dzwono-Sierbowice, szkoła – Jasieniec 5 246 Wierbka, szkoła – Dobraków 5 Opis przedmiotu zamówienia – warunki realizacji 1) Obsługa linii odbywać się będzie według rozkładów jazdy, które stanowią załącznik nr 11 do SWZ. Załączony rozkład jazdy ma charakter orientacyjny to znaczy, że jego ostateczny kształt może ulec nieznacznym zmianom. 2) Dystrybucja, sprzedaż i kontrola biletów jest po stronie Wykonawcy usługi i uzyskane z tytułu sprzedaży biletów środki finansowe stanowią w całości dochód Wykonawcy. Wykonawca będzie pobierał opłaty od pasażerów za świadczenie usług przewozowych w zakresie regularnego przewozu osób, zgodnie ze stawkami stanowiącymi załącznik nr.. oraz honorował uprawnienia do nabycia biletów ulgowych wynikające z właściwych ustaw. 3) Urządzenia fiskalne powinny umożliwiać wyodrębnienie wszystkich sprzedanych biletów, na kursach realizowanych w powiatowych przewozach osób o charakterze użyteczności publicznej. Wykonawca będzie sprzedawał bilety w autobusach oraz w innych wyznaczonych miejscach, ewidencjonując sprzedaż w kasach rejestrujących posiadających pozytywną opinię ministra właściwego do spraw finansów publicznych, które umożliwiają określenie kwoty dopłat do przewozów, w podziale na poszczególne kategorie ulg ustawowych. 4) Wykonawca prowadzi ewidencję każdorazowego skorzystania z przejazdu pasażerów posiadających bilety miesięczne (karty indywidulane wydawane przy sprzedaży biletu miesięcznego lub bramki automatycznego zliczania wejścia i wyjścia pasażerów). 5) Bilety miesięczne sprzedawane będą za pośrednictwem Uzgodnionego z Zamawiającym Biura Sprzedaży Biletów prowadzonego przez Wyłonionego Operatora 6) Wykonawca zobowiązany jest do umieszczania i aktualizowania w imieniu Zamawiającego rozkładów jazdy na przystankach, z których korzysta oraz utrzymywania tabliczek przystankowych w należytym stanie technicznym i estetycznym. Wymaganie to dotyczy każdej zmiany rozkładu jazdy oraz przypadków zniszczenia tabliczki przystankowej. 7) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność wobec pasażerów i osób trzecich za szkody wyrządzone podczas wykonywania przewozów, w szczególności odpowiada za szkody komunikacyjne, wynikające z uczestniczenia pojazdów w ruchu drogowym oraz szkody rzeczowe w odniesieniu do rzeczy przewożonych pozostających we władaniu pasażerów, a także inne wszelkie szkody. 8) Wykonawca zapewni obsługę poszczególnych linii przez kierowców: a) posiadających uprawnienia do prowadzenia danego autobusu; b) spełniających warunki określone w art. 39a ust 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym; c) wobec których nie został orzeczony zakaz wykonywania zawodu kierowcy; d) posiadających identyfikator wydany przez Wykonawcę (zawierający nr służbowy, nazwę lub logo Wykonawcy); e) ubranych schludnie i estetycznie; 9) Kierowcom zabrania się: a) palenia w pojeździe tytoniu i papierosów w każdej postaci (także elektronicznych); b) pozostawiania otwartych drzwi podczas jazdy; c) prowadzenia przez kierowcę podczas jazdy długotrwałych rozmów bezpośrednio lub przez telefon, przez długotrwałe rozmowy rozumie się rozmowy dłuższe niż czas przejazdu do kolejnego przystanku, rozmowy przez telefon komórkowy mogą odbywać się tylko przy wykorzystaniu zestawu słuchawkowego lub głośnomówiącego; d) prowadzenia autobusu z dwiema słuchawkami na uszach; e) przewożenia pasażerów w kabinie kierowcy lub obok kabiny kierowcy, w części autobusu pomiędzy szybą czołową, a barierką oddzielającą od przedziału pasażerskiego, nie dotyczy kontrolerów biletów i dyspozytorów podczas dokonywania czynności służbowych w czasie jazdy autobusu; 10) Kierowcy zobowiązani są do świadczenia usług o wysokim standardzie i udzielania klientom wszelkich informacji na temat świadczonych przewozów. 11) Obsługa pasażerów przez kierowców i innych pracowników Wykonawcy powinna odbywać się w sposób kulturalny i kompetentny, z respektowaniem wszystkich praw pasażerów. 12) Kierowcy w szczególności zobowiązani są do udzielania wszelkiej pomocy osobom niepełnosprawnym, o zaawansowanym wieku a także kobietom w ciąży.
Interne KennungCzęść 3
LosLOT-0004
TitelCzęść 4: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przewozowych w zakresie publicznego transportu zbiorowego w powiatowo-gminnych przewozach pasażerskich, z czasem realizacji od dnia podpisania umowy do 31.12.2029 r. Szacunkowa praca eksploatacyjna dla części 4 wynosi: 468 993,70 wozokm/rok
BeschreibungOrientacyjne trasy dla części II: Nr linii Trasa Liczba autobusów 251 Zawiercie, Sikorskiego I (PKP) – Pilica, pl. Mickiewicza 2 252 Zawiercie, Sikorskiego I (PKP) – Śrubarnia 2 253 Giebło, szkoła – Ogrodzieniec, centrum 1 Opis przedmiotu zamówienia – warunki realizacji 1) Obsługa linii odbywać się będzie według rozkładów jazdy, które stanowią załącznik nr 11 do SWZ. Załączony rozkład jazdy ma charakter orientacyjny to znaczy, że jego ostateczny kształt może ulec nieznacznym zmianom. 2) Dystrybucja, sprzedaż i kontrola biletów jest po stronie Wykonawcy usługi i uzyskane z tytułu sprzedaży biletów środki finansowe stanowią w całości dochód Wykonawcy. Wykonawca będzie pobierał opłaty od pasażerów za świadczenie usług przewozowych w zakresie regularnego przewozu osób, zgodnie ze stawkami stanowiącymi załącznik nr.. oraz honorował uprawnienia do nabycia biletów ulgowych wynikające z właściwych ustaw. 3) Urządzenia fiskalne powinny umożliwiać wyodrębnienie wszystkich sprzedanych biletów, na kursach realizowanych w powiatowych przewozach osób o charakterze użyteczności publicznej. Wykonawca będzie sprzedawał bilety w autobusach oraz w innych wyznaczonych miejscach, ewidencjonując sprzedaż w kasach rejestrujących posiadających pozytywną opinię ministra właściwego do spraw finansów publicznych, które umożliwiają określenie kwoty dopłat do przewozów, w podziale na poszczególne kategorie ulg ustawowych. 4) Wykonawca prowadzi ewidencję każdorazowego skorzystania z przejazdu pasażerów posiadających bilety miesięczne (karty indywidulane wydawane przy sprzedaży biletu miesięcznego lub bramki automatycznego zliczania wejścia i wyjścia pasażerów). 5) Bilety miesięczne sprzedawane będą za pośrednictwem Uzgodnionego z Zamawiającym Biura Sprzedaży Biletów prowadzonego przez Wyłonionego Operatora 6) Wykonawca zobowiązany jest do umieszczania i aktualizowania w imieniu Zamawiającego rozkładów jazdy na przystankach, z których korzysta oraz utrzymywania tabliczek przystankowych w należytym stanie technicznym i estetycznym. Wymaganie to dotyczy każdej zmiany rozkładu jazdy oraz przypadków zniszczenia tabliczki przystankowej. 7) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność wobec pasażerów i osób trzecich za szkody wyrządzone podczas wykonywania przewozów, w szczególności odpowiada za szkody komunikacyjne, wynikające z uczestniczenia pojazdów w ruchu drogowym oraz szkody rzeczowe w odniesieniu do rzeczy przewożonych pozostających we władaniu pasażerów, a także inne wszelkie szkody. 8) Wykonawca zapewni obsługę poszczególnych linii przez kierowców: a) posiadających uprawnienia do prowadzenia danego autobusu; b) spełniających warunki określone w art. 39a ust 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym; c) wobec których nie został orzeczony zakaz wykonywania zawodu kierowcy; d) posiadających identyfikator wydany przez Wykonawcę (zawierający nr służbowy, nazwę lub logo Wykonawcy); e) ubranych schludnie i estetycznie; 9) Kierowcom zabrania się: a) palenia w pojeździe tytoniu i papierosów w każdej postaci (także elektronicznych); b) pozostawiania otwartych drzwi podczas jazdy; c) prowadzenia przez kierowcę podczas jazdy długotrwałych rozmów bezpośrednio lub przez telefon, przez długotrwałe rozmowy rozumie się rozmowy dłuższe niż czas przejazdu do kolejnego przystanku, rozmowy przez telefon komórkowy mogą odbywać się tylko przy wykorzystaniu zestawu słuchawkowego lub głośnomówiącego; d) prowadzenia autobusu z dwiema słuchawkami na uszach; e) przewożenia pasażerów w kabinie kierowcy lub obok kabiny kierowcy, w części autobusu pomiędzy szybą czołową, a barierką oddzielającą od przedziału pasażerskiego, nie dotyczy kontrolerów biletów i dyspozytorów podczas dokonywania czynności służbowych w czasie jazdy autobusu; 10) Kierowcy zobowiązani są do świadczenia usług o wysokim standardzie i udzielania klientom wszelkich informacji na temat świadczonych przewozów. 11) Obsługa pasażerów przez kierowców i innych pracowników Wykonawcy powinna odbywać się w sposób kulturalny i kompetentny, z respektowaniem wszystkich praw pasażerów. 12) Kierowcy w szczególności zobowiązani są do udzielania wszelkiej pomocy osobom niepełnosprawnym, o zaawansowanym wieku a także kobietom w ciąży. Zamawiający informuje, że w ramach realizacji zamówienia obliguje Wykonawcę wyłonionego w postępowaniu do wydzierżawienia od Zamawiającego autobusów dla wskazanych części zamówienia, na warunkach określonych poniżej. (linia komunikacyjna nr 252) Wykonawca zobowiązany jest do wydzierżawienia od Zamawiającego 1 autobusu o następujących parametrach: – rodzaj paliwa: diesel, – rok produkcji: 2024, – marka/model: Mercus 70C21, – numer VIN: ZCFC872F80D748089, – numer rejestracyjny: SMY 4222. Koszt dzierżawy każdego z ww. autobusów został ustalony na poziomie 2 500,00 zł netto miesięcznie, powiększony o należny podatek VAT. Dzierżawa autobusów nastąpi na podstawie odrębnej umowy dzierżawy, zawartej po wyborze najkorzystniejszej oferty. Koszt dzierżawy autobusów Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w kalkulacji ceny oferty.
Interne KennungCzęść 4