2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji do obiektów Gminy Nowy Tomyśl oraz jej jednostek, rozliczanych w ramach spółdzielni energetycznej"
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej do obiektów wymienionych w Załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia rozliczanych w ramach spółdzielni energetycznej. Zapotrzebowanie na energię elektryczną w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. wynosi: 649 421 kWh zamówienia podstawowego. Podana ilość energii stanowi zapotrzebowanie po odjęciu energii wyprodukowanej w oze w ramach spółdzielni energetycznej. 4.2. Zamawiający posiada jedną mikroinstalację rozliczaną na zasadzie net billing zgodnie z przepisami Rozdziału 2 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii – informacje o PPE (punkt poboru energii) zawarte zostały w załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. 4.3. PPE ujęte w załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia, rozliczane będą w ramach działania Nowotomyskiej Spółdzielni Energetycznej. Podstawą rozliczenia energii wyprodukowanej w oze w ramach spółdzielni są przepisy art. 38c ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii. Obecnie trwają czynności związane z zarejestrowaniem spółdzielni w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS), planowany termin zarejestrowania spółdzielni w KRS oraz KOWR: 4 kwartał br. 4.4. W przypadku obowiązująch umów kompleksowych, które posiadają trzymiesięczny okres wypowiedzenia, zamawiający wnioskuje o rozwiązanie ich za porozumieniem stron, ze skutkiem na dzień 31.12.2025 r. W przypadku braku możliwości rozwiązania umów za porozumieniem stron, automatycznie ulegnie przesunięciu termin wejścia w życie zamówienia, o czas niezbędny na rozwiązanie umów kompleksowych. Informacja o umowach zawarta jest w załączniku nr 1 do SWZ. 4.5. Rozliczenie PPE w ramach spółdzielni energetycznej nastąpi po dostosowania układów pomiarowych przez operatora systemu dystrybucyjnego. 4.6. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy sprzedaży energii elektrycznej – Załącznik nr 2 do SWZ. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne, ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o rynku mocy oraz zgodnie z wydanymi do tych ustawy przepisami wykonawczymi, w szczególności z rozporządzaniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. Powyższe przepisy dotyczą sposobu kalkulacji, rozliczeń oraz parametrów jakościowych dostarczanej energii elektrycznej. 5. Gmina Nowy Tomyśl, ul. Poznańska 33, 64-300 Nowy Tomyśl działa w imieniu własnym oraz w imieniu i na rzecz swoich jednostek organizacyjnych (Odbiorców): Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu, os. Osiedle Północ 25, 64-300 Nowy Tomyśl Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi "Śmiałka Umiałka", ul. Działkowa 30, 64-300 Glinno
Interne Kennung: ZP.271.38.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65300000 Stromversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste, 09310000 Elektrizität, 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 4. Opis przedmiotu zamówienia 4.1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej do obiektów wymienionych w Załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia rozliczanych w ramach spółdzielni energetycznej. Zapotrzebowanie na energię elektryczną w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. wynosi: 649 421 kWh zamówienia podstawowego. Podana ilość energii stanowi zapotrzebowanie po odjęciu energii wyprodukowanej w oze w ramach spółdzielni energetycznej. 4.2. Zamawiający posiada jedną mikroinstalację rozliczaną na zasadzie net billing zgodnie z przepisami Rozdziału 2 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii – informacje o PPE (punkt poboru energii) zawarte zostały w załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. 4.3. PPE ujęte w załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia, rozliczane będą w ramach działania Nowotomyskiej Spółdzielni Energetycznej. Podstawą rozliczenia energii wyprodukowanej w oze w ramach spółdzielni są przepisy art. 38c ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii. Obecnie trwają czynności związane z zarejestrowaniem spółdzielni w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS), planowany termin zarejestrowania spółdzielni w KRS oraz KOWR: 4 kwartał br. 4.4. W przypadku obowiązujących umów kompleksowych, które posiadają trzymiesięczny okres wypowiedzenia, zamawiający wnioskuje o rozwiązanie ich za porozumieniem stron, ze skutkiem na dzień 31.12.2025 r. W przypadku braku możliwości rozwiązania umów za porozumieniem stron, automatycznie ulegnie przesunięciu termin wejścia w życie zamówienia, o czas niezbędny na rozwiązanie umów kompleksowych. Informacja o umowach zawarta jest w załączniku nr 1 do SWZ. 4.5. Rozliczenie PPE w ramach spółdzielni energetycznej nastąpi po dostosowania układów pomiarowych przez operatora systemu dystrybucyjnego. 4.6. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy sprzedaży energii elektrycznej – Załącznik nr 2 do SWZ. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne, ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o rynku mocy oraz zgodnie z wydanymi do tych ustawy przepisami wykonawczymi, w szczególności z rozporządzaniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. Powyższe przepisy dotyczą sposobu kalkulacji, rozliczeń oraz parametrów jakościowych dostarczanej energii elektrycznej. Pełna informacja została podana w Rozdziale 4 SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität, 65300000 Stromversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W toku realizacji zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia wielkości zamówienia do 20% względem podstawowej ilości energii elektrycznej. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2 do SWZ).