2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa autobusów o napędzie elektrycznym klasy MEGA i MAXI dla Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej Spółka z o.o.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa autobusów o napędzie elektrycznym klasy Mega i Maxi dla Miejskiego Zakładu Komunalnego Spółka z o.o. w Bielsku-Białej – w podziale na 2 (dwie) części zamówienia, a mianowicie: 1. Część nr 1 zamówienia – Dostawa 12 sztuk autobusów klasy MAXI o napędzie elektrycznym 2. Część nr 2 zamówienia – Dostawa 4 autobusu klasy MEGA o napędzie elektrycznym.
Interne Kennung: DO.ZP.D.81.2024.DZ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-2) i 4)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia., o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia., o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art.257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 11. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. Procedura przygotowania, składania, badania, oceny i wyboru najkorzystniejszej oferty jest uregulowana przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, w szczególności w Dziale V Zamówienia sektorowe. Z uwagi na ograniczoną ilość znaków w formularzu ogłoszenia, wszystkie dodatkowe informacje znajdują się w dokumentach zamówienia (SWZ).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse, 34144910 Elektrobusse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 zamówienia - Dostawa 12. sztuk autobusów o napędzie elektrycznym klasy MAXI
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w ramach części nr 1 zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowych, nieeksploatowanych, niskopodłogowych, zeroemisyjnych, miejskich autobusów z napędem elektrycznym, spełniających wymagania techniczne określone w załączniku nr 3a do SWZ. Zamawiający wymaga, aby w tej części zamówienia Wykonawca zastosował udział produktów przekraczających 50%, pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE
Interne Kennung: Część 1.
Menge: 12 Stück
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 zamówienia – Dostawa 4 sztuk autobusów o napędzie elektrycznym klasy MEGA
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w ramach części nr 2 zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowych, nieeksploatowanych, niskopodłogowych, zeroemisyjnych, miejskich autobusów z napędem elektrycznym, spełniających wymagania techniczne określone w załączniku nr 3b do SWZ. Zamawiający wymaga, aby w tej części zamówienia Wykonawca zastosował udział produktów przekraczających 50%, pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE
Interne Kennung: Część 2.
Menge: 4 Stück