69797-2025 - Auftragsänderung
Polen – Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden – Świadczenie usługi utrzymania instalacji, systemów i urządzeń na terenie multimodalnego dworca Łódź Fabryczna wraz z pełnieniem całodobowego pogotowia awaryjnego 24/7 (zarówno w części należącej do PKP PLK S.A. wraz z tunelem oraz w części należącej do Miasta Łódź)
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi utrzymania instalacji, systemów i urządzeń na terenie multimodalnego dworca Łódź Fabryczna wraz z pełnieniem całodobowego pogotowia awaryjnego 24/7 (zarówno w części należącej do PKP PLK S.A. wraz z tunelem oraz w części należącej do Miasta Łódź)
Beschreibung: Umowy nr 12/252/0010/21/Z/O z dnia 01.11.2021r. wskazywała w §3 ust. 1 termin realizacji: "Czas realizacji umowy obejmuje świadczenie usług w terminie 3 lat od dnia 01.10.2021 r. W przypadku, gdy umowa zostanie zawarta po dniu wskazanym w zdaniu poprzednim, wówczas wykonawca będzie świadczył usługi w terminie 3 lat od dnia zawarcia umowy" . Natomiast zapis §7 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 Umowy brzmiał: "1. Z tytułu należytego wykonywania Umowy Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie (dalej: „Wynagrodzenie”) zgodne ze złożoną przez Wykonawcę ofertą w kwocie: 1) w zakresie Usług stanowiących przedmiot umowy: a) Netto: 6 630 930,00 PLN (słownie: sześć milionów sześćset trzydzieści tysięcy dziewięćset trzydzieści złotych 00/100) b) VAT 23% 1 525 113,90 PLN (słownie: jeden milion pięćset dwadzieścia pięć tysięcy sto trzynaście złotych 90/100) c) Brutto: 8 156 043,90 PLN (słownie: osiem milionów sto pięćdziesiąt sześć tysięcy czterdzieści trzy złote 90/100) 2) za świadczenie Usług Zamawiający zapłacą Wykonawcy wynagrodzenie opisane w § 7 ust.1 pkt 1 podzielona na 2 płatników, z których każdy otrzyma osobną fakturę: a) Zamawiający PKP PLK S.A. 70% Wynagrodzenia podzielone na wynagrodzenie miesięczne w wysokości 128 934,75 PLN (słownie: sto dwadzieścia osiem tysięcy dziewięćset trzydzieści cztery złote 75/100) netto, tj. w wysokości 158 589,74 zł (słownie: sto pięćdziesiąt osiem tysięcy pięćset osiemdziesiąt dziewięć złotych 74/100) brutto zawierające podatek VAT wg stawki zgodnej z przepisami, płatne z dołu. W przypadku świadczenia przez Wykonawcę Usług przez niepełny miesiąc, wynagrodzenie Wykonawcy będzie wyliczone proporcjonalnie w stosunku do liczby dni faktycznie świadczonych Usług. b) Zamawiający ZDiT 30% Wynagrodzenia podzielone na wynagrodzenie miesięczne w wysokości 55 257,75 PLN (słownie: pięćdziesiąt pięć tysięcy dwieście pięćdziesiąt siedem złotych 75/100) netto, tj. w wysokości 67 967,03 zł (słownie: sześćdziesiąt siedem tysięcy dziewięćset sześćdziesiąt siedem złotych 03/100) brutto zawierające podatek VAT wg stawki zgodnej z przepisami, płatne z dołu. W przypadku świadczenia przez Wykonawcę Usług przez niepełny miesiąc, wynagrodzenie Wykonawcy będzie wyliczone proporcjonalnie w stosunku do liczby dni faktycznie świadczonych Usług. Aneks nr 4 z dnia 31.12.2024r. do umowy nr 12/252/0010/21/Z/O z dnia 01.11.2021r. (dalej: „Umowa”), wprowadził poniższe zmian w treści umowy: Zmieniono Umowę w ten sposób, że § 3 ust. 1 Umowy otrzymuje nowe następujące brzmienie: „Czas realizacji umowy obejmuje świadczenie usług w terminie od dnia 01.11.2021 r. do dnia 31.03.2025 r.” W związku z przedłużeniem okresu obowiązywania Umowy o 3 miesiące, zmieniono wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy, w ten sposób, że § 7 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 otrzymał następujące brzmienie: 1. Z tytułu należytego wykonania Umowy Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie (dalej: „Wynagrodzenie”): 1) W zakresie Usług stanowiących przedmiot umowy: a. Netto: 7 950 901,24 PLN (słownie: siedem milionów dziewięćset pięćdziesiąt tysięcy dziewięćset jeden złotych 24/100) b. VAT 23%: 1 828 707,29 PLN (słownie: jeden milion osiemset dwadzieścia osiem tysięcy siedemset siedem złotych 29/100) c. Brutto: 9 779 608,53 PLN (słownie: dziewięć milionów siedemset siedemdziesiąt dziewięć tysięcy sześćset osiem złotych 53/100) 2) Za świadczenie Usług Zamawiający zapłacą Wykonawcy wynagrodzenie opisane w opisane w § 7 ust. 1 pkt 1 podzielone na 2 płatników, z których każdy otrzyma osobne faktury: a. Zamawiający PKP PLK S.A. w okresie 70% Wynagrodzenia podzielone na wynagrodzenie miesięczne w wysokości 139 677,29 PLN (słownie: sto trzydzieści dziewięć tysięcy sześćset siedemdziesiąt siedem złotych 29/100) netto, tj. w wysokości 171 803,07 zł (słownie: sto siedemdziesiąt jeden tysięcy osiemset trzy złote 07/100) brutto zawierające podatek VAT wg stawki zgodnej z przepisami, płatne z dołu. W przypadku świadczenia przez Wykonawcę Usług przez niepełny miesiąc wynagrodzenie Wykonawcy będzie wyliczone proporcjonalnie w stosunku do liczby dni faktycznie świadczonych Usług. b. Zamawiający ZDiT w okresie 30% Wynagrodzenia podzielone na wynagrodzenie miesięczne w wysokości 59 861,70 PLN (słownie: pięćdziesiąt dziewięć tysięcy osiemset sześćdziesiąt jeden złotych 70/100) netto, tj. w wysokości 73 629,89 zł (słownie: siedemdziesiąt trzy tysiące sześćset dwadzieścia dziewięć złotych 89/100) brutto zawierające podatek VAT wg stawki zgodnej z przepisami, płatne z dołu. W przypadku świadczenia przez Wykonawcę Usług przez niepełny miesiąc wynagrodzenie Wykonawcy będzie wyliczone proporcjonalnie w stosunku do liczby dni faktycznie świadczonych Usług.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35120000 Überwachungs- und Sicherheitssysteme und -einrichtungen, 42961000 Steuerungs- und Kontrollsystem, 48813000 Passagierinformationssystem, 50331000 Reparatur und Wartung von Fernmeldeleitungen, 35121700 Alarmsysteme, 50333200 Reparatur und Wartung von Funktelefongeräten, 50610000 Reparatur und Wartung von Sicherheitsausrüstung, 50710000 Reparatur und Wartung von elektrischen und mechanischen Einrichtungen in Gebäuden, 50340000 Reparatur und Wartung von audiovisuellen und optischen Geräten, 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 50760000 Reparatur und Wartung von öffentlichen Toiletten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Świadczenie usługi utrzymania instalacji, systemów i urządzeń na terenie multimodalnego dworca Łódź Fabryczna wraz z pełnieniem całodobowego pogotowia awaryjnego 24/7 (zarówno w części należącej do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wraz z tunelem oraz w części należącej do Miasta Łódź)
Interne Kennung: nr postepowania 0112/IZ02GM/13933/03838/21/P, nr referencyjny IZ02GM.293.5.2021