698240-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Usunięcie odpadów niebezpiecznych z Wielkiejwsi
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsunięcie odpadów niebezpiecznych z Wielkiejwsi
BeschreibungLokalizacja: Wielkawieś, Gmina Stęszew, powiat poznański, województwo wielkopolskie. Zamawiający informuje, iż zamówienie jest dofinansowane w ramach środków z rezerwy celowej na usunięcie odpadów z budżetu państwa w 2025 r. (Dofinansowanie do usuwania nielegalnie nagromadzonych odpadów niebezpiecznych). Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Zakres prac zgodnie z załączonym opisem przedmiotu zamówienia. Przedmiotem i zakresem zamówienia jest usunięcie wszystkich odpadów niebezpiecznych nielegalnie zgromadzonych i magazynowanych na terenie nieruchomości przy ul. Czereśniowej 7 w Wielkiejwsi (Gmina Stęszew), umieszczonych w różnego rodzaju pojemnikach (w tym w beczkach o różnych pojemnościach, mauzerach itp.) na terenie hali magazynowej usytuowanej na działce nr 94/23 identyfikator 302114_5.0005.94/23 i 94/21 identyfikator 302114_5.0005.94/21 obręb Krąplewo, oraz poddanie ich odpowiednim co do właściwości Odpadów ostatecznym procesom odzysku lub unieszkodliwiania. Szacowana ilość odpadów wynosi ok. 1 500,00 Mg. Realizacja powyższego zadania odbywa się w oparciu o decyzję nr Oś.6236.1.2025 z dnia 6.02.2025 r. Burmistrza Gminy Stęszew, w związku z koniecznością podjęcia działań polegających na usunięciu przedmiotowych Odpadów i gospodarowaniu nimi ze względu na stwarzane przez nie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska. Szczegółowy opis przedmiotu i zakresu zamówienia został określony w Załączniku Nr 9 do SWZ. Wizja lokalna Zamawiający informuje, że przed przystąpieniem do przetargu, Zamawiający wymaga aby Wykonawca przeprowadził na własny koszt wizję lokalną miejsca, w którym będą wykonywane usługi (magazyn odpadów przy ul. Czereśniowa 7, Wielkawieś, Gmina Stęszew). Przeprowadzenie wizji lokalnej jest obligatoryjne. Oferta Wykonawcy, który nie przeprowadzi wizji lokalnej zostanie odrzucona. Zamawiający wyznacza dni i określony przedział czasowy, w których możliwe będzie odbycie wizji lokalnej: Termin I – 02.09.2025r. (wtorek) o godz. 12:00 Termin II – 04.09.2025r. (czwartek) o godz. 12:00 Wykonawca zainteresowany przeprowadzeniem wizji lokalnej będzie zobowiązany najpóźniej do dnia poprzedzającego w/w termin do godz. 13:00, poinformować Zamawiającego o chęci przeprowadzenia wizji lokalnej. Informację (wniosek) o chęci przeprowadzenia wizji lokalnej w w/w miejscu należy przesłać z wykorzystaniem Platformy. W wyznaczonym terminie na miejscu odbywania się wizji lokalnej będzie obecny przedstawiciel Zamawiającego, który umożliwi Wykonawcom wstęp na teren magazynowania odpadów. Przedstawiciel Zamawiającego nie będzie udzielał Wykonawcom odbywającym wizję żadnych informacji. Wszelkie wątpliwości dotyczące przedmiotu zamówienia, Wykonawca formułuje we wniosku o wyjaśnienie treści specyfikacji (SWZ) i przekazuje za pośrednictwem Platformy. Wykonawca biorący udział w wizji lokalnej przyjmuje na siebie pełną odpowiedzialność w zakresie zabezpieczenia BHP, osób, które będą dokonywać wizji w imieniu Wykonawcy. Klauzula społeczna: Zamawiający wymaga, aby osoby wykonujące usługi i roboty budowlane określone w dokumentacji przetargowej oraz operatorzy sprzętu byli zatrudnieni na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę, za wyjątkiem osób, których obowiązki nie polegają na wykonywaniu prac w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1465), co dotyczyć może między innymi kierownika budowy i kierowników robót branżowych. Każdorazowo na żądanie Zamawiającego, w terminie wskazanym przez Zamawiającego nie krótszym niż 5 dni roboczych, Wykonawca zobowiązuje się przedłożyć do wglądu kopie umów o pracę zawartych przez Wykonawcę z Pracownikami świadczącymi usługi/roboty budowlane. Nieprzedłożenie przez Wykonawcę kopii umów zawartych przez Wykonawcę z Pracownikami świadczącymi usługi/roboty budowlane w terminie wskazanym przez Zamawiającego będzie traktowane jako niewypełnienie obowiązku zatrudnienia Pracowników świadczących usługi/roboty budowlane na podstawie umowy o pracę. Za niedopełnienie wymogu zatrudnienia Pracowników świadczących usługi/roboty budowlane na podstawie umowy o pracę w rozumienie przepisów Kodeksu Pracy, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne w wysokości określonej w załączonym do SWZ projekcie umowy. Z powodu braku wizualizacji podstaw wykluczenia na podglądzie ogłoszenia: PKT ogłoszenia 2.1.6. Źródło podstaw do wykluczenia - dokumenty zamówienia PKT ogłoszenie 5.1.9. Źródło kryteriów wyboru - dokumenty zamówienia
Interne KennungIN.271.6.34.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający skraca termin składnia ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy PZP - Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Zamawiający ma możliwość usunięcia odpadów niebezpiecznych z terenu Gminy w związku z pozyskaniem finansowania zewnętrznego na ww. cel. Wcześniejsze usunięcie odpadów było niemożliwe ze względy na zbyt duże koszty utylizacji odpadów. Zamawiający przyspiesza termin składnia ofert w związku z koniecznością usunięcia i utylizacji w krótkim terminie realizacji w związku z koniecznością rozliczenia dotacji do końca bieżącego roku. Informacja o możliwości uruchomienia dotacji przedstawił Burmistrzowi Gminy Stęszew Wojewoda Wielkopolski pismem o numerze ZK-III.6333.1.2025.4.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90520000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit radioaktiven, giftigen, medizinischen und gefährlichen Abfällen, 90523000 Entsorgung von Giftmüll, außer Atommüll und verseuchten Böden
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: Usunięcie odpadów niebezpiecznych z Wielkiejwsi Zamawiający informuje, iż zamówienie jest dofinansowane w ramach środków z rezerwy celowej na usunięcie odpadów z budżetu państwa w 2025 r. (Dofinansowanie do usuwania nielegalnie nagromadzonych odpadów niebezpiecznych). Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Lokalizacja: Wielkawieś, Gmina Stęszew, powiat poznański, województwo wielkopolskie. Zakres prac zgodnie z załączonym opisem przedmiotu zamówienia. Przedmiotem i zakresem zamówienia jest usunięcie wszystkich odpadów niebezpiecznych nielegalnie zgromadzonych i magazynowanych na terenie nieruchomości przy ul. Czereśniowej 7 w Wielkiejwsi (Gmina Stęszew), umieszczonych w różnego rodzaju pojemnikach (w tym w beczkach o różnych pojemnościach, mauzerach itp.) na terenie hali magazynowej usytuowanej na działce nr 94/23 identyfikator 302114_5.0005.94/23 i 94/21 identyfikator 302114_5.0005.94/21 obręb Krąplewo, oraz poddanie ich odpowiednim co do właściwości Odpadów ostatecznym procesom odzysku lub unieszkodliwiania. Szacowana ilość odpadów wynosi ok. 1 500,00 Mg. Realizacja powyższego zadania odbywa się w oparciu o decyzję nr Oś.6236.1.2025 z dnia 6.02.2025 r. Burmistrza Gminy Stęszew, w związku z koniecznością podjęcia działań polegających na usunięciu przedmiotowych Odpadów i gospodarowaniu nimi ze względu na stwarzane przez nie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska. Szczegółowy opis przedmiotu i zakresu zamówienia został określony w Załączniku Nr 9 do SWZ. Wizja lokalna Zamawiający informuje, że przed przystąpieniem do przetargu, Zamawiający wymaga aby Wykonawca przeprowadził na własny koszt wizję lokalną miejsca, w którym będą wykonywane usługi (magazyn odpadów przy ul. Czereśniowa 7, Wielkawieś, Gmina Stęszew). Przeprowadzenie wizji lokalnej jest obligatoryjne. Oferta Wykonawcy, który nie przeprowadzi wizji lokalnej zostanie odrzucona. Zamawiający wyznacza dni i określony przedział czasowy, w których możliwe będzie odbycie wizji lokalnej: Termin I – 02.09.2025r. (wtorek) o godz. 12:00 Termin II – 04.09.2025r. (czwartek) o godz. 12:00 Wykonawca zainteresowany przeprowadzeniem wizji lokalnej będzie zobowiązany najpóźniej do dnia poprzedzającego w/w termin do godz. 13:00, poinformować Zamawiającego o chęci przeprowadzenia wizji lokalnej. Informację (wniosek) o chęci przeprowadzenia wizji lokalnej w w/w miejscu należy przesłać z wykorzystaniem Platformy. W wyznaczonym terminie na miejscu odbywania się wizji lokalnej będzie obecny przedstawiciel Zamawiającego, który umożliwi Wykonawcom wstęp na teren magazynowania odpadów. Przedstawiciel Zamawiającego nie będzie udzielał Wykonawcom odbywającym wizję żadnych informacji. Wszelkie wątpliwości dotyczące przedmiotu zamówienia, Wykonawca formułuje we wniosku o wyjaśnienie treści specyfikacji (SWZ) i przekazuje za pośrednictwem Platformy. Wykonawca biorący udział w wizji lokalnej przyjmuje na siebie pełną odpowiedzialność w zakresie zabezpieczenia BHP, osób, które będą dokonywać wizji w imieniu Wykonawcy. Klauzula społeczna: Zamawiający wymaga, aby osoby wykonujące usługi i roboty budowlane określone w dokumentacji przetargowej oraz operatorzy sprzętu byli zatrudnieni na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę, za wyjątkiem osób, których obowiązki nie polegają na wykonywaniu prac w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1465), co dotyczyć może między innymi kierownika budowy i kierowników robót branżowych. Każdorazowo na żądanie Zamawiającego, w terminie wskazanym przez Zamawiającego nie krótszym niż 5 dni roboczych, Wykonawca zobowiązuje się przedłożyć do wglądu kopie umów o pracę zawartych przez Wykonawcę z Pracownikami świadczącymi usługi/roboty budowlane. Nieprzedłożenie przez Wykonawcę kopii umów zawartych przez Wykonawcę z Pracownikami świadczącymi usługi/roboty budowlane w terminie wskazanym przez Zamawiającego będzie traktowane jako niewypełnienie obowiązku zatrudnienia Pracowników świadczących usługi/roboty budowlane na podstawie umowy o pracę. Za niedopełnienie wymogu zatrudnienia Pracowników świadczących usługi/roboty budowlane na podstawie umowy o pracę w rozumienie przepisów Kodeksu Pracy, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne w wysokości określonej w załączonym do SWZ projekcie umowy. Z powodu braku wizualizacji podstaw wykluczenia na podglądzie ogłoszenia: PKT ogłoszenia 2.1.6. Źródło podstaw do wykluczenia - dokumenty zamówienia PKT ogłoszenie 5.1.9. Źródło kryteriów wyboru - dokumenty zamówienia