See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af hovedentreprise - Bent Grubbes Vej
Beschreibung: Lejerbo afdeling 007-0 Bent Grubbes Vej er en almen boligbebyggelse. Bebyggelsen er opført i 1947 og består af i alt 15 dobbelthuse (30 boliger) med 2 forskellige grundtyper henholdsvis lige nummer (LN) og ulige nummer (UN) Lige nummer har (inden ombygning) en kælder på 40 m², stueplan på 40 m² og en tagetage på 28 m². Ulige nummer har (inden ombygning) en kælder på 43 m², stueplan på 43 m² og en tagetage på 30 m². Ejendommen består af tre etager; stueplan med entré, køkken, stue, tagetage med bad/toiletrum, to værelser, mellemgang og kælder med bryggers, depoter og mellemgang. Over førstesalen er der et uudnyttet spidsloft. Afdelingens eksisterende bebyggelse skal renoveres og har i den forbindelse fået tilsagn af LBF til at gennemføre renoveringen. Renoveringen omfatter overordnet følgende arbejder i de enkelte boliger: Ny tilbygning Udskiftning af tag og tagrender/nedløb Renovering af kælder med nyt terrændæk Etablering af nyt køkken og badeværelse Etablering af behovstyret udsugningsventilationsanlæg Udskiftning af vvs-rør og el. Ny kloak og omfangsdræn Delvis udskiftning af døre og vinduer Udbuddet af hovedentreprisen gennemføres som et begrænset udbud efter udbudslovens §§58-60. **** Lejerbo har valgt at annullere den nuværende udbudsproces, da det vindende tilbud overstiger Lejerbos budget væsentligt og Lejerbo derfor ikke kan gennemføre det udbudte projekt. Lejerbo forventer at udbyde projektet igen med de nødvendige tilpasninger.
Vorherige Bekanntmachung: 81507-2025
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Lejerbo afdeling 007-0 Bent Grubbes Vej er en almen boligbebyggelse. Bebyggelsen er opført i 1947 og består af i alt 15 dobbelthuse (30 boliger) med 2 forskellige grundtyper henholdsvis lige nummer (LN) og ulige nummer (UN) Lige nummer har (inden ombygning) en kælder på 40 m², stueplan på 40 m² og en tagetage på 28 m². Ulige nummer har (inden ombygning) en kælder på 43 m², stueplan på 43 m² og en tagetage på 30 m². Ejendommen består af tre etager; stueplan med entré, køkken, stue, tagetage med bad/toiletrum, to værelser, mellemgang og kælder med bryggers, depoter og mellemgang. Over førstesalen er der et uudnyttet spidsloft. Afdelingens eksisterende bebyggelse skal renoveres og har i den forbindelse fået tilsagn af LBF til at gennemføre renoveringen. Renoveringen omfatter overordnet følgende arbejder i de enkelte boliger: Ny tilbygning Udskiftning af tag og tagrender/nedløb Renovering af kælder med nyt terrændæk Etablering af nyt køkken og badeværelse Etablering af behovstyret udsugningsventilationsanlæg Udskiftning af vvs-rør og el. Ny kloak og omfangsdræn Delvis udskiftning af døre og vinduer Udbuddet af hovedentreprisen gennemføres som et begrænset udbud efter udbudslovens §§58-60.
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten