2. Verfahren
Verfahren
Titel: Annulleringsbekendtgørelse af Aftale om Gratis og anonym rådgivning
Beschreibung: Ved nærværende udbud ønsker Ordregiver at indhente tilbud på levering af gratis og anonym rådgivning til borgere fra Københavns Kommune mellem 18 og 35 år, som er vokset op i familier med alkohol- eller andre rusmiddelproblemer. Formålet med leverancen er overordnet at forebygge, at målgruppen udvikler eller forværrer sociale problemer som følge af en opvækst i familier med alkohol- eller andre rusmiddelproblemer, hjælpe målgruppen til at mestre egen livssituation, øge deres trivsel og være aktiverende for borgerne. Ligeledes er hensigten, at leverandøren bidrager til at afhjælpe målgruppens eventuelle sociale isolation.Udbuddet annulleres.
Interne Kennung: 2025-0108374
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som udbud efter udbudslovens afsnit III (light-regimet) med eventuel forhandling, men uden prækvalifikation, hvilket indebærer, at enhver økonomisk aktør kan afgive tilbud indenfor den fastsatte tilbudsfrist.Ordregiver forbeholder sig retten til at tildele kontrakten på grundlag af de indledende tilbud. Tilbuddet skal derfor udformes præcist og fyldestgørende, som et endeligt tilbud, så kontrakten vil kunne indgås uden yderligere drøftelser mellem Ordregiver og tilbudsgiver.Der henvises i øvrigt til Udbudsbetingelsernes pkt. 5.5 om forhandling og uoverensstemmende tilbud.Udbuddet annulleres.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85300000 Dienstleistungen des Sozialwesens und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85312300 Orientierungs- und Beratungsdienste, 98133000 Dienstleistungen sozialer Interessenverbände
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ordregiveren kan forlænge Aftalen med op til 3 gange 12 måneder. Såfremt Ordregiveren ønsker at forlænge Aftalen, skal Ordregiveren give Leverandøren skriftlig besked herom senest 3 måneder før Aftaleperiodens udløb.