698720-2025 - Wettbewerb
Polen – Straßenreinigung – Letnie utrzymanie czystości na terenie miasta Tychy w 2026 roku
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelLetnie utrzymanie czystości na terenie miasta Tychy w 2026 roku
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest letnie utrzymanie czystości na terenie miasta Tychy w podziale na zadania: ZADANIE I – Mechaniczne zamiatanie dróg i ulic na terenie miasta Tychy w 2026 roku Przedmiotem zamówienia jest: - mechaniczne zamiatanie dróg i ulic, - polewanie i zraszanie nawierzchni dróg i ulic, - mechaniczne zamiatanie dróg wewnętrznych i pozostałych, - interwencyjne usuwanie zanieczyszczeń. Szczegółowy opis zamówienia oraz sposób jego wykonania określony jest w Opisie przedmiotu zamówienia oraz w Projektowanych postanowieniach umowy, opracowanych dla potrzeb niniejszego zamówienia stanowiących odpowiednio załącznik nr 3 oraz 7_1 do SWZ. ZADANIE II – Mechaniczne i ręczne usługi porządkowe na terenie miasta Tychy w 2026 roku Przedmiotem zamówienia jest: - mechaniczne zamiatanie chodników, - mechaniczne zamiatanie ścieżek rowerowych, - mechaniczne zamiatanie parkingów, - ręczne zamiatanie parkingów, - ręczne zamiatanie obiektów infrastruktury miejskiej, - sprzątanie peronów i koszy przystankowych, - sprzątanie koszy miejskich, - zakup i ustawienie koszy betonowych, - interwencyjne usuwanie zanieczyszczeń, - sprzątanie miejsc po kolizjach samochodowych, - sprzątanie po odpustach. Szczegółowy opis zamówienia oraz sposób jego wykonania określony jest w Opisie przedmiotu zamówienia oraz w Projektowanych postanowieniach umowy, opracowanych dla potrzeb niniejszego zamówienia stanowiących odpowiednio załącznik nr 3 oraz 7_2 do SWZ. Prawo opcji - dotyczy Zadania II: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w n/w zakresie: - mechaniczne zamiatanie chodników i ścieżek rowerowych, - mechaniczne zamiatanie parkingów, - ręczne zamiatanie infrastruktury drogowej oraz małej architektury, - sprzątanie dodatkowych peronów i koszy, - sprzątanie dodatkowych koszy miejskich, - zakup i ustawienie dodatkowych koszy betonowych. Zakres zamówienia opcjonalnego został szczegółowo określony w załącznikach do Specyfikacji Warunków Zamówienia, tj. opis przedmiotu zamówienia, projektowane postanowienia umowy, kosztorys ofertowy. Warunkiem skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji będzie posiadanie w budżecie środków finansowych na realizację usług oraz oświadczenie woli Zamawiającego o żądaniu wykonania zamówienia kwalifikowanego przez Wykonawcę jako prawo opcji. Szczegółowe warunki prawa opcji zawiera § 12 Projektowanych postanowień umowy.
Interne Kennung32/DZP/25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensW związku z wejściem w życie regulacji rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu zmienionym / określonym rozrządzeniem Rady (UE) nr 2022/576 z dnia 08.04.2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (zwanym danej rozporządzeniem) oraz ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (zwanej dalej ustawą) – stanowiących regulacje prawa powszechnie obowiązującego, które statuują wobec tzw. podmiotów rosyjskich (tzn. podmiotów objętych / określonych dyspozycją tych aktów prawnych – zgodnie z poniższym) sankcje i zakazy związane z obszarem zamówień publicznych – wskazuje, iż na gruncie niniejszego postępowania, obok podstaw wykluczenia określonych w pkt 1 i 2 (tzn. statuowanych przepisami art. 108 i 109 ustawy Pzp), zastosowanie mają również sankcje określone tymi regulacjami szczególnymi. Wedle przedmiotowych regulacji: •wykonawca stanowiący podmiot, o którym mowa w artykule 5k ust. 1 rozporządzenia, nie może uzyskać jakiegokolwiek zamówienia publicznego, ani dalej wykonywać jakiegokolwiek zamówienia publicznego (również przy udziale podmiotu trzeciego, podwykonawcy lub dostawcy w sytuacji, o której mowa w art. 5k ust. 1 rozporządzenia) – przy zastrzeżeniu artykułu 5k ust. 4 rozporządzenia; • wykonawca stanowiący podmiot, o którym mowa w art. 7 ust. 1 ustawy, w okresie trwania okoliczności tam wskazanych, podlega obligatoryjnemu wykluczeniu z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, tzn. złożona przez takiego wykonawcę oferta podlega odrzuceniu zgodnie z art. 7 ust. 3 ustawy, a ponadto w przypadku, jeżeli w okresie wykluczenia taki podmiot ubiega się o udzielenie zamówienia publicznego, to zgodnie z art. 7 ust. 6 ustawy podlega on karze pieniężnej nakładanej decyzją Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych (UZP). Wskazane sankcje i zakazy dotyczą: •podmiotów objętych dyspozycją artykułu 5k ust. 1 rozporządzenia, tzn. podmiotów stanowiących: a) obywateli rosyjskich lub osoby fizyczne lub prawne, podmioty lub organy z siedzibą w Rosji; b) osoby prawne, podmioty lub organy, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a; c) osoby fizyczne lub prawne, podmioty lub organy działające w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a lub lit. b; • podmiotów objętych dyspozycją art. 7 ust. 1ustawy, tzn. podmiotów stanowiących wykonawcę: a) wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę, o której mowa w art. 2 ustawy, na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; b) którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 01.03.2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę, o której mowa w ust. 2, ustawy lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24.02.2022 r., o ile została wpisana na listę, o której mowa w art. 2 ustawy, na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; c) którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29.09.1994 r. o rachunkowości jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę, o której mowa w art. 2 ustawy, lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24.02.2022 r., o ile został wpisany na listę, o której mowa w art. 2 ustawy, na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy. W kontekście powyższego Zamawiający informuje, iż z racji bezwzględnego obowiązywania i bezpośredniego stosowania przedmiotowych regulacji prawnych (obok ustawy Pzp i niezależnie od samych zapisów SWZ – przywołujących podstawy wykluczenia określone w art. 108 i 109 ustawy Pzp) wykonawcy, wobec których istnieją okoliczności, o których mowa w artykule 5k ust. 1 rozporządzenia i/lub art. 7 ust. 1 ustawy, podlegać będą wykluczeniu z udziału w niniejszym postępowaniu wprost na podstawie przedmiotowych szczególnych regulacji prawnych – niezależnie i obok podstaw wykluczenia statuowanych w art. 108 i 109 ustawy Pzp (określonych w pkt 1. i 2.), w związku z czym złożone przez nich oferty będą odrzucane jako oferty złożone przez wykonawców podlegających wykluczeniu z udziału w postępowaniu i oferty nieważne na podstawie odrębnych przepisów.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90611000 Straßenreinigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelZADANIE I – Mechaniczne zamiatanie dróg i ulic na terenie miasta Tychy w 2026 roku
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: - mechaniczne zamiatanie dróg i ulic, - polewanie i zraszanie nawierzchni dróg i ulic, - mechaniczne zamiatanie dróg wewnętrznych i pozostałych, - interwencyjne usuwanie zanieczyszczeń. Szczegółowy opis zamówienia oraz sposób jego wykonania określony jest w Opisie przedmiotu zamówienia oraz w Projektowanych postanowieniach umowy, opracowanych dla potrzeb niniejszego zamówienia stanowiących odpowiednio załącznik nr 3 oraz 7_1 do SWZ.
LosLOT-0002
TitelZADANIE II – Mechaniczne i ręczne usługi porządkowe na terenie miasta Tychy w 2026 roku
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: - mechaniczne zamiatanie chodników, - mechaniczne zamiatanie ścieżek rowerowych, - mechaniczne zamiatanie parkingów, - ręczne zamiatanie parkingów, - ręczne zamiatanie obiektów infrastruktury miejskiej, - sprzątanie peronów i koszy przystankowych, - sprzątanie koszy miejskich, - zakup i ustawienie koszy betonowych, - interwencyjne usuwanie zanieczyszczeń, - sprzątanie miejsc po kolizjach samochodowych, - sprzątanie po odpustach. Szczegółowy opis zamówienia oraz sposób jego wykonania określony jest w Opisie przedmiotu zamówienia oraz w Projektowanych postanowieniach umowy, opracowanych dla potrzeb niniejszego zamówienia stanowiących odpowiednio załącznik nr 3 oraz 7_2 do SWZ.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w n/w zakresie: - mechaniczne zamiatanie chodników i ścieżek rowerowych, - mechaniczne zamiatanie parkingów, - ręczne zamiatanie infrastruktury drogowej oraz małej architektury, - sprzątanie dodatkowych peronów i koszy, - sprzątanie dodatkowych koszy miejskich, - zakup i ustawienie dodatkowych koszy betonowych. Zakres zamówienia opcjonalnego został szczegółowo określony w załącznikach do Specyfikacji Warunków Zamówienia, tj. opis przedmiotu zamówienia, projektowane postanowienia umowy, kosztorys ofertowy. Warunkiem skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji będzie posiadanie w budżecie środków finansowych na realizację usług oraz oświadczenie woli Zamawiającego o żądaniu wykonania zamówienia kwalifikowanego przez Wykonawcę jako prawo opcji. Szczegółowe warunki prawa opcji zawiera § 12 Projektowanych postanowień umowy.