699181-2025 - Wettbewerb
Polen – Planungsleistungen im Bauwesen – „Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych pozwoleń na budowę urządzeń hydrotechnicznych na terenie Nadleśnictwa Sobibór w ramach projektu MRN3”.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych pozwoleń na budowę urządzeń hydrotechnicznych na terenie Nadleśnictwa Sobibór w ramach projektu MRN3”.
BeschreibungZamówienie realizowane ze środków własnych i zewnętrznych w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 pn.: „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu - mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych - kontynuacja (MRN3)”. Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na wykonaniu dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń środowiskowych, wodnoprawnych i pozwoleń na budowę zadań: "Przebudowa zbiorników w rezerwacie Żółwiowe Błota", "Rozbudowa przepustów w leśnictwach Podlaski, Macoszyn, Wołczyny, Stulno i budowa progu piętrzącego w leśnictwie Wołczyny” na terenie Nadleśnictwa Sobibór.
Interne KennungSA.270.10.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensNa podstawie art. 138 ust. 4 Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust.1
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 90714000 Umweltaudit, 90711000 Umweltfolgenabschätzung in anderen Bereichen als dem Bausektor, 90712400 Planung einer Strategie für das Management oder den Schutz natürlicher Ressourcen
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń środowiskowych i pozwolenia na budowę zadania „Przebudowa zbiorników w rezerwacie Żółwiowe Błota.”
BeschreibungWykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń środowiskowych i pozwolenia na budowę zadania „Przebudowa zbiorników w rezerwacie Żółwiowe Błota. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnego z zapisami Podręcznika Wdrażania Projektu - Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej (Część I Zakres rzeczowy) stanowiącego Załącznik nr 2A do SWZ. Zakres prac określony został w załączniku 2 do SWZ. Dokumentacja projektowa dotyczy odbudowy będącej w złym stanie technicznym grobli czołowej wraz ze znajdującymi się w niej budowlami hydrotechnicznymi tj. drewnianym mnichem oraz wykonanie budowli awaryjnego przerzutu wód. Wykonanie robót w obrębie grobli czołowej jest konieczne ze względu na przesiąki i stopniowe obniżanie wód w czaszach. Ze względu na siedlisko żółwia błotnego zasadnym jest dobór technologii wykonania robót w taki sposób, aby zapewnić ochronę zasiedlających zbiornik gadów. Z tego też względu roboty ziemne w czaszy zbiornika i na skarpach należy zminimalizować. Planuje się również zabezpieczenie grobli przed bobrami. Działania mają na celu przywrócenie optymalnego poziomu wód w zbiornikach. Wykonanie przelewów awaryjnych umożliwi zasilenie bagien sąsiadujących ze zbiornikami w sytuacji nadmiaru wody. Poziom wód w zbiornikach zostanie dostosowany do planów ochronnych i potrzeb siedliskowych, szczegóły zawarte są w tabeli załącznik nr 1 do opisu przedmiotu zamówienia.
Interne KennungCzęść I
LosLOT-0002
TitelCzęść II – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń środowiskowych i pozwolenia na budowę zadania "Rozbudowa przepustów w leśnictwach Podlaski, Macoszyn, Wołczyny, Stulno i budowa progu piętrzącego w leśnictwie Wołczyny."
BeschreibungWykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń środowiskowych i pozwolenia na budowę zadania "Rozbudowa przepustów w leśnictwach Podlaski, Macoszyn, Wołczyny, Stulno i budowa progu piętrzącego w leśnictwie Wołczyny”. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnego z zapisami Podręcznika Wdrażania Projektu - Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej (Część I Zakres rzeczowy) stanowiącego Załącznik nr 2A do SWZ. Dokumentacja projektowa dotyczy prac rozbudowy istniejących przepustów, na takie, aby w pełni spełniał swoją funkcję tj. przepusty z progami piętrzącymi wodę, zabezpieczone przed możliwością tamowania przez bobry w leśnictwach: Podlaski, Macoszyn, Wołczyny i Stulno. Budowa progu piętrzącego w celu zmniejszenia odpływu wody z torfowiska przez rów odwadniający prowadzący do rzeki Bug w leśnictwie Wołczyny szczegóły zawarte są w tabeli załącznik nr 2 do opisu przedmiotu zamówienia.
Interne KennungCzęść II