See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Zakup sprzętu dla Miasta Skierniewice w ramach programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia publicznego jest zakup sprzętu dla Miasta Skierniewice w ramach programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026” 2. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawarte jest w Załączniku nr 1 do SWZ. 3. Zamawiający zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy Pzp dopuszcza składanie ofert częściowych z podziałem na 16 części (ofertę można składać w odniesieniu do jednej, kilku lub wszystkich części zamówienia). Zamawiający dla 15 części będzie stosować przepisy ustawy właściwe dla wartości tej części zamówienia – oznacza to, że do wyboru wykonawców dla części 15 Zamawiający zastosuje wewnętrzne regulacje przewidziane dla zamówień o wartościach nie przekraczających 130 tys. zł, a więc bez stosowania przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Postępowania (zapytania ofertowe) dla części 15 będą prowadzone na platformie zakupowej Zamawiającego. Zgodnie z Rozdziałem III pkt. 8 Zamawiający żąda przedmiotowych środków dowodowych dla następujących części zamówienia: III.8.1. Część I zamówienia: zakup mobilnej stacji uzdatniania wody o wydajności min. 20 m3/h. 1) wymagane załączenie do oferty certyfikatu PZH na oferowane urządzenia i na wszystkie elementy mające kontakt z wodą pitną, 2) urządzenie musi posiadać deklarację zgodności CE. Dokumentacja z badań musi być załączona do oferty. III.8.2. Część II zamówienia: 2 (dwie) mobilne stacje uzdatniania wody. 1) wymagane załączenie do oferty certyfikatu PZH na oferowane urządzenia i na wszystkie elementy mające kontakt z wodą pitną, 2) urządzenie musi posiadać deklarację zgodności CE. Urządzenie musi posiadać udokumentowane badania w certyfikowanym ośrodku badawczym, w którym badana jest jakość uzdatnianej wody oraz wykazana skuteczność dezynfekcji wody ze źródeł powierzchniowych a proces badania wraz z pobraniem wody do uzdatniania jest nadzorowany w sposób niezależny od producenta. Dokumentacja z badań musi być załączona do oferty. III.8.3. Część III zamówienia: 2 (dwie) paczkowarki do wody pitnej. 1) wymagane załączenie do oferty certyfikatu PZH na paczkowarki i na wszystkie elementy mające kontakt z wodą pitną, 2) urządzenie musi posiadać deklarację zgodności CE. Dokumentacja z badań musi być załączona do oferty. III.8.4. Część IV zamówienia: 2 (dwie) cysterny do przewozu wody pitnej na przyczepie dwuosiowej. 1) wymagane załączenie do oferty certyfikatu PZH na cysternę i na wszystkie elementy mające kontakt z wodą pitną, 2) urządzenie musi posiadać deklarację zgodności CE. Dokumentacja z badań musi być załączona do oferty.
Interne Kennung: RZP.271.32.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Postępowanie o wartości przekraczającej progi unijne prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, z zastosowaniem art. 138 ust. 2 pkt 2 – wyznaczono krótszy termin na składanie ofert, w związku z pilną potrzebą udzielenia zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest dostawa różnego rodzaju sprzętu i wyposażenia, którego zamówienie musi zostać zrealizowane w bardzo krótkim czasie – najpóźniej do dnia 15 grudnia br. – z uwagi na konieczność dokonania odbioru oraz rozliczenia się ze środków pochodzących z dofinansowania, do końca roku budżetowego 2025. W skali całego kraju równolegle wszczynane są podobne postępowania, co może powodować znaczny wzrost zapotrzebowania na podobny sprzęt, co wiąże się z realnym ryzykiem wyczerpania zasobów magazynowych. Utrzymanie standardowego, terminu składania ofert, niesie ze sobą duże ryzyko tego, iż Zamawiający będzie miał problem, aby zrealizować zamówienie w terminie wynikającym z dofinansowania. Należało również wziąć pod uwagę, ewentualną konieczność unieważnienia postępowania lub którejś z jego części (np. z uwagi na brak ofert). W takim przypadki skrócenie terminu umożliwi Zamawiającemu ponowne, szybsze wszczęcie kolejnego postępowania, aby nadal było możliwe skuteczne udzielenie zamówienia i zrealizowanie dostaw przed upływem terminu rozliczenia środków z dofinansowania. Z uwagi na to, iż przedmiotem zamówienia są dostawy, w ocenie Zamawiającego, skrócenie terminu składania ofert, nie spowoduje trudności w ich przygotowaniu przez wykonawców.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31120000 Generatoren
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: część 1: zakup mobilnej stacji uzdatniania wody o wydajności min. 20 m3/h
Beschreibung: 1 (jedna) mobilna stacja uzdatniania wody na przyczepie
Haupteinstufung (cpv): 42912330 Geräte zum Reinigen von Wasser
Los: LOT-0002
Titel: część 2: 2 (dwie) mobilne stacje uzdatniania wody
Beschreibung: zakup mobilnej stacji uzdatniania wody, o wydajności z wody powierzchniowej min. 500 l/godz. Ujęcie wodociągowe do 1000 l/godz
Los: LOT-0003
Titel: część 3: zakup paczkowarki do wody
Beschreibung: 2 (dwie) paczkowarki do wody pitnej
Haupteinstufung (cpv): 42921300 Maschinen zum Ver- oder Einpacken
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51500000 Installation von Maschinen und Geräten
Los: LOT-0004
Titel: część 4: zakup cystern do przewozu wody pitnej
Beschreibung: 2 (dwie) cysterny do przewozu wody pitnej na przyczepie dwuosiowej
Haupteinstufung (cpv): 34144212 Tanklöschfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34223340 Tankwagenanhänger
Los: LOT-0005
Titel: część 5: zakup mobilnego agregatu prądotwórczego dużej mocy
Beschreibung: - 3 (trzy) agregaty prądotwórcze na przyczepie dwuosiowej - 8 (osiem) agregatów prądotwórczych na przyczepie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31121100 Stromerzeugungsaggregate mit Selbstzündungsmotoren, 31122000 Stromerzeugungsanlagen
Los: LOT-0006
Titel: część 6: 1 (jeden) mobilny maszt oświetleniowy na przyczepie
Beschreibung: zakup mobilnego sprzętu oświetleniowego - hybrydowy maszt oświetleniowy.
Haupteinstufung (cpv): 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten
Los: LOT-0007
Titel: część 7: zakup kontenerowych obiektów mieszkalnych i magazynowych
Beschreibung: 3 (trzy) kontenery magazynowo - mieszkalne
Haupteinstufung (cpv): 44211100 Mobile, modulare Containergebäude
Los: LOT-0008
Titel: część 8: zakup pompy do wody zanieczyszczonej i do wody czystej, dużej wydajności
Beschreibung: 2 (dwie) przenośne motopompy do wody
Haupteinstufung (cpv): 34144213 Feuerlöschfahrzeuge
Los: LOT-0009
Titel: część 9: zakup przewoźnej motopompy do wody zanieczyszczonej, pompa bardzo dużej wydajności do 7500 l./min, na przyczepie
Beschreibung: 1 (jedna) motopompa przewoźna do wody zanieczyszczonej na przyczepie
Los: LOT-0010
Titel: część 10: zakup mobilnych agregatów prądotwórczych mocy min. 5 kVA
Beschreibung: 7 (siedem) przenośnych agregatów prądotwórczych
Los: LOT-0011
Titel: część 11: zakup zbiornika na paliwo z dystrybutorem
Beschreibung: 2 (dwa) dwupłaszczowe zbiorniki na olej napędowy
Haupteinstufung (cpv): 44610000 Tanks, Sammelbehälter, Container und Druckbehälter
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44611410 Öllagertanks
Los: LOT-0012
Titel: część 12: zakup sprzętu dla służb ratowniczych
Beschreibung: - 20 (dwadzieścia) latarek - 2 (dwa) plecaki ratownicze z wyposażeniem - 10 (dziesięć) przenośnych masztów oświetleniowych z akumulatorem
Haupteinstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31521320 Taschenlampen, 33141623 Verbandkästen, 31521330 Wiederaufladbare elektrische Handleuchten
Los: LOT-0013
Titel: część 13: zakup sprzętu kwatermistrzowskiego
Beschreibung: - 10 (dziesięć) namiotów 10 osobowych typu wojskowego/harcerskiego - komplet 300 (trzysta) łóżek polowych, kocy pościelowych oraz pokrowców na łóżko
Haupteinstufung (cpv): 39522530 Zelte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39522520 Feldbetten, 39511000 Decken und Reisedecken
Los: LOT-0014
Titel: część 14: zakup barier ochronnych/zaporowych
Beschreibung: - 300 (trzysta) barier ochronnych galwanizowanych - 100 (sto) barier ciężkich zaporowych przeciwtłumowych
Haupteinstufung (cpv): 34928300 Sicherheitsbarrieren
Los: LOT-0015
Titel: część 16: zakup sprzętu dla wyposażenia kwatermistrzowskiego służb ratowniczych
Beschreibung: - dostawę 1 (jednego) klimatyzatora przenośnego z funkcją grzania jako sprzętu kwatermistrzowskiego dla ratowników.
Haupteinstufung (cpv): 39717200 Klimageräte