2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przebudowa elewacji i dachu budynku Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie etap II realizacja.
Beschreibung: Opis ogólny przedmiotu zamówienia Przebudowa elewacji i dachu budynku Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie etap II realizacja.” Opis: Opis ogólny przedmiotu zamówienia Przedmiot zamówienia obejmuje zakres podstawowy i prawo opcji. Zakres podstawowy to: remont elewacji i dachu budynku Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie wraz z remontem schodów wejściowych, WLZ dla iluminacji i monitoringu oraz zaprojektowanie i wykonanie instalacji systemu wentylacji z funkcją chłodzenia i nawilżania w tym Muzeum. Zakres prawa opcji to: zaprojektowanie i wykonanie wymiany okien zewnętrznych w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Opis przedmiotu zamówienia wraz z warunkami realizacji określono w Załączniku nr 3 do IDW. (opis skrócony, Dokumentacja projektowa, STWIORB, Program funkcjonalno-użytkowy). Obiekt Muzeum jest objęty ochroną konserwatora zabytków. Dawny gmach Towarzystwa Kredytowego Ziemiańskiego, obecnie Państwowe Muzeum Etnograficzne podlega indywidualnej ochronie konserwatorskiej na mocy wpisu do rejestru zabytków pod numerem 259, decyzją z 1 lipca 1965 r. Dodatkowo jest częścią układu urbanistycznego ul. Kredytowej również wpisanego do rejestru zabytków pod numerem 269 decyzją z 1 lipca 1965 r. Rodzaj obiektu budowlanego - budynek użyteczności publicznej - należy przez to rozumieć budynek przeznaczony na potrzeby kultury. Kategoria IX – budynki kultury, nauki i oświaty, jak: teatry, opery, kina, muzea, galerie sztuki, biblioteki, archiwa, domy kultury, itp. Charakterystyczne parametry budynku: Kubatura budynku - ok. 65 000 m3, Powierzchnia zabudowy - ok. 3081 m2 Powierzchnia użytkowa - ok. 9422 m2 Ilość kondygnacji nadziemnych - 3 + poddasze Ilość kondygnacji podziemnych -1 Wysokość elewacji – 22,39 m Opis przedmiotu zamówienia wraz z warunkami realizacji określono w Załączniku nr 3 do IDW. (opis skrócony, Dokumentacja projektowa, STWIORB, Program funkcjonalno-użytkowy) Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, Zamawiający wymaga odbycia przez wykonawców wizji lokalnej. Odbycie wizji jest obowiązkowe, a jej nieodbycie powoduje skutek w postaci odrzucenia oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 Ustawy. Zamiar odbycia wizji lokalnej wykonawca zgłasza za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Warunkiem odbycia wizji lokalnej jest złożenie wraz z tym zamiarem Oświadczenia o zachowaniu poufności, o którym mowa w ust. 8 (wg Załącznika nr 14 do IDW ). Ze względów organizacyjnych wykonawcy powinni przekazać Zamawiającemu co najmniej dzień wcześniej przez terminem odbycia wizji lokalnej do godz. 15:00 przez platformazakupowa.pl listę osób, które będą brały udział w wizji, zawierającą: imię, nazwisko, oraz nazwę i adres wykonawcy. Pozostałe informacje zawarte w Rozdziale III ust 7 SWZ
Interne Kennung: DC/556/03/PN/05/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z udziału w postępowaniu na podstawie I 1. Art. 108.ust 1 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, b) handlu ludźmi, c) o którym mowa w art. 228 230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2022 r. poz. 1599 i 2185) lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 826), d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium RP 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, 3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne,; 4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, 6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej II 1. art. 109 ust. 1 pkt 2,3,4, 5, 8 oraz 10 ustawy Pzp,: 1) który naruszył obowiązki w dziedzinie ochrony środowiska. prawa socjalnego lub prawa pracy 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego , wspólnika w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta skazano za przestępstwo lub ukaranoza wykroczenie o którym mowa w pkt 1) 3) w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona 4) który w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, co podważa jego uczciwość, 5) który w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa wprowadził Zamawiającego w błąd przy przedstawianiu informacji, że nie podlega wykluczeniu, spełnia warunki udziału w postępowaniu, 6) który w wyniku lekkomyślności lub niedbalstwa przedstawił informacje wprowadzające w błąd, co mogło mieć istotny wpływ Dokumenty WYKAZ OŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ, W TYM PODMIOTOWYCH ŚRODKÓW DOWODOWYCH I. Na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia: 1.Wykonawca wraz z ofertą składa oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 i 2 ustawy Pzp, .1) JEDZ, wykonawcy, a także wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, podmiotów udostępniających zasoby, 2) oświadczenie wykonawcy, a także wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli dotyczy, że wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, Wraz z ofertą składa również: 1)wypełniony Formularz oferty (Załącznik nr 1 do IDW), 2) wypełniony Wykaz Cen (Załącznik nr 2 do IDW), 3) wykaz osób ocenianych w ramach kryterium oceny ofert, jeżeli wykonawca ubiega się o punkty w ramach kryterium oceny (Załącznik nr 11 do IDW), 4) wykaz zaoferowanych rozwiązań równoważnych, jeżeli wykonawca takie rozwiązania oferuje, wykaz zawiera co najmniej określenie rozwiązania zawartego w opisie przedmiotu zamówienia i odpowiadającego mu oferowanego rozwiązania równoważnego, 5) dokumenty potwierdzające wniesienie wadium, 6) uzasadnienie zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa, o którym mowa w ust. 11, jeżeli wykonawca zastrzegł w ofercie informacje jako tajemnicę przedsiębiorstwa 7) dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania wykonawcy, a także wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli dotyczy, 8) pełnomocnictwo dla ustanowionego pełnomocnika wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, dotyczy tylko wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, 9) zobowiązanie do udostępnienia zasobów lub inny podmiotowy środek dowodowy, jeżeli wykonawca korzysta z zasobów innych podmiotów, 10) oświadczenie podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, składane na podstawie art. 117 ust. 3 Ustawy, j 11) przedmiotowe środki dowodowe, jeżeli wykonawca oferuje rozwiązania równoważne.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0010
Titel: Przebudowa elewacji i dachu budynku Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie etap II realizacja
Beschreibung: Opis ogólny przedmiotu zamówienia Przebudowa elewacji i dachu budynku Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie etap II realizacja.” Opis: Opis ogólny przedmiotu zamówienia Przedmiot zamówienia obejmuje zakres podstawowy i prawo opcji. Zakres podstawowy to: remont elewacji i dachu budynku Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie wraz z remontem schodów wejściowych, WLZ dla iluminacji i monitoringu oraz zaprojektowanie i wykonanie instalacji systemu wentylacji z funkcją chłodzenia i nawilżania w tym Muzeum. Zakres prawa opcji to: zaprojektowanie i wykonanie wymiany okien zewnętrznych w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Opis przedmiotu zamówienia wraz z warunkami realizacji określono w Załączniku nr 3 do IDW. (opis skrócony, Dokumentacja projektowa, STWIORB, Program funkcjonalno-użytkowy). Obiekt Muzeum jest objęty ochroną konserwatora zabytków. Dawny gmach Towarzystwa Kredytowego Ziemiańskiego, obecnie Państwowe Muzeum Etnograficzne podlega indywidualnej ochronie konserwatorskiej na mocy wpisu do rejestru zabytków pod numerem 259, decyzją z 1 lipca 1965 r. Dodatkowo jest częścią układu urbanistycznego ul. Kredytowej również wpisanego do rejestru zabytków pod numerem 269 decyzją z 1 lipca 1965 r. Rodzaj obiektu budowlanego - budynek użyteczności publicznej - należy przez to rozumieć budynek przeznaczony na potrzeby kultury. Kategoria IX – budynki kultury, nauki i oświaty, jak: teatry, opery, kina, muzea, galerie sztuki, biblioteki, archiwa, domy kultury, itp. Charakterystyczne parametry budynku: Kubatura budynku - ok. 65 000 m3, Powierzchnia zabudowy - ok. 3081 m2 Powierzchnia użytkowa - ok. 9422 m2 Ilość kondygnacji nadziemnych - 3 + poddasze Ilość kondygnacji podziemnych -1 Wysokość elewacji – 22,39 m Opis przedmiotu zamówienia wraz z warunkami realizacji określono w Załączniku nr 3 do IDW. (opis skrócony, Dokumentacja projektowa, STWIORB, Program funkcjonalno-użytkowy
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zakres prawa opcji to: zaprojektowanie i wykonanie wymiany okien zewnętrznych w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie