2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa infrastruktury serwerowej na potrzeby Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń w postaci trzech serwerów oraz jednej szafy serwerowej typu RACK wraz z niezbędnym do instalacji okablowaniem i akcesoriami oraz określoną w Umowie dokumentacją oraz dostawą licencji na oprogramowanie wraz z gwarancją na okres 36 miesięcy. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia). Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte są w Projektowanych Postanowieniach Umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: ZP/10/X/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Stosownie do treści art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W rozpatrywanym przypadku, spełnienie wskazanych w przepisie przesłanek znajduje oparcie w możliwości realizacji postępowania o udzielenie zamówienia publicznego dopiero po pozyskaniu środków na jego uruchomienie, co nastąpiło na podstawie zawartej z Ministerstwem Zdrowia umowy na udzielenie w 2025 r. dotacji celowej, przyznającej środki na zakupy inwestycyjne, dotyczące przedmiotowego zamówienia (umowa nr DOI/LPR/85144/6220/8/2025/657/185 z dnia 29.09.2025 r.) Wskazana umowa, określająca w szczególności przedmiot postępowania, wartość udzielonej dotacji i zasady rozliczenia środków, określa również maksymalny termin, do którego Beneficjent zobowiązany jest przedstawić Ministrowi Zdrowia dokumentację potwierdzającą zakup tj. do 16 grudnia 2025 r. Mając na uwadze datę podpisania umowy dotacyjnej, należy wskazać, że na przygotowanie postępowania, jego przeprowadzenie, zawarcie umowy z wykonawcą, dostarczenie przedmiotu zamówienia i rozliczenie dostawy, Beneficjentowi ma zaledwie 2,5 miesiąca, z czego cały jeden miesiąc należałoby poświęcić na składanie ofert, zgodnie z art. 138 ust. 1 i 4 ustawy Pzp. Biorąc pod uwagę wskazaną niewielką ilość czasu i bezwzględny termin rozliczenia przedmiotu zamówienia do dnia 16 grudnia 2025 r., po przekroczeniu którego sfinansowanie zakupu nie będzie możliwe, zasadnym w ocenie Zamawiającego jest skorzystanie z możliwości skrócenia terminu składania ofert zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, w celu zabezpieczenia możliwości prawidłowego przeprowadzenia postępowania i odbioru przedmiotu zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 31213300 Kabelverteilschrank
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rozbudowa infrastruktury serwerowej na potrzeby Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme