700310-2025 - Wettbewerb
Tschechien – Allgemeine und berufliche Bildung – Sada didaktických materiálů pro MŠ a ZŠ
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSada didaktických materiálů pro MŠ a ZŠ
BeschreibungPředmětem veřejné zakázky je poskytnutí služby v podobě tvorby komplexního, metodicky soudržného a pedagogicky využitelného souboru didaktických sad (dále také DS) určených pro mateřské a základní školy v Ústeckém kraji. Témata sad reflektují aktuální výzvy spravedlivé transformace regionu a zároveň rozvíjejí dovednosti a postoje, které budou žáci potřebovat v proměnlivém světě – kompetence k učení, spolupráci, tvořivosti, řešení problémů a aktivnímu zapojení. Didaktické sady přispějí k: • rozvoji klíčových kompetencí a průřezových témat dle RVP, • posílení vztahu dětí a žáků k místu, kde žijí, a pochopení současných proměn regionu, • vytvoření silného pedagogického nástroje s důrazem na aktivní a tvořivé učení, využitelného napříč předměty a stupni škol, • zapojení komunitního a terénního rozměru výuky, včetně podpory spolupráce školy s místním prostředím, • propojení výuky s transformačními tématy Ústeckého kraje, jako jsou: nové formy energetiky a využívání zdrojů, obnova území po těžbě, rozvoj podnikavosti, digitální gramotnosti, environmentální odpovědnosti, inovací a revitalizace území. Veřejná zakázka je ve smyslu § 35 a § 101 zákona rozdělena na 6 samostatných částí. Účastník může podat nabídku do libovolného počtu částí, tzn. i do jedné části i všech částí veřejné zakázky. Zadavatel neomezuje počet částí, které lze zadat jednomu účastníkovi zadávacího řízení. Předmět specifikace a vymezení rozsahu jednotlivých částí veřejné zakázky je uveden v podkapitolách 3.1.1 - 3.1.6 zadávací dokumentace.
Interne Kennung006-2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
5. Los
LosLOT-0006
TitelDidaktické sady pro MŠ – Tematická oblast „Poznáváme a tvoříme náš domov v Ústeckém kraji“
BeschreibungZakázka obsahuje 2 didaktické sady, přičemž každá sada bude tvořena pro různé věkové skupiny: 1. Sada: 3-4 roky 2. Sada: 5-7 let Tato oblast vede děti k tomu, aby poznávaly Ústecký kraj jako prostředí, které je jim blízké, formuje je a které mohou samy spoluutvářet. Hravými činnostmi, objevováním, příběhy i výpravami rozvíjejí vztah k místům, lidem i přírodě. Podporuje se respekt k hodnotám a proměnám, které místo přináší, stejně jako schopnost vnímat, sdílet a ovlivňovat prostředí, v němž děti vyrůstají. Téma umožňuje rozvíjet tvořivost, zvídavost a citlivost k okolnímu světu i ke komunitě, jejíž jsou děti součástí. Oblast propojuje vzdělávací i výchovné složky a poskytuje rámec pro formování místní identity, základní orientace v prostředí a porozumění kulturním a přírodním souvislostem kraje. Jednotlivé moduly k dané tematické oblasti: • M1: Náš domov • M2: Příroda našeho kraje • M3: Lidé, tradice a zvyky • M4: Spolu měníme náš kraj Konkrétní specifikace předmětu této části veřejné zakázky včetně parametrů jednotlivých didaktických sad (výstupy, rozsahy, formáty, metodiky, aktivity) přílohu č. 5.6 zadávací dokumentace.
Interne KennungČást 6 VZ
Optionen
Beschreibung der OptionenPodmínky změny nabídkové ceny a obchodních podmínek Změna nabídkové ceny je možná v případě, že v průběhu realizace předmětu plnění veřejné zakázky dojde ke změnám sazeb DPH. V tomto případě bude celková nabídková cena upravena podle výše sazeb DPH platných v době vzniku zdanitelného plnění. Případné další změny nabídkové ceny jsou možné v souladu s ustanovením § 100 zákona. Zadavatel si v souladu s § 100 zákona vyhrazuje možnost změny závazku ze smlouvy v případě změny sazby daně z přidané hodnoty (DPH), která nastane po dni podání nabídky a která má přímý dopad na cenu plnění podle smlouvy. V takovém případě bude cena za plnění upravena tak, že se k původní ceně bez DPH připočte DPH ve výši odpovídající nové zákonné sazbě platné ke dni uskutečnění zdanitelného plnění. Tato změna nemění povahu veřejné zakázky, nevede ke zvýhodnění dodavatele ani k rozšíření předmětu plnění, a bude provedena formou písemného dodatku ke smlouvě. Zadavatel si dále podle § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje možnost změny závazku ze smlouvy spočívající v prodloužení termínu dokončení díla o maximálně 30 kalendářních dnů, pokud v průběhu realizace zakázky nastanou objektivní okolnosti, které mají vliv na řádné dokončení plnění a které nebyly způsobeny dodavatelem. Takovými objektivními okolnostmi mohou být zejména: • zpoždění v poskytnutí nezbytných podkladů, připomínek nebo součinnosti ze strany zadavatele či jiných zapojených subjektů projektu, • nutnost provést doplnění nebo úpravy výstupů na základě připomínek metodického výboru, řídicího orgánu OPST jakožto poskytovatele dotace, hodnotitele nebo jiných partnerů projektu, • nezbytnost koordinace s navazujícími aktivitami či výběrovými řízeními v rámci projektu, • nebo jiné okolnosti organizačního či technického charakteru, které nemohl dodavatel ovlivnit a které mají prokazatelný dopad na termín plnění.
LosLOT-0005
TitelDidaktické sady pro ZŠ – Tematická oblast „Moje budoucnost v kraji: Pracovní trh a transformace průmyslu“
BeschreibungZakázka obsahuje 4 didaktické sady, přičemž každá sada bude tvořena pro různé věkové skupiny: 1. Sada (DS1): pro 1.–2. ročník ZŠ 2. Sada (DS2): pro 3.–4. ročník ZŠ 3. Sada (DS3): pro 5.–6. ročník ZŠ 4. Sada (DS4): pro 7.–9. ročník ZŠ Téma pomáhá žákům porozumět tomu, jak se mění ekonomika a pracovní možnosti v Ústeckém kraji. Ukazuje, jak se nové technologie, environmentální přístupy a inovace promítají do změny profesí i životních cest. Důraz je kladen na podnikavost, dovednosti pro budoucnost a schopnost adaptace na proměnlivé pracovní prostředí. Žáci se seznamují s novými obory, učí se plánovat, tvořit a spolupracovat – a vnímat vzdělávání jako nástroj pro životní úspěch a aktivní roli v regionu. Jednotlivé moduly k dané tematické oblasti: • M1: Kdo pracuje kolem nás • M2: Profese budoucnosti: co budu dělat, až budu velký/velká • M3: Průmysl a práce v proměně • M4: Podnikavost v akci Konkrétní specifikace předmětu této části veřejné zakázky včetně parametrů jednotlivých didaktických sad (výstupy, rozsahy, formáty, metodiky, aktivity) tvoří přílohu č. 5.5 zadávací dokumentace.
Interne KennungČást 5 VZ
LosLOT-0004
TitelDidaktické sady pro ZŠ – Tematická oblast „Zvládáme změny: Nový svět ve škole a doma“
BeschreibungZakázka obsahuje 4 didaktické sady, přičemž každá sada bude tvořena pro různé věkové skupiny: 1. Sada (DS1): pro 1.–2. ročník ZŠ 2. Sada (DS2): pro 3.–4. ročník ZŠ 3. Sada (DS3): pro 5.–6. ročník ZŠ 4. Sada (DS4): pro 7.–9. ročník ZŠ Téma „Zvládáme změny: Nový svět ve škole a doma“ rozvíjí schopnost žáků přizpůsobit se rychle se měnícím podmínkám světa, v němž hrají klíčovou roli technologie, data a schopnost přemýšlet v souvislostech. Učí je vnímat digitální a technické nástroje jako prostředky k řešení praktických situací a rozvíjí jejich dovednosti využitelné v každodenním životě i v budoucí profesní orientaci. Důraz je kladen na propojení školních poznatků (zejména v matematice, fyzice a ICT) s běžným životem, na podporu pozitivního vztahu k učení a na kritické vnímání digitálního světa. Téma posiluje sebevědomí žáků, že mají schopnosti aktivně a bezpečně působit ve společnosti plné technologických změn. Jednotlivé moduly k dané tematické oblasti: • M1: Technologie kolem nás • M2: Matematika a fyzika v životě • M3: Robotika a programování hravě • M4: Bezpečně a chytře v digitálním světě Konkrétní specifikace předmětu této části veřejné zakázky včetně parametrů jednotlivých didaktických sad (výstupy, rozsahy, formáty, metodiky, aktivity) přílohu č. 5.4 zadávací dokumentace.
Interne KennungČást 4 VZ
LosLOT-0003
TitelDidaktické sady pro ZŠ – Tematická oblast „Energie, empatie a ekologie: Život v rovnováze“
BeschreibungZakázka obsahuje 4 didaktické sady, přičemž každá sada bude tvořena pro různé věkové skupiny: 1. Sada (DS1): pro 1.–2. ročník ZŠ 2. Sada (DS2): pro 3.–4. ročník ZŠ 3. Sada (DS3): pro 5.–6. ročník ZŠ 4. Sada (DS4): pro 7.–9. ročník ZŠ Téma „Život v rovnováze“ přibližuje žákům propojení mezi přírodou, člověkem a využíváním přírodních zdrojů. Ukazuje, jak proměna hodnot, vědomá volba životního stylu a odpovědné zacházení s energií a odpady ovlivňují budoucnost kraje i celé planety. Žáci se učí rozpoznávat ekologické souvislosti běžných činností, porozumět principům udržitelnosti a reflektovat vlastní vztah k přírodě. Téma přináší srozumitelným a praktickým způsobem témata jako klimatická změna, oběhové hospodářství, nová energetika, revitalizace krajiny nebo biodiverzita – vše zasazené do reálného prostředí ÚK. Jednotlivé moduly k dané tematické oblasti • M1: Příroda kolem nás – jak jí můžeme pomáhat • M2: Jak využíváme a šetříme zdroje • M3: Co se děje s klimatem a proč na tom záleží • M4: Nová energie a nový přístup k planetě Konkrétní specifikace předmětu této části veřejné zakázky včetně parametrů jednotlivých didaktických sad (výstupy, rozsahy, formáty, metodiky, aktivity) tvoří přílohu č. 5.3 zadávací dokumentace.
Interne KennungČást VZ 3
LosLOT-0001
TitelDidaktické sady pro ZŠ – Tematická oblast „Můj domov: Ústecký kraj, jeho budoucnost a proměna“
BeschreibungZakázka obsahuje 4 didaktické sady, přičemž každá sada bude tvořena pro různé věkové skupiny: 1. Sada (DS1): pro 1.–2. ročník ZŠ 2. Sada (DS2): pro 3.–4. ročník ZŠ 3. Sada (DS3): pro 5.–6. ročník ZŠ 4. Sada (DS4): pro 7.–9. ročník ZŠ Oblast rozvíjí vztah dětí k místu, kde žijí, učí je číst krajinu a rozumět souvislostem mezi přírodou, průmyslem a komunitou. Navazuje na transformační priority kraje a dává prostor „transformaci hrou“ – od porozumění k drobnému akčnímu kroku. Jednotlivé moduly k dané tematické oblasti: • M1: Můj kraj na mapě • M2: Jak se kraj měnil • M3: Příběhy lidí a míst • M4: Já a můj kraj v budoucnosti Konkrétní specifikace předmětu této části veřejné zakázky včetně parametrů jednotlivých didaktických sad (výstupy, rozsahy, formáty, metodiky, aktivity) tvoří přílohu č. 5.1 zadávací dokumentace.
Interne KennungČást VZ 1
Beschreibung der Optionen3.9 Podmínky změny nabídkové ceny a obchodních podmínek Změna nabídkové ceny je možná v případě, že v průběhu realizace předmětu plnění veřejné zakázky dojde ke změnám sazeb DPH. V tomto případě bude celková nabídková cena upravena podle výše sazeb DPH platných v době vzniku zdanitelného plnění. Případné další změny nabídkové ceny jsou možné v souladu s ustanovením § 100 zákona. Zadavatel si v souladu s § 100 zákona vyhrazuje možnost změny závazku ze smlouvy v případě změny sazby daně z přidané hodnoty (DPH), která nastane po dni podání nabídky a která má přímý dopad na cenu plnění podle smlouvy. V takovém případě bude cena za plnění upravena tak, že se k původní ceně bez DPH připočte DPH ve výši odpovídající nové zákonné sazbě platné ke dni uskutečnění zdanitelného plnění. Tato změna nemění povahu veřejné zakázky, nevede ke zvýhodnění dodavatele ani k rozšíření předmětu plnění, a bude provedena formou písemného dodatku ke smlouvě. Zadavatel si dále podle § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje možnost změny závazku ze smlouvy spočívající v prodloužení termínu dokončení díla o maximálně 30 kalendářních dnů, pokud v průběhu realizace zakázky nastanou objektivní okolnosti, které mají vliv na řádné dokončení plnění a které nebyly způsobeny dodavatelem. Takovými objektivními okolnostmi mohou být zejména: • zpoždění v poskytnutí nezbytných podkladů, připomínek nebo součinnosti ze strany zadavatele či jiných zapojených subjektů projektu, • nutnost provést doplnění nebo úpravy výstupů na základě připomínek metodického výboru, řídicího orgánu OPST jakožto poskytovatele dotace, hodnotitele nebo jiných partnerů projektu, • nezbytnost koordinace s navazujícími aktivitami či výběrovými řízeními v rámci projektu, • nebo jiné okolnosti organizačního či technického charakteru, které nemohl dodavatel ovlivnit a které mají prokazatelný dopad na termín plnění.
LosLOT-0002
TitelDidaktické sady pro ZŠ – Tematická oblast „Lidé, technologie a společný rozvoj kraje“
BeschreibungZakázka obsahuje 4 didaktické sady, přičemž každá sada bude tvořena pro různé věkové skupiny: 1. Sada (DS1): pro 1.–2. ročník ZŠ 2. Sada (DS2): pro 3.–4. ročník ZŠ 3. Sada (DS3): pro 5.–6. ročník ZŠ 4. Sada (DS4): pro 7.–9. ročník ZŠ Vzdělávací obsah vede žáky k pochopení, že kvalita života v regionu je výsledkem společné snahy obyvatel, institucí a technických řešení. Téma propojuje současné výzvy s konkrétními možnostmi, jak se lidé – i děti – mohou zapojit do pozitivních změn v místě, kde žijí. Součástí je poznávání smart řešení, veřejného prostoru, místních iniciativ, demokratické kultury, práce s rozdílností a podpory soudržnosti. Zvláštní důraz je kladen na participaci žáků, týmovou spolupráci, odpovědnost a budování důvěry ve vlastní schopnost ovlivňovat budoucnost regionu. Téma podporuje kritické myšlení, propojení výuky s realitou a vztah k domovu prostřednictvím konkrétních příkladů z místního prostředí (např. revitalizace brownfieldů, kulturní projekty, školní fórum, komunitní plánování apod.). Jednotlivé moduly k dané tematické oblasti: • M1: Co dělá náš domov hezčím • M2: Společně měníme svět kolem sebe • M3: Technologie a chytré nápady pro lepší kraj • M4: Měním své okolí – od nápadu k činu Konkrétní specifikace předmětu této části veřejné zakázky včetně parametrů jednotlivých didaktických sad (výstupy, rozsahy, formáty, metodiky, aktivity) tvoří přílohu č. 5.2 zadávací dokumentace.
Interne KennungČást VZ 2