See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa spawarki laserowej oraz symulatora spawalniczego do PANS w Chełmie
Beschreibung: Przedmiot zamówienia podzielony na jest 2 części: Część nr 1 – Spawarka laserowa wraz z wyposażeniem ochronnym BHP – 1 zestaw. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej spawarki laserowej wraz z wymaganym wyposażeniem ochronnym BHP, przeznaczonej do celów dydaktycznych, umożliwiającej studentom i studentkom kierunku Mechanika i budowa maszyn naukę oraz doskonalenie umiejętności w zakresie ręcznego spawania laserowego w warunkach kontrolowanych. Dostarczony sprzęt musi być zgodny z obowiązującymi normami Unii Europejskiej oraz posiadać wymagane oznaczenia CE. Wszystkie wskazane nazwy własne, standardy i normy należy rozumieć jako przykładowe – dopuszcza się rozwiązania równoważne, spełniające wymagania funkcjonalne i jakościowe, określone przez Zamawiającego. Zakup jest niezbędny w celu: 1) zwiększenia jakości kształcenia poprzez aktualizację programu nauczania o najnowsze technologie i metody spawalnicze, 2) zapoznania studentów i studentek z technikami spawania, aktualnie stosowanymi w przemyśle, 3) zwiększenia dostępności kształcenia praktycznego dla osób z niepełnosprawnościami, przygotowania studentów i studentek do pracy w warunkach przemysłu 4.0 – z wykorzystaniem automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych. Część nr 2 – Symulator spawalniczy z ramieniem robotycznym – 1 szt. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego symulatora spawalniczego w technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR) dla spawania ręcznego i zrobotyzowanego, przeznaczonego do celów dydaktycznych na kierunku Mechanika i budowa maszyn. Urządzenie musi odwzorowywać realistyczny proces spawania, umożliwiając wykonywanie wirtualnych połączeń spawalniczych w sposób zbliżony do pracy z tradycyjnym sprzętem. Oprogramowanie powinno umożliwiać analizę wykonanych spoin oraz ich omówienie z instruktorem. Zamówienie obejmuje również: zintegrowane ramię robotyczne do nauki zrobotyzowanego spawania oraz kompletne wyposażenie stanowiska dydaktycznego. Dostarczony sprzęt musi być zgodny z obowiązującymi normami UE oraz posiadać wymagane oznakowanie CE. Wszystkie wskazane nazwy własne, standardy i normy należy traktować jako przykładowe – dopuszcza się rozwiązania równoważne, spełniające wymagania funkcjonalne, jakościowe i bezpieczeństwa. Zakup jest niezbędny w celu: 1) Zwiększenia jakości kształcenia poprzez symulację realistycznych warunków spawania. 2) Redukcji kosztów materiałów eksploatacyjnych (gazów, elektrod, drutów spawalniczych, blach). 3) Umożliwienia wielokrotnego ćwiczenia spoin, bez zużycia materiałów i generowania odpadów. 4) Zwiększenia dostępności kształcenia praktycznego dla osób z niepełnosprawnościami. Przygotowania studentów i studentek do pracy w środowisku przemysłu 4.0, z wykorzystaniem automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42662000 Schweißvorrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34152000 Übungssimulatoren
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Spawarka laserowa wraz z wyposażeniem ochronnym BHP – 1 zestaw
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej spawarki laserowej wraz z wymaganym wyposażeniem ochronnym BHP, przeznaczonej do celów dydaktycznych, umożliwiającej studentom i studentkom kierunku Mechanika i budowa maszyn naukę oraz doskonalenie umiejętności w zakresie ręcznego spawania laserowego w warunkach kontrolowanych. Dostarczony sprzęt musi być zgodny z obowiązującymi normami Unii Europejskiej oraz posiadać wymagane oznaczenia CE. Wszystkie wskazane nazwy własne, standardy i normy należy rozumieć jako przykładowe – dopuszcza się rozwiązania równoważne, spełniające wymagania funkcjonalne i jakościowe, określone przez Zamawiającego. Zakup jest niezbędny w celu: 1) zwiększenia jakości kształcenia poprzez aktualizację programu nauczania o najnowsze technologie i metody spawalnicze, 2) zapoznania studentów i studentek z technikami spawania, aktualnie stosowanymi w przemyśle, 3) zwiększenia dostępności kształcenia praktycznego dla osób z niepełnosprawnościami, przygotowania studentów i studentek do pracy w warunkach przemysłu 4.0 – z wykorzystaniem automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych.
Interne Kennung: Część nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Symulator spawalniczy z ramieniem robotycznym – 1 szt.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego symulatora spawalniczego w technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR) dla spawania ręcznego i zrobotyzowanego, przeznaczonego do celów dydaktycznych na kierunku Mechanika i budowa maszyn. Urządzenie musi odwzorowywać realistyczny proces spawania, umożliwiając wykonywanie wirtualnych połączeń spawalniczych w sposób zbliżony do pracy z tradycyjnym sprzętem. Oprogramowanie powinno umożliwiać analizę wykonanych spoin oraz ich omówienie z instruktorem. Zamówienie obejmuje również: zintegrowane ramię robotyczne do nauki zrobotyzowanego spawania oraz kompletne wyposażenie stanowiska dydaktycznego. Dostarczony sprzęt musi być zgodny z obowiązującymi normami UE oraz posiadać wymagane oznakowanie CE. Wszystkie wskazane nazwy własne, standardy i normy należy traktować jako przykładowe – dopuszcza się rozwiązania równoważne, spełniające wymagania funkcjonalne, jakościowe i bezpieczeństwa. Zakup jest niezbędny w celu: 1) Zwiększenia jakości kształcenia poprzez symulację realistycznych warunków spawania. 2) Redukcji kosztów materiałów eksploatacyjnych (gazów, elektrod, drutów spawalniczych, blach). 3) Umożliwienia wielokrotnego ćwiczenia spoin, bez zużycia materiałów i generowania odpadów. 4) Zwiększenia dostępności kształcenia praktycznego dla osób z niepełnosprawnościami. Przygotowania studentów i studentek do pracy w środowisku przemysłu 4.0, z wykorzystaniem automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych.
Interne Kennung: Część nr 2