700352-2023 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität – Kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji dla Gminy Lwówek w okresie od 01.01.2024 r. do 31.12.2024 r., oraz w okresie od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji dla Gminy Lwówek w okresie od 01.01.2024 r. do 31.12.2024 r., oraz w okresie od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r.
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej do obiektów wymienionych w Załączniku nr 1 do SWZ – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia. Zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2024 r. do 31.12.2024 r., oraz w okresie od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r. wynosi: 2 024 046,00 kWh (zamówienie planowane) 4.2. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2022 r. poz. 1385 z późn. zm.) dalej ustawą Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy - Załącznik nr 2 do SWZ. 4.3. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy Prawo energetyczne, ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o rynku mocy oraz zgodnie z przepisami wykonawczymi do tych ustaw, w szczególności ze standardami jakości obsługi odbiorców określonymi w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz. U. poz. 2505 z późn. zm.) oraz rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2023 r., poz. 819). Powyższe przepisy dotyczą sposobu kalkulacji, rozliczeń oraz parametrów jakościowych dostarczanej energii elektrycznej. 4.4. Sprzedawcą rezerwowym jest: ENEA S.A. 4.5. Wymagania (obowiązki) stawiane Wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. Zamawiający udzieli wyłonionemu w postępowaniu Wykonawcy pełnomocnictwa do: 4.5.1. Powiadomienia właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego o zawarciu umowy kompleksowej energii elektrycznej oraz o planowanym terminie rozpoczęcia sprzedaży energii elektrycznej, 4.5.2. Złożenia oświadczenia o wypowiedzeniu dotychczas obowiązującej umowy kompleksowej dla punktów poboru energii elektrycznej zawartych w załączniku nr 1 do umowy oraz nowych punktów poboru, 4.5.3. Reprezentowania Zamawiającego w kontaktach z dotychczasowym Sprzedawcą energii elektrycznej lub Operatorem Systemu Dystrybucji w sprawach związanych z procesem zmiany Sprzedawcy dotyczy punktów poboru zamieszczonych w załączniku nr 1 do umowy (Załącznik nr 1 do SWZ), 4.5.4. Reprezentowania Zamawiającego w kontaktach z Operatorem Systemu Dystrybucji w sprawach związanych z procesem zgłoszeniem Sprzedawcy dla nowych punktów poboru energii elektrycznej, na które Zamawiający otrzymał od OSD numer umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej. 4.6. W Załączniku nr 1 SWZ informacyjnie wskazano aktualne parametry (grupa taryfowa/moce umowne), które mogą podlegać zmianie w trakcie trwania umowy energii elektrycznej. 4.7. W toku realizacji zamówienia zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia łącznej ilości zakupionej energii elektrycznej i/lub wartości dystrybucji zakupionej energii elektrycznej w zakresie: dla zwiększenia do 20%, dla zmniejszenia do 30% względem ilości (wartości) zamówienia określonego w załączniku nr 1 do SWZ (zamówienie planowane). Zaistnienie okoliczności, o której mowa powyżej, spowoduje odpowiednio zmniejszenie lub zwiększenie wynagrodzenia należnego wykonawcy z tytułu niniejszej umowy. Zmiana ilości energii elektrycznej następuje automatycznie i nie wymaga oświadczenia strony. W ramach niniejszego prawa zamawiający może dodawać i odejmować PPE oraz dokonać zmian parametrów dystrybucji energii, w takim przypadku zamawiający złoży wykonawcy pisemne oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z powyższego prawa w określonym przez niego zakresie. W przypadku nieskorzystania przez zamawiającego z prawa do zmniejszenia lub zwiększenia łącznej ilości zakupionej energii elektrycznej i/lub wartości dystrybucji zakupionej energii elektrycznej w zakresie dla zwiększenia do 20%, dla zmniejszenia do 30% względem ilości zamówienia planowanego wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 4.8. Zamawiający ma prawo, w okresie obowiązywania Umowy do zmiany grup taryfowych, mocy umownej dla poszczególnych PPE określonych w załączniku nr 1 do Umowy (załącznik nr 1 do SWZ) po uprzednim uzgodnieniu warunków technicznych dokonania tych zmian z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, zwanym dalej OSD. Zmiany w Umowie następować będą na pisemne zgłoszenie Zamawiającego do Wykonawcy począwszy od dokonania zmiany przez OSD. Powyższe zmiany będą przeprowadzone na zasadach określonych w taryfie operatora systemu dystrybucyjnego odpowiedniego dla Zamawiającego i będą dotyczyły, w szczególności zapewnienia danemu obiektowi poprawnego funkcjonowania (zgodne z jego przeznaczeniem) i/lub obniżenie kosztów na usłudze dystrybucji. 4.9. Nazwy i kody dot. przedmiotu zamówienia określone we Wspólnym Słowniku Zamówień Publicznych (CPV): główny przedmiot; 09.00.00.00-3 - produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii przedmioty uzupełniające; 65.31.00.00-9 – przesył energii elektrycznej 4.10. Zamawiający przekaże Wykonawcy wyłonionemu w niniejszym postępowaniu niezbędne dane i dokumenty do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy, niezwłocznie po podpisaniu umowy. 4.11. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
Interne Kennung: RG.271.06.00.2023.ZJ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z poźn. zm.) zwana dalej Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65310000 Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 2 024 046 Kilowattstunden