700402-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Systemberatung und technische Beratung – Begrænset udbud af IT-konsulentydelser
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBegrænset udbud af IT-konsulentydelser
BeschreibungKøbenhavns Professionshøjskole ønsker med dette udbud at indgå rammeaftaler med tre leverandører, der skal levere rådgivning og konsulentbistand inden for it-sikkerhed, Microsoft-teknologier, cloud governance og enterprise-arkitektur. De konkrete opgaver vil blive tildelt ved gennemførelse af miniudbud blandt leverandørerne på rammeaftalen.
Interne Kennung7
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensBegrænset udbud med indgåelse af tre rammeaftaler
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72220000 Systemberatung und technische Beratung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72200000 Softwareprogrammierung und -beratung, 72227000 Beratung im Bereich Software-Integration, 72266000 Software-Beratung
5. Los
LosLOT-0000