700441-2025 - Wettbewerb
Polen – Versicherungen – Kompleksowe ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Gminy Nysa, jej jednostek organizacyjnych i instytucji kultury
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKompleksowe ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Gminy Nysa, jej jednostek organizacyjnych i instytucji kultury
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest kompleksowe ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Gminy Nysa, jej jednostek organizacyjnych i instytucji kultury. Podział zamówienia na dwie części: CZĘŚĆ I zamówienia – ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej CZĘŚĆ II zamówienia – ubezpieczenia komunikacyjne
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelCZĘŚĆ I zamówienia – ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej
BeschreibungCZĘŚĆ I zamówienia – ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej: A. ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk; B. ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk; C. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.
Interne KennungBZP.271.43.2025 - część I zamówienia
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, zastrzega sobie prawo do jednostronnego (w ramach opcji) rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w ramach poszczególnych części. W przypadku skorzystania z Opcji ochrona ubezpieczeniowa (program ubezpieczenia) będzie realizowana na warunkach w wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem zaakceptowanych fakultatywnych warunków ubezpieczenia oraz zawartej umowy ubezpieczenia generalnego. 2. Rodzaj i maksymalna wartość opcji. Przedmiotem opcji może być: 2.1. OPCJA A 2.1.1. W CZĘŚCI I zamówienia: Przedmiotem Opcji A może być zwiększenie sum ubezpieczenia mienia dotychczas ubezpieczonego lub ubezpieczenie nowego mienia w związku z nabyciem środków trwałych, modernizacją/ ulepszeniem środków trwałych, oddaniem do użytku nowych inwestycji, umowami cywilnoprawnymi nakładającymi na Zamawiającego obowiązek ubezpieczenia w zakresie: A. ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk maksymalnie do wysokości 5% wartości zamówienia podstawowego - ubezpieczenie ponad limit określony w klauzuli automatycznego pokrycia; B. ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk maksymalnie do wysokości 5% wartości zamówienia podstawowego - ubezpieczenie ponad limit określony w klauzuli automatycznego pokrycia. Po przekroczeniu limitu wysokość dla Opcji A zastosowanie będą miały zapisy umowy generalnej ubezpieczenia w szczególności przewidywane zmiany umowy. 2.2. OPCJA B rozszerzenie zamówienia polegające na przedłużeniu umowy o kolejne 12 miesięcy na warunkach określonych w SWZ oraz w składkach określonych przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym (dla CZĘŚCI I – załącznik nr 1A do SWZ, 2.3. Ceny/stawki świadczenia usług w ramach opcji A i B nie ulegną zmianie w stosunku do określonych w Ofercie dla zamówienia podstawowego (formularz oferty – CZĘŚĆ I – załącznik 1A do SWZ). 3. Okoliczności skorzystania z opcji: 3.1. Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach Opcji A będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy w związku z nabyciem środków trwałych, modernizacją/ ulepszeniem środków trwałych, oddaniem do użytku nowych inwestycji, umowami cywilnoprawnymi nakładającymi na Zamawiającego obowiązek ubezpieczenia. 3.2. Opcja A będzie realizowana w oparciu o składki/stawki za poszczególne ryzyka ubezpieczeniowe, tj. rozumiane jako składki/stawki za 12-miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej, rozliczane w systemie pro rata temporis. 3.3. Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach Opcji B będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy i będą realizowane po weryfikacji jakości funkcjonowania zamówienia podstawowego, a także po rynkowym rozeznaniu sytuacji na rynku ubezpieczeń. 3.4. Opcja B będzie realizowana w oparciu o składki/stawki określone w formularzu ofertowym. Składki/stawki muszą być tożsame z zamówieniem podstawowym za 12-miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej. 3.5. Zamawiający może złożyć jednostronne oświadczenie woli o wykonaniu Opcji, natomiast Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi objęte Opcją. 3.6. Zamawiający gwarantuje jedynie wykonanie zamówienia podstawowego. 3.7. Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego roszczenie o realizację zamówienia opcjonalnego: 3.7.1. niezłożenie zlecenia przez Zamawiającego oznacza rezygnację z Opcji. Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia. 3.7.2. Wykonawca składając ofertę, wyraża zgodę na zawarcie Opcji w umowie. Wykonawca nie będzie wnosił oraz zrzeka się jakichkolwiek roszczeń z tytułu braku skorzystania przez Zamawiającego z Opcji.
LosLOT-0002
TitelCZĘŚĆ II zamówienia – ubezpieczenia komunikacyjne
BeschreibungCZĘŚĆ II zamówienia – ubezpieczenia komunikacyjne A. obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych; B. ubezpieczenie autocasco; C. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów; D. ubezpieczenie assistance.
Interne KennungBZP.271.43.2025 - część II zamówienia
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, zastrzega sobie prawo do jednostronnego (w ramach opcji) rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w ramach poszczególnych części. W przypadku skorzystania z Opcji ochrona ubezpieczeniowa (program ubezpieczenia) będzie realizowana na warunkach w wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem zaakceptowanych fakultatywnych warunków ubezpieczenia oraz zawartej umowy ubezpieczenia generalnego. 2. Rodzaj i maksymalna wartość opcji. Przedmiotem opcji może być: 2.1. OPCJA A 2.1.2. W CZĘŚCI II zamówienia: Przedmiotem Opcji A może być zwiększenie sum ubezpieczenia pojazdów dotychczas ubezpieczonych lub ubezpieczenia nowych pojazdów nabytych po dacie zawarcia tej Umowy lub rozszerzenia ochrony dla poszczególnych pojazdów o ryzyka objęte przedmiotem zamówienia opisane w zakresie: A. ubezpieczenie obowiązkowej odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych; B. ubezpieczenia autocasco; C. ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków kierowców i pasażerów; D. ubezpieczenia assistance maksymalnie do wysokości 5% zamówienia podstawowego. Po przekroczeniu limitu wysokość dla Opcji A zastosowanie będą miały zapisy umowy generalnej ubezpieczenia w szczególności przewidywane zmiany umowy. 2.2. OPCJA B rozszerzenie zamówienia polegające na przedłużeniu umowy o kolejne 12 miesięcy na warunkach określonych w SWZ oraz w składkach określonych przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym (dla CZĘŚCI II – załącznik nr 1B). 2.3. Ceny/stawki świadczenia usług w ramach opcji A i B nie ulegną zmianie w stosunku do określonych w Ofercie dla zamówienia podstawowego (formularz oferty – CZĘŚĆ II – załącznik 1B do SWZ). 3. Okoliczności skorzystania z opcji: 3.1. Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach Opcji A będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy w związku z nabyciem środków trwałych, modernizacją/ ulepszeniem środków trwałych, oddaniem do użytku nowych inwestycji, umowami cywilnoprawnymi nakładającymi na Zamawiającego obowiązek ubezpieczenia. 3.2. Opcja A będzie realizowana w oparciu o składki/stawki za poszczególne ryzyka ubezpieczeniowe, tj. rozumiane jako składki/stawki za 12-miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej, rozliczane w systemie pro rata temporis. 3.3. Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach Opcji B będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy i będą realizowane po weryfikacji jakości funkcjonowania zamówienia podstawowego, a także po rynkowym rozeznaniu sytuacji na rynku ubezpieczeń. 3.4. Opcja B będzie realizowana w oparciu o składki/stawki określone w formularzu ofertowym. Składki/stawki muszą być tożsame z zamówieniem podstawowym za 12-miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej. 3.5. Zamawiający może złożyć jednostronne oświadczenie woli o wykonaniu Opcji, natomiast Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi objęte Opcją. 3.6. Zamawiający gwarantuje jedynie wykonanie zamówienia podstawowego. 3.7. Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego roszczenie o realizację zamówienia opcjonalnego: 3.7.1. niezłożenie zlecenia przez Zamawiającego oznacza rezygnację z Opcji. Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia. 3.7.2. Wykonawca składając ofertę, wyraża zgodę na zawarcie Opcji w umowie. Wykonawca nie będzie wnosił oraz zrzeka się jakichkolwiek roszczeń z tytułu braku skorzystania przez Zamawiającego z Opcji.