2. Verfahren
Verfahren
Titel: Genudbud af udførelse af vintertjeneste i Nordfyns Kommune
Beschreibung: Nordfyns Kommune udbyder opgaven med at foretage vintertjeneste i Kommunen. Vintertjenesten er opdelt i følgende ruter: A ruter (lastbil) – (her foretages glatførebekæmpelse og kombikørsel) B-ruter (traktor med salt – Der skal foretages glatførebekæmpelse.) 8 Stiruter, heraf 1 håndredskabs rute 6 Institutionsruter (traktor) her skal foretages glatførebekæmpelse, kombikørsel og snerydning Snerydning rute 1-25 (udføres med traktor). Snerydning på 7 farvede ruter (udføres med lastbil) Der tildeles 2 delaftaler for A ruter (lastbil) Der tildeles 2 delaftaler for B-ruter (traktor) Der tildeles 7 delaftaler for stiruter (traktor), samt en håndredskabs rute (ladvogn) Der tildeles 6 delaftaler for institutionsruter Der tildeles 25 delaftaler for Snerydning (rute 1-12 (lille udkald *) og 13-25 (stort udkald **)) Der tildeles 7 delaftaler på farvede ruter *Lille udkald: Et lille udkald betyder, at hele ruten på GIS-kortet skal gennemkøres i et udkald. ** Stort udkald: Et stort udkald betyder, at der er for meget sne til at ”lille udkald” kan nå rundt. Så deles alle ruter i ”lille udkald” op i 2 delruter. Eksempel: lille 1 deles i stort udkald sne 1+2, lille 2 deles stor udkald 3+4. Ruterne fremgår af 1.18 Vintertjeneste – Bilag 1 Hver tilbudsgiver kan maksimalt få tildelt 5 ruter.
Vorherige Bekanntmachung: 456457-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0001