2. Verfahren
Verfahren
Titel: Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Miłki poprzez zakup ciężkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla OSP w Miłkach
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia wg CPV:34144200-0 Pojazdy służb ratowniczych, 2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4X4 dla OSP w Miłkach zgodnego z załącznikiem nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. 3. Przedmiot zamówienia winien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji warunków zamówienia. b) być nowy i zgodny z obowiązującymi normami. c) posiadać komplet dokumentacji techniczno-eksploatacyjnej. 4. Zakup współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu 02 Środowisko, Działania 02.07 Adaptacja do zmian klimatu (Schemat A – Typ 3) programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027. 5. Oferowany przez wykonawcę przedmiot zamówienia ma odpowiadać wymogom określonym w SWZ, w szczególności w szczegółowym opisie technicznym ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który stanowi załącznik Nr 1 do SWZ. Wszystkie wskazane w dokumentacji SWZ (w tym jej załącznikach) znaki towarowe, patenty lub pochodzenie należy rozumieć, jako przykładowe i wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. Przez produkt równoważny dla wyspecyfikowanego przedmiotu zamówienia rozumie się produkt o parametrach i funkcjonalnościach odpowiadającym co najmniej minimalnym parametrom i funkcjonalnościom wyszczególnionym i określonym w szczegółowym zakresie, w opisie przedmiotu zamówienia. 6. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W tym celu wykonawca jest zobowiązany załączyć do oferty stosowne dokumenty, zawierające opis / parametry / funkcjonalność zastosowanych rozwiązań równoważnych. Ww. dokumenty powinny pozwolić Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić zgodność oferowanych w ofercie rozwiązań równoważnych z wymaganiami określonymi w SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawą Pzp”. 2. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej oraz udostępnione na stronie internetowej prowadzonego postępowania. 3. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być składane wraz z tłumaczeniem na język polski. 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 5. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 6. Rozliczenie pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą będą prowadzone w PLN. Zamawiający nie przewiduje rozliczania w walutach obcych. 7. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych – dostawa 1 samochodu ciężkiego pojazdu samochodu ratowniczo – gaśniczego nie może zostać ze względów technicznych podzielona na części. 9. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia wizji lokalnej lub sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp. 10. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 11. Zamawiający nie wymaga złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy Pzp. 12.Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane (art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych). 13. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione (art. 256 ustawy Prawo zamówień publicznych). Opis przedmiotu zamówienia stanowią zapisy określone w niniejszej Specyfikacji. 1. Przedmiot zamówienia wg CPV:34144210 Wozy strażackie. 2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4X4 dla OSP w Miłkach zgodnego z załącznikiem nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. 3. Przedmiot zamówienia winien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji warunków zamówienia. b) być nowy i zgodny z obowiązującymi normami. c) posiadać komplet dokumentacji techniczno-eksploatacyjnej. 4. Zakup współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu 02 Środowisko, Działania 02.07 Adaptacja do zmian klimatu (Schemat A – Typ 3) programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027. 5. Oferowany przez wykonawcę przedmiot zamówienia ma odpowiadać wymogom określonym w SWZ, w szczególności w szczegółowym opisie technicznym ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który stanowi załącznik Nr 1 do SWZ. Wszystkie wskazane w dokumentacji SWZ (w tym jej załącznikach) znaki towarowe, patenty lub pochodzenie należy rozumieć, jako przykładowe i wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. Przez produkt równoważny dla wyspecyfikowanego przedmiotu zamówienia rozumie się produkt o parametrach i funkcjonalnościach odpowiadającym co najmniej minimalnym parametrom i funkcjonalnościom wyszczególnionym i określonym w szczegółowym zakresie, w opisie przedmiotu zamówienia. 6. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W tym celu wykonawca jest zobowiązany załączyć do oferty stosowne dokumenty, zawierające opis / parametry / funkcjonalność zastosowanych rozwiązań równoważnych. Ww. dokumenty powinny pozwolić Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić zgodność oferowanych w ofercie rozwiązań równoważnych z wymaganiami określonymi w SWZ