2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie Gminie Górno kredytu długoterminowego w 2025 roku
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: a) Przedmiot zamówienia: udzielenie kredytu długoterminowego na łączną kwotę 13 247 669,05 zł (słownie: trzynaście milionów dwieście czterdzieści siedem tysięcy sześćset sześćdziesiąt dziewięć złotych 05/100) z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu i spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych kredytów b) Przewidywany termin spłaty kredytu: 30 wrzesień 2048 r. c) Kredyt spłacany będzie w ratach kwartalnych płatnych do ostatniego dnia miesiąca zamykającego kwartał. W przypadku, gdy data spłaty przypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za termin spłaty uznaje się następny dzień roboczy po tym dniu. d) Odsetki spłacane będą w ratach miesięcznych, płatnych do ostatniego dnia każdego miesiąca kalendarzowego. W przypadku, gdy data spłaty przypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za termin spłaty uznaje się następny dzień roboczy po tym dniu. e) Planowane spłaty kredytu: /Zostały wskazane w SWZ/ f) Zamawiający wymaga karencji w spłacie kredytu. Data rozpoczęcia spłaty rat kapitałowych – marzec 2026 r. g) Zamawiający nie wymaga karencji w spłacie odsetek. Odsetki płatne będą począwszy od miesiąca, w którym nastąpi uruchomienie kredytu. h) Kredyt zostanie postawiony do dyspozycji Kredytobiorcy w terminie od daty podpisania umowy do 31 grudnia 2025 roku. Kredyt uruchamiany będzie w dowolnych transzach na pisemny wniosek Kredytobiorcy. i) Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia wielkości oprocentowania, na jakie gotów jest udzielić kredytu za okres od dnia 01.12.2025 r. do 30.09.2048 r. (sposób ustalenia stopy procentowej: stopa procentowa dla danego okresu odsetkowego będzie ustalana w oparciu o zmienną stawkę WIBOR 1M, obowiązującą w dniu 22.10.2025 r., powiększoną lub pomniejszoną o stałą marżę banku, niezmienną w całym okresie kredytowania). j) Kredyt nie może być obciążony innymi opłatami, takimi jak prowizja itp. k) Wykonawca naliczał będzie odsetki od dnia przekazania kredytu na rachunek Zamawiającego. l) Do wyliczenia odsetek należy przyjąć planowany termin uruchomienia kredytu w pełnej wysokości na dzień 01.12.2025 r., oprocentowanie kredytu według stawki WIBOR 1M na dzień 22.10.2025 r., kwota kredytu 13 247 669,05 złotych, zastosować kalendarz rzeczywisty. m) Zamawiający nie dopuszcza możliwości pobierania innych prowizji i opłat z tytułu: - przedterminowej spłaty kredytu, - zmiany warunków zawartej umowy. n) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty kredytu w całości lub w części, ewentualna spłata nastąpi po zawiadomieniu Wykonawcy o planowanej przedterminowej spłacie z wyprzedzeniem minimum 3 dni roboczych. o) W przypadku dokonania wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu Wykonawca dokona rekalkulacji odsetek za okres obrachunkowy, w którym nastąpiła spłata i poinformuje pisemnie Zamawiającego o wysokości odsetek za ten okres w ciągu 2 dni od daty otrzymania przez Wykonawcę pisemnego powiadomienia o wcześniejszej spłacie. p) Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania lub wykorzystania tylko części kredytu, od którego zostaną naliczone odsetki. q) Wykonawca przedstawi zestawienie niezbędnych dokumentów wymaganych od Zamawiającego do podpisania umowy. r) Kredyt zaciągany jest na podstawie art. 89 ust. 1 pkt. 2 i 3 ustawy o finansach publicznych, tj. na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu i spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych kredytów.
Interne Kennung: IR.271.1.22.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: a) Przedmiot zamówienia: udzielenie kredytu długoterminowego na łączną kwotę 13 247 669,05 zł (słownie: trzynaście milionów dwieście czterdzieści siedem tysięcy sześćset sześćdziesiąt dziewięć złotych 05/100) z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu i spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych kredytów b) Przewidywany termin spłaty kredytu: 30 wrzesień 2048 r. c) Kredyt spłacany będzie w ratach kwartalnych płatnych do ostatniego dnia miesiąca zamykającego kwartał. W przypadku, gdy data spłaty przypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za termin spłaty uznaje się następny dzień roboczy po tym dniu. d) Odsetki spłacane będą w ratach miesięcznych, płatnych do ostatniego dnia każdego miesiąca kalendarzowego. W przypadku, gdy data spłaty przypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za termin spłaty uznaje się następny dzień roboczy po tym dniu. e) Planowane spłaty kredytu: /wskazano w SWZ/ f) Zamawiający wymaga karencji w spłacie kredytu. Data rozpoczęcia spłaty rat kapitałowych – marzec 2026 r. g) Zamawiający nie wymaga karencji w spłacie odsetek. Odsetki płatne będą począwszy od miesiąca, w którym nastąpi uruchomienie kredytu. h) Kredyt zostanie postawiony do dyspozycji Kredytobiorcy w terminie od daty podpisania umowy do 31 grudnia 2025 roku. Kredyt uruchamiany będzie w dowolnych transzach na pisemny wniosek Kredytobiorcy. i) Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia wielkości oprocentowania, na jakie gotów jest udzielić kredytu za okres od dnia 01.12.2025 r. do 30.09.2048 r. (sposób ustalenia stopy procentowej: stopa procentowa dla danego okresu odsetkowego będzie ustalana w oparciu o zmienną stawkę WIBOR 1M, obowiązującą w dniu 22.10.2025 r., powiększoną lub pomniejszoną o stałą marżę banku, niezmienną w całym okresie kredytowania). j) Kredyt nie może być obciążony innymi opłatami, takimi jak prowizja itp. k) Wykonawca naliczał będzie odsetki od dnia przekazania kredytu na rachunek Zamawiającego. l) Do wyliczenia odsetek należy przyjąć planowany termin uruchomienia kredytu w pełnej wysokości na dzień 01.12.2025 r., oprocentowanie kredytu według stawki WIBOR 1M na dzień 22.10.2025 r., kwota kredytu 13 247 669,05 złotych, zastosować kalendarz rzeczywisty. m) Zamawiający nie dopuszcza możliwości pobierania innych prowizji i opłat z tytułu: - przedterminowej spłaty kredytu, - zmiany warunków zawartej umowy. n) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty kredytu w całości lub w części, ewentualna spłata nastąpi po zawiadomieniu Wykonawcy o planowanej przedterminowej spłacie z wyprzedzeniem minimum 3 dni roboczych. o) W przypadku dokonania wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu Wykonawca dokona rekalkulacji odsetek za okres obrachunkowy, w którym nastąpiła spłata i poinformuje pisemnie Zamawiającego o wysokości odsetek za ten okres w ciągu 2 dni od daty otrzymania przez Wykonawcę pisemnego powiadomienia o wcześniejszej spłacie. p) Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania lub wykorzystania tylko części kredytu, od którego zostaną naliczone odsetki. q) Wykonawca przedstawi zestawienie niezbędnych dokumentów wymaganych od Zamawiającego do podpisania umowy. r) Kredyt zaciągany jest na podstawie art. 89 ust. 1 pkt. 2 i 3 ustawy o finansach publicznych, tj. na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu i spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych kredytów.