700654-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Świadczenie usług w zakresie odbioru i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych na terenie Gminy Sławno
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług w zakresie odbioru i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych na terenie Gminy Sławno
Beschreibung1. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych, pojemników ogólnodostępnych oraz obiektów gminnych (cmentarze) z terenu Gminy Sławno i transport do Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Gwiazdowie, gmina Sławno. 2. Szacunkowa ilość odpadów komunalnych: 1) metale i tworzywa sztuczne – 41 Mg, 2) opakowania szklane – 52 Mg, 3) papier i tektura – 11 Mg, 4) pozostałości po segregacji – 236 Mg. 3. Szacunkową liczbę i lokalizację nieruchomości, z których będą odbierane odpady komunalne zawiera: 1) załącznik nr 8 do SWZ (nieruchomości niezamieszkałe), 2) załącznik nr 9 do SWZ (pojemniki ogólnodostępne). 4. Lokalizacja obiektów gminnych i ilość pojemników: 1) cmentarz w Żukowie – 4 pojemniki x 1100 l, 2) cmentarz we Wrześnicy – 2 pojemniki x 1100 l, 3) cmentarz w Starym Krakowie – 2 pojemniki x 1100 l. 5. Kody odpadów: 1) 15 01 01 – opakowania z tektury i papieru, 2) 15 01 02 – opakowania z tworzyw sztucznych, 3) 15 01 06 – zmieszane odpady opakowaniowe, 4) 15 01 07 – opakowania ze szkła, 5) 20 01 01 – papier i tektura, 6) 20 01 39 – tworzywa sztuczne, 7) 20 03 01 – niesegregowane odpady komunalne. 6. System odbioru odpadów – pojemnikowy. 7. Rodzaje pojemników: 1) metale i tworzywa sztuczne – pojemnik żółty – min. 120 l, 2) opakowania szklane – pojemnik zielony – min. 120 l, 3) papier i tektura – pojemnik niebieski – min. 120 l, 4) pozostałości po segregacji: a) nieruchomości niezamieszkałe – od 120 l do 1100 l, b) obiekty gminne – min. 1100 l. 8. Częstotliwość odbioru odpadów: 1) metale i tworzywa sztuczne: a) nieruchomości niezamieszkałe – raz na dwa tygodnie, b) pojemniki ogólnodostępne – co najmniej raz w miesiącu, 2) szkło: a) nieruchomości niezamieszkałe – raz na miesiąc, b) pojemniki ogólnodostępne – co najmniej raz w miesiącu, 3) papier i tektura: a) nieruchomości niezamieszkałe – raz na miesiąc, b) pojemniki ogólnodostępne – co najmniej raz w miesiącu, 4) pozostałości po segregacji: a) nieruchomości niezamieszkałe – raz na dwa tygodnie, b) pojemniki ogólnodostępne – co najmniej raz w miesiącu, c) obiekty gminne (cmentarze):  raz w miesiącu,  w okresie od dnia 1 października do dnia 30 listopada – dwa razy w miesiącu. Obowiązki Wykonawcy dotyczące realizacji całego zamówienia: 1. Rozliczenie świadczenia usługi nastąpi w oparciu o faktyczne ilości odebranych odpadów wyrażane w Mg i ich transport do Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Gwiazdowie, w oparciu o zaoferowaną przez Wykonawcę cenę jednostkową za 1 Mg odebranych odpadów komunalnych 2. Wykonawca zobowiązany jest do zrealizowania przedmiotu zamówienia mając na uwadze możliwą zmianę (zmniejszenie/zwiększenie) ilości nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne (aktualny wykaz nieruchomości niezamieszkałych zawiera załącznik nr 8 i 9 do SWZ). 3. Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów z poszczególnych nieruchomości zgodnie z ustalonym przez Wykonawcę harmonogramem wywozu w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00. 4. Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania odpadów komunalnych z terenu Gminy Sławno do Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Gwiazdowie. Dostawy będą się odbywać zgodnie z Regulaminem korzystania z usług publicznych świadczonych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o. w Sławnie, gdzie zostaną poddane procesowi odzysku lub unieszkodliwiania zgodnie z obowiązującym prawem, w tym wymaganiami ochrony środowiska. 5. Wykonawca zapewni, aby wszystkie pojazdy wykorzystywane do realizacji przedmiotu zamówienia były wyposażone w urządzenia monitorujące, umożliwiające automatyczne zapisywanie czasu pracy, aktualnej lokalizacji i przebytej drogi pojazdów. 6. Wykonawca zapewni, aby wszystkie pojazdy wykorzystywane do realizacji przedmiotu zamówienia były wyposażone w system identyfikacji pojemników RFID. System powinien zapewnić identyfikację pojemników za pomocą anten RFID, każdy zainstalowany na zasypie pojemnik powinien być automatycznie identyfikowany przez rejestrację identyfikatora zamontowanego na pojemniku (czip o częstotliwości 134.2 kHz). 7. Wykonawca jest zobowiązany do przekazywania Zamawiającemu, nie rzadziej niż raz na miesiąc raportu o odebranych odpadach z nieruchomości niezamieszkałych. Raport powinien zawierać: wykaz wszystkich pojemników (odebranych/nieodebranych) wraz z datą odbioru oraz rodzajem odebranych odpadów. 8. Wykonawca jest zobowiązany do porządkowania terenu zanieczyszczonego odpadami komunalnymi i innymi odpadami wysypanymi z pojemników, powstałych w trakcie usługi odbioru odpadów komunalnych. 9. Kiedy dojazd do punktów zbiórki odpadów komunalnych będzie utrudniony z powodu prowadzonych remontów dróg, dojazdów, itp., w takich przypadkach Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tytułu wzrostu kosztów realizacji przedmiotu umowy. 10. W sytuacjach nadzwyczajnych (np. nieprzejezdność lub zamknięcie drogi), gdy nie jest możliwa realizacja usługi zgodnie z umową, sposób i termin odbioru odpadów będzie każdorazowo uzgadniany pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą. 11. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za wjazd na drogi, place itp. stanowiące tereny prywatne. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za stan ww. terenów. 12. Wykonawca zobowiązany jest kontrolować realizowanie przez właścicieli nieruchomości obowiązki w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, a w przypadku jego niedopełnienia pisemnie lub drogą elektroniczną niezwłocznie powiadomić o tym Zamawiającego, lecz nie później niż w ciągu 2 dni od dnia zakończenia okresu rozliczeniowego (powiadomienie powinno zawierać wskazanie dnia odbioru odpadów komunalnych oraz adres nieruchomości, z której odebrano odpady oraz dokumentację fotograficzną). c.d. w SWZ
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungZPOP.271.36.2025