700708-2023 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie i obsługa długoterminowego kredytu na występujący deficyt w wysokości 6 000 000,00 zł
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługa długoterminowego kredytu na występujący deficyt w wysokości 6 000 000,00 zł
Beschreibung: 1. Opis przedmiotu zamówienia: 1) przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu Gminie Darłowo na sfinansowanie deficytu budżetu Gminy w wysokości 6 000 000,00 zł; 2) oprocentowanie: zmienne; 3) stopa bazowa do ustalenia oprocentowania: a) do oferty: według stawki WIBOR 1M z 16.11.2023 r. + marża banku (w przypadku ustawowej likwidacji wskaźnika WIBOR, będzie to wskaźnik wskazany przez ustawodawcę); b) do umowy: kredyt jest oprocentowany wg stawki WIBOR 1M z ostatniego dnia roboczego miesiąca poprzedzającego miesiąc obrachunkowy oraz stałej marży banku. Przy naliczaniu odsetek za każdy kolejny okres odsetkowy wykonawca stosuje stawkę WIBOR 1M z ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc obrachunkowy, powiększoną o marżę wykonawcy. Czyli np. odsetki od 1 listopada – WIBOR 1M – 31 października. Zmiana oprocentowania następuje każdego pierwszego dnia roboczego następnego miesiąca; 4) raty – płatne miesięcznie. 5) okres spłaty kredytu do dnia 31.12.2028 r., w tym okres karencji do dnia 30.01.2024 r. 6) odsetki od kredytu: spłata odsetek w okresach miesięcznych płatnych w miesiącu następnym po upływie miesiąca, za który są naliczane, na podstawie zawiadomienia przesłanego przez bank kredytobiorcy, w terminie 3 dni od jego otrzymania. Odsetki naliczane będą od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu. W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu, odsetki liczone będą za okres jego faktycznego wykorzystania. Do naliczenia odsetek należy przyjąć, że rok liczy 365 dni (w przypadku roku przestępnego 366 dni) a miesiąc rzeczywistą ilość dni; 7) kwota uruchomionego kredytu zostanie przelana na podstawie pisma Zamawiającego na konto wskazane przez Zamawiającego do 3 dni po złożeniu pisma; należy przyjąć możliwość niezaciągania kredytu lub uruchomienia kredytu w mniejszej kwocie niż wskazana w SWZ/ umowie oraz możliwość uruchomienia kredytu w transzach; minimalna kwota jaka zostanie uruchomiona to 500 000,00 zł. 8) zastrzega się prawo wcześniejszej spłaty kredytu bez dodatkowej prowizji (kosztów); zabezpieczenie spłaty kredytu stanowić będzie weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową na których skarbnik złoży kontrasygnatę; 9) w celu porównania złożonych ofert należy przyjąć datę 30.12.2023 r., - jako najpóźniejszy termin wykorzystania kredytu przez Zamawiającego; 10) spłata kapitału w przypadku, gdy termin spłaty przypada w dniu ustawowo wolnym od pracy następować będzie w ostatnim dniu roboczym;
Interne Kennung: ZP.271.309.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający wyznacza termin składania ofert nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W przypadku niezastosowania terminów skróconych Zamawiający nie byłby w stanie udzielić zamówienia w 2023 roku, a charakter zamówienia nie pozwala udzielić go w roku kolejnym.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami: 1) Z zastrzeżeniem art. 61 ust. 2 ustawy, komunikacja między zamawiającym a wykonawcami, w tym oferty oraz wszelkie oświadczenia, wnioski (w tym o wyjaśnienie treści SWZ), zawiadomienia i informacje przekazywane są przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl, 2) Korespondencja przekazana zamawiającemu w inny sposób (np. listownie, mailem) nie będzie brana pod uwagę. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: poczta@ugdarlowo.pl. (nie dotyczy składania ofert). 3) Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne. 2. Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczy korespondencji elektronicznej. 1) Ofertę i oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, składa się, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (tj. przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego). 2) Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacja zamieszczona w zakładce „Centrum Pomocy”. 3) Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania. 4) Sposób sporządzania i przekazywania dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (zw. dalej „Rozporządzeniem w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych”). 5) Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 Rozporządzenia w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów z 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (zw. dalej „Rozporządzeniem w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności”), z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania. 6) Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 Rozporządzenia w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej: a) w formatach danych określonych w przepisach Rozporządzenia w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się jako załącznik), lub b) jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści „Formularza do komunikacji”). 7) Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. 8) Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań, zawiadomień i zadawanie pytań. „Formularze do komunikacji” umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą lub Rozporządzeniem w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym mogą być opatrzone podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny). 9) Możliwość korzystania z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia. 10) Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania, w zakładce „Komunikacja”. 11) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 12) Minimalne wymagania techniczne sprzętu używanego w celu korzystania z Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia. Z uwagi na limit znaków pozostałe informacje zawarto w paragrafie 12 ust. 2 SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 3. Opis przedmiotu zamówienia: 1) przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu Gminie Darłowo na sfinansowanie deficytu budżetu Gminy w wysokości 6 000 000,00 zł; 2) oprocentowanie: zmienne; 3) stopa bazowa do ustalenia oprocentowania: a) do oferty: według stawki WIBOR 1M z 16.11.2023 r. + marża banku (w przypadku ustawowej likwidacji wskaźnika WIBOR, będzie to wskaźnik wskazany przez ustawodawcę); b) do umowy: kredyt jest oprocentowany wg stawki WIBOR 1M z ostatniego dnia roboczego miesiąca poprzedzającego miesiąc obrachunkowy oraz stałej marży banku. Przy naliczaniu odsetek za każdy kolejny okres odsetkowy wykonawca stosuje stawkę WIBOR 1M z ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc obrachunkowy, powiększoną o marżę wykonawcy. Czyli np. odsetki od 1 listopada – WIBOR 1M – 31 października. Zmiana oprocentowania następuje każdego pierwszego dnia roboczego następnego miesiąca; 4) raty – płatne miesięcznie. 5) okres spłaty kredytu do dnia 31.12.2028 r., w tym okres karencji do dnia 30.01.2024 r. 6) odsetki od kredytu: spłata odsetek w okresach miesięcznych płatnych w miesiącu następnym po upływie miesiąca, za który są naliczane, na podstawie zawiadomienia przesłanego przez bank kredytobiorcy, w terminie 3 dni od jego otrzymania. Odsetki naliczane będą od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu. W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu, odsetki liczone będą za okres jego faktycznego wykorzystania. Do naliczenia odsetek należy przyjąć, że rok liczy 365 dni (w przypadku roku przestępnego 366 dni) a miesiąc rzeczywistą ilość dni; 7) kwota uruchomionego kredytu zostanie przelana na podstawie pisma Zamawiającego na konto wskazane przez Zamawiającego do 3 dni po złożeniu pisma; należy przyjąć możliwość niezaciągania kredytu lub uruchomienia kredytu w mniejszej kwocie niż wskazana w SWZ/ umowie oraz możliwość uruchomienia kredytu w transzach; minimalna kwota jaka zostanie uruchomiona to 500 000,00 zł. 8) zastrzega się prawo wcześniejszej spłaty kredytu bez dodatkowej prowizji (kosztów); zabezpieczenie spłaty kredytu stanowić będzie weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową na których skarbnik złoży kontrasygnatę; 9) w celu porównania złożonych ofert należy przyjąć datę 30.12.2023 r., - jako najpóźniejszy termin wykorzystania kredytu przez Zamawiającego; 10) spłata kapitału w przypadku, gdy termin spłaty przypada w dniu ustawowo wolnym od pracy następować będzie w ostatnim dniu roboczym;
Menge: 1