2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dowóz dzieci z niepełnosprawnościami zamieszkałych w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy do szkół i placówek oświatowych na trasie dom-szkoła-dom w latach 2026-2027
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dowóz dzieci z niepełnosprawnościami zamieszkałych w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy do szkół i placówek oświatowych na trasie dom-szkoła-dom w latach 2026-2027. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) świadczenie w okresie od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2027 r. usługi transportowej w zakresie dowożenia dzieci z niepełnosprawnościami, zamieszkałych na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy do szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz innych placówek wymienionych w art. 2 pkt. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2025, poz. 1043 ze zm.) na trasie dom-szkoła-dom wraz z zapewnieniem im opieki w czasie dowozu. 2) Realizacja usługi dowożenia odbywa się zgodnie z zapisami § 1 umowy tj. zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2025/2026, 2026/2027 oraz 2027/2028 i uwzględnia także okres ferii zimowych i letnich oraz inne przerwy w trakcie roku szkolnego. 3) Wykonawca jest zobowiązany zapewnić transport: a) dzieci z niepełnosprawnościami przystosowanymi do tego celu odpowiednio oznakowanymi samochodami, posiadającymi aktualne badania techniczne, ogrzewaną przestrzeń pasażerską oraz aktualną polisę ubezpieczeniową OC i NNW. Siedzenia muszą być wyposażone w pasy bezpieczeństwa, posiadać wysokie oparcia dla pasażerów lub oparcia z zagłówkami. Transport musi odbywać się samochodami: - przystosowanymi do transportu osób z niepełnosprawnościami i wózków inwalidzkich oraz wyposażonymi w specjalistyczny sprzęt (windy lub platformy, szyny i pasy do mocowania wózków oraz pasy przy siedzeniach) - w ilości co najmniej 12 szt.; - samochodami nie starszymi niż wyprodukowane po 1 stycznia 2015 r. 4) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany liczby dzieci, zmiany adresów zamieszkania lub adresów placówek do których dzieci są dowożone – wynikających z bieżących potrzeb powstałych w trakcie realizacji zamówienia. Zamawiający będzie każdorazowo informował w formie pisemnej Wykonawcę o zmianach liczby i adresów dzieci oraz placówek, bez konieczności sporządzania aneksu do umowy. 5) Wykonawca jest zobowiązany zatrudnić na podstawie umowy o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.) kierowców oraz osoby sprawujące opiekę nad dziećmi. Obowiązek ten dotyczy również Podwykonawcy. 6) Wykonawca jest obowiązany do bezzwłocznego informowania Zamawiającego o wszelkich zdarzeniach mających związek i wpływ na bezpieczeństwo przewożonych dzieci. 7) Wykonawca musi realizować zamówienie zgodnie z przepisami prawa, a w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1539 ze zm.), zwanej dalej ustawą o transporcie drogowym oraz ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 ze zm.) oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu tych danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych). 3. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, polegających na powtórzeniu podobnych usług dotychczasowemu Wykonawcy, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy. 4. Wartość zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług w stosunku do wartości zamówienia podstawowego określono do kwoty 190 000,00 zł brutto w przypadku posiadania środków finansowych – w ramach przedsięwzięcia opisanego w postanowieniach SWZ oraz projektowanych postanowień umowy i polegające na wykonaniu czynności w zakresie transportu dzieci z niepełnosprawnościami zamieszkałych w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy do szkół i placówek oświatowych na trasie dom-szkoła-dom. Udzielone zamówienie będzie realizowane na warunkach umowy podstawowej. 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Dziale III SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dowóz dzieci z niepełnosprawnościami zamieszkałych w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy do szkół i placówek oświatowych na trasie dom-szkoła-dom w latach 2026-2027. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) świadczenie w okresie od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2027 r. usługi transportowej w zakresie dowożenia dzieci z niepełnosprawnościami, zamieszkałych na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy do szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz innych placówek wymienionych w art. 2 pkt. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2025, poz. 1043 ze zm.) na trasie dom-szkoła-dom wraz z zapewnieniem im opieki w czasie dowozu. 2) Realizacja usługi dowożenia odbywa się zgodnie z zapisami § 1 umowy tj. zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2025/2026, 2026/2027 oraz 2027/2028 i uwzględnia także okres ferii zimowych i letnich oraz inne przerwy w trakcie roku szkolnego. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Dziale III SWZ.
Interne Kennung: P-63/25