2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Poronin.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa w zakresie: odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych od wszystkich właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Poronin - nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne; odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów zgromadzonych w PSZOK, zlokalizowanym w Poroninie, wyposażeniu ww. Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w kontenery i pojemniki zgodnie z wytycznymi Zamawiającego oraz dostarczeniu worków na odpady komunalne w kolorach określonych w regulaminie, niezbędnych do należytego funkcjonowania systemu gospodarki odpadami. Usługa polega na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych pochodzących z terenu Gminy Poronin w podziale na frakcje odpadów: zmieszane odpady komunalne, żużel i popiół z palenisk domowych, odpady segregowane: tworzywa sztuczne, metale i opakowania z tych frakcji, odpady segregowane: papier, tektura i opakowania z tych frakcji, odpady segregowane: szkło i opakowania z tych frakcji, odpady biodegradowalne, odpady z betonu oraz gruz betonowy, gruz ceglany, odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych, odpady: przeterminowane leki cytotoksyczne i cytostatyczne, odpady niebezpieczne i obojętne, odpady wytworzone podczas iniekcji domowych (zużyte igły, strzykawki), odzież i tekstylia, odpady wielkogabarytowe z PSZOK-a oraz odpady budowlane z PSZOK-a. Szacowana wielkość przedmiotu zamówienia w okresie realizacji zamówienia tj. w 2026 roku wynosi ok. 3 140 Mg. Ilość zebranych odpadów od stycznia 2025 r. do września 2025 r. wyniosła 2 356,45 Mg, w związku z powyższym Zamawiający szacuje zebraną ilość odpadów w 2026 r. na ok 3 140 Mg i taka ilość odpadów zostanie przyjęta do wyliczeń ofertowych. Zbiórkę odpadów należy tak zaplanować, aby ograniczyć do minimum uciążliwość dojazdu dla mieszkańców i turystów do posesji i pensjonatów.Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia lub zwiększenia ilości odbieranych odpadów w stosunku do wyliczeń z lat poprzednich w zależności od faktycznych potrzeb i ilości oraz od czynników niezależnych od Zamawiającego, bez prawa Wykonawcy do roszczeń odszkodowawczych z tego tytułu. Pojazdy do odbierania odpadów komunalnych powinny spełniać normy dopuszczalnej emisji spalin – co najmniej norma Euro 4 oraz muszą być wyposażone w zestaw kamer rejestrujących, czytniki kodów kreskowych i GPS umożliwiający odczytanie trasy. Odpady remontowo – budowlane i rozbiórkowe oraz odpady zmieszane powstałe w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń losowych wytworzone przez mieszkańców zamieszkujących nieruchomość oraz z nieruchomości niezamieszkałych zbiera się i usuwa na zasadach określonych w uchwale w sprawie dodatkowych usług świadczonych przez gminę w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz na podstawie. Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Poronin.
Interne Kennung: ZP.271.29.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa w zakresie: odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych od wszystkich właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Poronin - nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne; odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów zgromadzonych w PSZOK, zlokalizowanym w Poroninie, wyposażeniu ww. Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w kontenery i pojemniki zgodnie z wytycznymi Zamawiającego oraz dostarczeniu worków na odpady komunalne w kolorach określonych w regulaminie, niezbędnych do należytego funkcjonowania systemu gospodarki odpadami. Usługa polega na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych pochodzących z terenu Gminy Poronin w podziale na frakcje odpadów: zmieszane odpady komunalne, żużel i popiół z palenisk domowych, odpady segregowane: tworzywa sztuczne, metale i opakowania z tych frakcji, odpady segregowane: papier, tektura i opakowania z tych frakcji, odpady segregowane: szkło i opakowania z tych frakcji, odpady biodegradowalne, odpady z betonu oraz gruz betonowy, gruz ceglany, odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych, odpady: przeterminowane leki cytotoksyczne i cytostatyczne, odpady niebezpieczne i obojętne, odpady wytworzone podczas iniekcji domowych (zużyte igły, strzykawki), odzież i tekstylia, odpady wielkogabarytowe z PSZOK-a oraz odpady budowlane z PSZOK-a. Szacowana wielkość przedmiotu zamówienia w okresie realizacji zamówienia tj. w 2026 roku wynosi ok. 3 140 Mg. Ilość zebranych odpadów od stycznia 2025 r. do września 2025 r. wyniosła 2 356,45 Mg, w związku z powyższym Zamawiający szacuje zebraną ilość odpadów w 2026 r. na ok 3 140 Mg i taka ilość odpadów zostanie przyjęta do wyliczeń ofertowych. Zbiórkę odpadów należy tak zaplanować, aby ograniczyć do minimum uciążliwość dojazdu dla mieszkańców i turystów do posesji i pensjonatów. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia lub zwiększenia ilości odbieranych odpadów w stosunku do wyliczeń z lat poprzednich w zależności od faktycznych potrzeb i ilości oraz od czynników niezależnych od Zamawiającego, bez prawa Wykonawcy do roszczeń odszkodowawczych z tego tytułu. Pojazdy do odbierania odpadów komunalnych powinny spełniać normy dopuszczalnej emisji spalin – co najmniej norma Euro 4 oraz muszą być wyposażone w zestaw kamer rejestrujących, czytniki kodów kreskowych i GPS umożliwiający odczytanie trasy.Odpady remontowo – budowlane i rozbiórkowe oraz odpady zmieszane powstałe w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń losowych wytworzone przez mieszkańców zamieszkujących nieruchomość oraz z nieruchomości niezamieszkałych zbiera się i usuwa na zasadach określonych w uchwale w sprawie dodatkowych usług świadczonych przez gminę w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz na podstawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Poronin. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w zał. nr 8 do niniejszego SWZ.
Menge: 3 140 Tonnen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje prawa opcji.