701361-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Bauarbeiten – Børnehuset Pyramiden - Hovedentreprise
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBørnehuset Pyramiden - Hovedentreprise
BeschreibungDette udbud vedrører udførelse af renovering og tilbygning, samt ny stiforbindelse af Børnehuset Pyrami-den for Gladsaxe Kommune. Kommunen har valgt at udbyde en samlet kontrakt i stedet for særskilte delkontrakter af Børnehuset Pyra-miden inkl. udeområder og stiforbindelsen, fordi det er kommunens vurdering, at en samlet kontrakt med én leverandør vil give kommunen den mest hensigtsmæssige og mest fordelagtige løsning rent økonomisk.
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som udbud med forhandling, jf. Udbudslovens § 61, lov nr. 1564 af 15. de-cember 2015, der gennemfører Europa-Parlamentets og Rådets direktiv 2014/24/EU af 26. februar 2014.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
LosLOT-0000